Посольство України в Федеративній Республіці Бразилія

, Київ 03:42

Україна відзначає День Гідності та Свободи

21 листопада 2017, 22:13

Згідно з Указом Президента України П.О.Порошенка щороку 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи  на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

Свято встановлено «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…».

Це свято є наступником Дня Свободи, який відзначався з 2005 по 2011 роки 22 листопада на честь Помаранчевої революції, поки не був скасований указом колишнього Президента Віктора Януковича. Більше про події 2004, 2013-2014 років можна дізнатися з фільмів “Made in Ucrânia”, 2004, реж. Гуто Пашко та «Зима у вогні: Боротьба України за свободу», 2015 р., реж. Євген Афінеєвський, який можна переглянути на «Netflix Brasil».

У цьому році День Гідності і Свободи - особливий для нашої країни, оскільки ми стали свідками виконання основних вимог Євромайдану: набула чинності у повному обсязі Угода про Асоціацію з Європейським Союзом; почав працювати безвізовий режим для поїздок до країн Європейського Союзу; були прийняті реформи в освіті та в інших сферах. Ці досягнення доводять, що ми рухаємося правильним шляхом розвитку. Ці здобутки свідчать, що Герої Небесної Сотні не даремно віддали свої життя заради слави, свободи та гідності Держави України.