Портал в режимі тестування та наповнення
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Бразилією
Опубліковано 17 серпня 2012 року о 23:35

Договірно-правова база у сфері культурно-гуманітарного співробітництва між Україною та Бразилією складається із таких документів:

-     Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом ФРБ про співробітництво в галузі туризму (чинна з 16.06.2000 р.);

-     Меморандум про взаєморозуміння в галузі освіти між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Бразилія (чинний з 02.12.2009 р.);

-     Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в галузі фізичного виховання та спорту між Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту і Міністерством спорту Федеративної Республіки Бразилія (чинний з 27.08.2010 р.);

-     Меморандуму про взаєморозуміння між ДП «Український державний центр міжнародної освіти» МОН України та Національною радою науково-технологічного розвитку Міністерства науки, технології та інновації Бразилії (чинний з 08.11.2013 р.);

- Угода про культурне співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Бразилія (чинна з 28.11.2013 р.). 

Важливе значення у сфері двостороннього культурно-гуманітарного співробітництва має проведення хореографами та хормейстерами з України щорічних майстер-класів з українського танцю та співу для членів українських фольклорних колективів. У сфері задоволення мовних потреб української громади продовжується проект з викладання Національним педагогічним університетом ім. М.П.Драгоманова української мови за дистанційною формою навчання. Перспективним напрямом співробітництва в освітній сфері є навчання бразильських студентів у вищих навчальних закладах України за рахунок коштів програми Уряду Бразилії «Наука без кордонів» у рамках підписаного у 2013 р. двостороннього меморандуму.

З 2014 р. з метою привернення якомога більшої публічної уваги до відзначення Дня Незалежності та Дня Державного Прапора України, в рамках ініціативи Президента України П.О.Порошенка «Наші кольори», завдяки контактам Посла третій рік поспіль забезпечується освітлення візитної картки Бразилії - пам'ятника Христа Іскупителя (Ріо-де-Жанейро). З часом ця акція поширюється й на інші головні туристичні об’єкти Бразилії.

Згідно з  Законом Федеративної Республіки Бразилія №4324/2008, 24 серпня проголошено Національним Днем української громади Бразилії. У 2016 р. відзначається 125-а річниця початку української імміграції до Бразилії. З цієї нагоди у березні 2016 р. в Бібліотеці Сенату Національного Конгресу Бразилії було проведено виставку «Писанка - тисячолітнє мистецтво» на основі робіт бразильських майстрів українського походження. В рамках відзначення ювілею, 13 липня 2016 р. в присутності Міністра закордонних справ Бразилії Ж.Серри Бібліотеці Сенату Послом України було передано рідкісну рукописну книгу «Гуцули».

Важливою подією у житті української громади Бразилії стало вшанування у 2016 р. 25-ї річниці Незалежності України та 125-ї річниці початку української імміграції до Бразилії. У рамках відзначення згаданих дат протягом року було проведено численні культурні та урочисті заходи. У рамках цих заходів у Бібліотеці Федерального Сенату було проведено виставку  «Писанка - стародавнє мистецтво», а також було передано один з 35 виготовлених вручну в Естонії примірників книги «Гуцули».  

З 15 по 25 серпня 2016 р. в Україні перебували 68 бразильців українського походження, які відвідали мм. Львів, Тернопіль та Київ, де взяли участь у святкуванні 25-ї річниці Незалежності України та черговому Конгресі СКУ. 

У ході офіційного прийняття з нагоди цих свят у палаці Ігуасу (м. Куритіба, штат Паранá) родині Івана Бойка – майстра українського походження, який протягом багатьох років виготовляє в Бразилії бандури та головного героя стрічки «Іван» було передано відзнаку Президента України - ювілейну медаль «25 років Незалежності України».

Традиційної стала участь Посольства України в Бразилії у Міжнародному ярмарку посольств. На цьогорічному стенді були представлені авторські писанки майстрів українського походження, з великим успіхом пройшли виступи найстарішого в Бразилії українського фольклорного колективу «Барвінок». 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux