Умови в’їзду в Бразилію
Опубліковано 25 червня 2021 року о 09:15

ОФІЦІЙНИЙ ВІСНИК ФЕДЕРАЦІЇ

м. Бразиліа, субота, 2 жовтня 2021 р.

 

Офіс Президента Федеративної Республіки Бразилії

Постанова № 658 від 5 жовтня 2021 р.

Щодо виняткових та тимчасових заходів для в’їзду до Бразилії відповідно до Закону № 13979 від 2020 р.  та змін до нього.


ПРЕЗИДЕНТ РЕСПУБЛІКИ РАЗОМ ІЗ МІНІСТЕРСТВАМИ ЮСТИЦІЇ, ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ТА ІНФРАСТРУКТУРИ БРАЗИЛІЇ, згідно з повноваженнями, наданими їм ст. 87, пп. I та II, Конституції та ст. 3, ст. 37, ст. 47 та ст. 35 Закону № 13.844 від 18 червня 2019 р., а також з огляду на положення ст.3, п. VI, Закон № 13.979 від 6 лютого 2020 р.

ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

Стаття 1. Ця Постанова передбачає виняткові та тимчасові обмеження, заходи та вимоги для в’їзду до Бразилії у зв’язку з протидією розповсюдженню коронавірусу SARS-CoV-2 (COVID-19).

Примітка: Дозвіл на в’їзд до Бразилії бразильцям чи іноземцям, подорожуючим з інших країн, буде надано відповідно до умов цієї постанови.

Стаття 2. Обмеження, зазначені в цій Постанові, не поширюються на вантажні перевезення.

 

Повітряний транспорт

Стаття 3. Бразильці чи іноземці, подорожуючі з інших країн, за винятком іноземців з країн, зазначених у п. 2 ст. 4 цієї Постанови, - перед посадкою на борт мають пред’явити авіакомпанії, що відповідає за рейс, документ, що підтверджує виконання тесту для скринінгу на наявність інфекції коронавірус SARS-CoV-2 (covid-19) з негативним або невизначеним результатом тесту антигену, проведений протягом двадцяти чотирьох годин до посадки або негативний результат PCR-тесту, який було зроблено не більше ніж за 72 години до посадки, при цьому дотримуючись параметрів, зазначених у Додатку I, та таких критеріїв:

I – у разі польоту з пересадками або зупинками, під час якого подорожуючий залишається у зоні обмеженого доступу до аеропорту, термін дії тесту у 72 годин розраховується відносно посадки на перший рейс;

II – особа, яка подорожує більше за 72 години з моменту виконання PCR-тесту, повинна пред’явити негативний результат нового тестування на COVID-19 методом ПЛР, зробленого під час реєстрації на рейс до Бразилії;

III – необхідно пред’явити авіаперевізнику, що відповідає за рейс, перед посадкою, роздруковане або в електронному вигляді підтвердження про заповнення Декларації про здоров'я подорожуючого (DSV) за 72 години до посадки в Бразилію, де також дається згода на дотримання відповідних санітарних заходів упродовж перебування в країні.

§1. Члени екіпажу літаків звільняються від пред'явлення документа, що підтверджує тестування на наявність коронавірусу, за умови, що вони дотримуватимуться заходів, вказаних у Додатку II.

§2. Міграційний орган на прохання органу охорони здоров’я може заборонити в’їзд на територію Бразилії іноземців, які не виконуватимуть положення цієї статті.

Стаття 4. Міжнародні рейси до Федеративної Республіки Бразилія, які починаються або проходять через Великобританію та Ірландію, Південно-Африканську Республіку та Індію, тимчасово заборонені.

§ 1 Положення цього пункту не поширюються на виконання вантажних рейсів, які виконуються працівниками, одягненими в засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), екіпаж яких повинен дотримуватися таких спеціальних санітарних протоколів:

а) заповнити Декларацію про здоров'я подорожуючого (DSV), передбаченої у ст. 3, п. III цієї постанови, звільняючись від необхідності пред'явлення документа, що підтверджує виконання ПЛР-тестування, за умови дотримання протоколу, що міститься у Додатку II до цього розпорядження;

Міністерства з метою доповнення положень, що містяться в цьому розпорядженні, за умови дотримання сфери компетенції міністерства.

