Посольство України в Федеративній Республіці Бразилія

, Київ 11:26

Науково-технічне співробітництво

Українсько-бразильське співробітництво у науково-технічній сфері здійснюється у відповідності з чинними двосторонніми документами, зокрема міжурядовою Угодою про наукове і технологічне співробітництво, яка набула чинності у травні 2009 р.

Важливим прикладом співробітництва у науково-технічній сфері є т.зв. інсуліновий проект, який реалізується фармацевтичним підприємством ПрАТ "Індар" (м.Київ) та бразильською державною фармакологічною компанією "Фармангіньюс" (м.Ріо-де-Жанейро), відповідно до підписаної у 2006 році угоди.

Триває діалог з питання поглиблення двостороннього співробітництва в галузі мирного використання ядерної енергії. У попередні роки делегації двох країн здійснили взаємні візити та окреслили перспективні напрями кооперації в цій високотехнологічній сфері.

Розширюється співпраця на рівні вищих навчальних закладів України та Бразилії. Низка університетів з двох сторін ведуть співробітництво в рамках відповідних угод про культурне, наукове та академічне співробітництво. Серед них – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара, Національний університет «Львівська політехніка», Харківський національний університет ім. В.Каразіна, Національний медичний університет ім. А.А.Богомольця тощо.