б) членам екіпажу висаджуватися не дозволяється, за винятком екстреної потреби, за наявності попереднього дозволу від місцевого органу охорони здоров’я. В цьому випадку підлягають самоізоляції протягом 14 днів під наглядом органів охорони здоров’я відповідного штату або міста. Якщо під час екстреної висадки відбувається лише транзит в самому аеропорту, член екіпажу повинен постійно носити маску та тримати соціальну дистанцію;

в) у разі необхідності завантаження їжі та води здійснюється працівниками, одягненими в засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), а візки з їжею для екіпажу відвантажувати заборонено;

г) заборонено видалення твердих побутових відходів та стоків, що утворюються на борту, а також очищення або дезінфекція повітряного судна, за винятком випадків на розсуд місцевого санітарного органу; та

e) якщо необхідна присутність на борту місцевих працівників, командир повітряного судна повинен забезпечити виконання відповідних санітарних норм.

§ 2. Протягом останніх 14 днів тимчасово забороняється прямувати до Бразилії іноземцям, які подорожують з або через Великобританію та Ірландію, Південно-Африканську Республіку та Індію.

 

Наземний транспорт

Стаття 5. Іноземцям будь-якої національності забороняється перетинати кордон Бразилії наземними шляхами будь-яким наземними транспортом.

§1. У виняткових випадках коли іноземець, який перебуває у прикордонній країні, де зберігаються обмеження на переміщення наземними шляхами, та якому потрібно перетнути кордон, щоб сісти на зворотний рейс до своєї країни проживання, він може в’їхати до ї Бразилії лише з дозволу імміграційної служби та за умови дотримання таких вимог та обмежень:

I – іноземець повинен прямувати безпосередньо до аеропорту;

II – він має мати офіційний запит від посольства або консульства країни свого проживання; та

III – він має пред'явити відповідні авіаквитки.

§2. Обмеження, накладені у цій статті, не застосовується до:

I – в’їзду іноземців у країну наземними шляхами сполучення між Бразилією та Парагваєм за умови дотримання міграційних вимог, включаючи вимоги щодо в’їзної візи, якщо цього вимагає бразильська правова система;

II – проведення транскордонних гуманітарних дій, попередньо дозволених місцевими органами охорони здоров'я;

III – пересування мешканців прикордонних міст-близнюків за умови пред’явлення документу про проживання на кордоні або іншого підтверджуючого документа та лише якщо сусідня країна гарантуватиме взаємність у подібних вимогах до бразильців;

IV – перевезення вантажів або до водіїв та членів екіпажу наземних вантажних транспортних засобів;

V – виконання заходів екстреної допомоги з питань прийому та регулювання міграції, згідно з чинним міграційним законодавством, до людей, які перебувають у вразливій ситуації внаслідок міграційного потоку на національну територію, спричиненого гуманітарною кризою, визнаною наказом Президента Республіки, згідно зі ст. 3 Закону № 13.684 від 21 червня 2018 р.

VI – дружини, партнера, дитини, батьків або опікунів бразильця;

VII – особи, на чий в’їзд уряд Бразилії надав спеціальний дозвіл у зв’язку з суспільними інтересами або з гуманітарних причин;

VIII – власника посвідчення іноземця (RNM); та

IX – іноземного працівника, акредитованого Урядом Бразилії.

§3. Положення п. V §2 цієї статті застосовуються до іммігрантів, які в’їхали до Бразилії у період з 18 березня до дати публікації цієї Постанови.

 

Водний транспорт.

Стаття 6. Починаючи з 1 листопада 2021 р. дозволяється перевезення пасажирів, бразильців або іноземців, водними шляхами виключно у водах під юрисдикцією Бразилії.

§1. Дозвіл, про який йдеться вище та експлуатація суден, що перевозять пасажирів у національних портах, регулюється попередньою редакцією Постанови Міністерства охорони здоров’я, який визначає умови епідеміологічної ситуації, характеризує ситуації, що вважаються спалахами COVID-19 на суднах та визначає вимоги до карантинних заходів для пасажирів та суден.

§2. Експлуатація пасажирським суден у національних портах повинна виконувати умови Плану експлуатації в межах міста та штату, який встановлює умови медичного обслуговування пасажирів, що висаджуються на їхніх територіях, та здійснення епідеміологічного нагляду.

§3. Загальні вимоги до перевезення пасажирів водним транспортом  виключно у водах під юрисдикцією Бразилії будуть визначені в окремому акті Національного агентства з нагляду за здоров'ям.

§4. Умови посадки пасажирів на судна, що знаходяться у водах під юрисдикцією Бразилії, з іноземним екіпажем та без пасажирів на борту, подорожуючих з іншої країни, будуть визначені в окремому акті Національного агентства з нагляду за здоров'ям.

§5. Обмеження, передбачені цією Постановою, не стосуються випадків, коли Федеральна поліція дозволяє висадку морського екіпажу для надання медичної допомоги або для зворотнього повітряного сполучення з країною походження у зв’язку з експлуатаційними питаннями або через припинення трудового договору.

§5. Дозвіл, зазначений у §5, надається за таких умов:

а) транспортний агент повинен підписати декларацію про відповідальність за витрати, що виникли внаслідок такої пересадки;

b) наявність негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, який було проведено не більш як за 72 годин до висадки;

в) наявність попередньої згоди місцевих органів охорони здоров'я;

d) наявність відповідних авіаквитків.


Прикінцеві положення.

Стаття 7. В’їзд іноземців у Бразилію повинен дотримуватися, окрім обмежень, заходів та вимог, передбачених цією Постановою, міграційних правил відповідно до свого статусу, включаючи обов’язковість мати в’їзну візу, коли цього вимагає бразильська правова система.

Примітка. Міграційна служба може заборонити в'їзд на територію Бразилії подорожуючих, які не відповідають вимогам цієї Постанови:

Стаття 8. У випадку невиконання вимог цієї Постанови правопорушник:

I – правопорушник нестиме цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність;

II – правопорушник підлягає негайній репатріації або депортації; а

III – прохання про надання притулку відхиляється.

Стаття 9. Додатково до цієї Постанови Міністерства також можуть створювати нормативні акти та технічні вказівки.

§1. Регулюючі органи у межах своїх повноважень та згідно з положеннями Закону № 13.979 від 2020 р. також можуть видавати вказівки з метою доповнення положень цієї Постанови, включаючи санітарні правила щодо надання послуг, здійснення процедур, експлуатації транспортних засобів та операцій.

§2. Технічні регламенти та інструкції, розроблені міністерствами та регулюючими органами до ухвалення цієї Постанови не втрачають своєї чинності.

Стаття 10. Міністерства можуть надсилати до Офісу Президента Бразилії пропозиції та запити для включення випадків, не охоплених цією Постановою, стосовно виконання санітарних вимог у громадських інтересах або вирішення гуманітарних питань.

§1. Вище згадані виняткові запити повинні бути надіслані до Офісу Президента  Бразилії принаймні за 5 (п’ять) робочих днів до дати в’їзду в країну.

§2. Офіс Президента Бразилії протягом терміну, відповідного терміновості отриманого запиту, повинен запросити висловити свою позицію:

I – Національне агентство з нагляду за здоров'ям;

II – у разі необхідності інші органи, повноваження котрих стосуються вказаної справи; та

III – Міністерства, що підписали цю Постанову.

§3. Про знайдене консенсусне рішення Міністерств повідомляється Офісу Президента Бразилії.

Стаття 11. Міністерства в межах своїх повноважень вживають необхідних заходів для виконання положень цієї Постанови.

Стаття 12. Документи та інші вимоги, необхідні для в'їзду на національну територію, можуть бути оцінені імміграційними органами або в будь -який час іншими бразильськими органами влади, на злочинця накладаються санкції, передбачені цим розпорядженням.

Стаття 13. Постанова № 655 від 23 червня 2021 р. Офісу Президента Бразилії, Міністерств юстиції, громадської безпеки та охорони здоров'я скасовується.

Стаття 14. Ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування.


ДОДАТОК I

ВИМОГИ ЩОДО ТЕСТУВАННЯ

Особи бразильського чи іноземного громадянства, що подорожують до Бразилії з інших країн  мають дозвіл на в’їзд до країни за умови дотримання таких вимог:

1. Документ, що підтверджує виконання тесту на наявність коронавірусу SARS-CoV-2 (COVID-19) та має негативний результат або «не виявлено», має бути португальською, іспанською чи англійською мовами;

2. ПЛР-тест необхідно робити в лабораторії, яка визнана органом охорони здоров'я країни походження;

3. Діти до 12 років, які подорожують у супроводі дорослих, звільняються від пред’явлення документа, що підтверджує виконання тесту на наявність інфекції коронавірусу SARS-CoV-2 (COVID-19), за умови, що всі їх супроводжуючі пред’являють негативний результат ПЛР-тесту (виконується за 72 години до посадки);

4. Діти віком від двох років і молодше 12, які подорожують без супроводу, повинні пред’явити негативний результат ПЛР-тесту (виконується за 72 години до посадки);

5. Діти віком до двох років для в’їзду до Бразилії звільняються від пред'явлення документа, що підтверджує виконання тесту на наявність коронавірусу;

6. В’їзд на національну територію осіб, які мали COVID-19 протягом останніх 90 днів (починаючи з дати появи симптомів), які не мають симптомів хвороби та ще мають позитивний ПЛР-тест на коронавірус SARS-CoV-2 (COVID -19), буде дозволено за умови пред'явлення таких документів:

6.1. Два позитивні результати ПЛР-тесту з інтервалом щонайменше 14 днів, при цьому останній тест робиться за 72 години до посадки;

6.2. Негативний результат тесту на антигени, який було зроблено після останнього позитивного результату ПЛР-тесту; та

6.3. Медична довідка про те, що подорожуючий не має симптомів хвороби та здатен подорожувати, починаючи з дати подорожі. Ця довідка повинна бути португальською, іспанською чи англійською мовами та містити ідентифікаційні дані та підпис відповідального лікаря.


ДОДАТОК II

САНІТАРНИЙ ПРОТОКОЛ ДЛЯ ЕКІПАЖУ ЛІТАКІВ

Згідно з п. 1 ст. 3 цієї Постанови екіпаж літака звільняється від пред'явлення документа, що підтверджує виконання ПЛР-тесту за умови, що вони дотримуватимуться такого протоколу:

1. Уникати соціального контакту та дотримуватися карантину під час пересування на території Бразилії між аеропортом та готелем.  У разі необхідності  авіаперевізник повинен організувати трансфер між літаком та тимчасовим помешканням екіпажу на приватних транспортних засобах та забезпечити дотримання санітарних вимог та фізичної відстані між людьми від початку подорожі до пункту призначення;

2. Уникати соціального контакту та дотримуватися карантину під час пересування на території Бразилії в тимчасових індивідуальних помешканнях екіпажу – екіпаж повинен залишатися всередені помешкання або в номері готелю. При цьому в останньому випадку необхідно дотримуватися наступного:

2.1. Кожне помешкання може займати лише один член екіпажу;

2.2. Помешкання повинно пройти санітарну обробку до і після його перебування у ньому члену екіпажу;

2.3. Екіпаж не може перебувати у приміщеннях готелю загального користування;

2.4. Екіпаж харчуватиметься всередені помешкань;

2.5. Якщо у готелі немає обслуговування номерів, член екіпажу повинен замовляти їжу «на винос»;

3. Дотримуватися вимог щодо охорони здоров'я та самоконтролю:

3.1. Регулярно перевіряти наявність симптомів коронавірусу SARS-CoV-2 (COVID-19), включаючи лихоманку та інші симптоми.

3.2. Уникати контакту з громадськістю та іншими членами екіпажу;

3.3. Залишатися в номері готелю, окрім здійснення візиту до лікаря або акцій, які вважаються життєво необхідними;

3.4. Завжди, коли це можливо, мити руки з милом та водою або користуватися спиртовим гелем;

3.5. Носити маску; та

3.6. Дотримуватися фізичної відстані, коли необхідно вийти з готелю.

4. У разі появи симптомів коронавірусу SARS-CoV-2 (COVID-19) на території Бразилії, екіпаж повинен:

4.1. Повідомити про це авіаперевізнику;

4.2. Звернутися за медичною допомогою, щоб підтвердити наявність короонавірусу SARS-CoV-2 (COVID-19); та

4.3. У разі позитивного результату дотримуватися додаткових санітарних вимог відповідно до протоколів, прийнятих місцевою системою охорони здоров’я.

5. Щодо гігієни праці вживаються такі заходи:

5.1. Особи, що відповідають за програми гігієни праці авіаперевізників, підтримуватимуть постійний контакт з екіпажами, для того щоб гарантувати, вони здійснюють самоконтроль та дотримуються санітарних протоколів з метою зменшення ризику поширення коронавірусної інфекції SARS-CoV- 2 (COVID-19); та

5.2. Авіаперевізник вживатиме просвітніх заходів щодо обов’язкових санітарних протоколів у період боротьби з поширенням коронавірусу SARS-CoV-2 (COVID-19);

6. Стосовно управління здоров'ям екіпажу авіаперевізники повинні:

6.1. Розробити та постійно дотримуватися плану управління здоров'ям екіпажу, а також оцінювати ризик експозиції екіпажу до коронавірусу SARS-CoV-2 (COVID-19);

6.2. Пред’являти документацію, що підтверджує впровадження заходів зі зменшення ризику поширення коронавірусу SARS-CoV-2 (COVID-19), завжди, коли цього вимагатимуть уповноважені органи з метою здійснення перевірки та контролю.


Всі подорожуючі до Бразилії, перед посадкою на літак мають заповнити в електронному або друкованому вигляді Декларацію подорожуючого, доступну за посиланням: https://formulario.anvisa.gov.br/


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux