Можливості доступу українських експортерів до ринку державних закупівель Бразилії
Опубліковано 11 серпня 2020 року о 20:04

Державні закупівлі в Бразилії регулюються Законом 8666 від 21 червня 1993 р. (http://www.planalto.gov.br/ccivil_03/leis/l8666cons.htm), який встановлює обов’язкову процедуру конкурсних торгів для державних закупівель товарів та послуг, у тому числі іноземних товарів. Всі міністерства, державні установи та підприємства для імпорту товарів мають опублікувати оголошення про торги, відкриті для всіх учасників.  Критерії відбору викладені в повідомленні про тендери, хоча у більшості випадків переважає найнижчий ціновий критерій за умови відповідних технічних вимог та умови постачання. У 2019 р. обсяг державних закупівель  на федеральному рівні в Бразилії становив 46 млрд.реалів (приблизно 11,5 мрлд.дол.США).

Усі процедури торгів публікуються на порталі закупівель Федерального уряду https://www.comprasgovernamentais.gov.br/. До нього також приєдналися системи закупівель деяких бразильських штатів (Ріо-де-Жанейро, Ріо-Гранде-ду-Сул, Мінас Жераіс, Сан-Пауло) та державних банків «Banco do Brasil» та «Caixa».   (https://compraspublicasbrasil.gov.br/portal/sistemas.html).

Крім цього, уряди штатів Бразилії мають свої он-лайн системи закупівель, зокрема:

Штат Еспіріто Санто https://portalsiga.es.gov.br/

Штат Баія https://www.comprasnet.ba.gov.br/

Штат Санта Катаріна http://www.portaldecompras.sc.gov.br/

Штат Парана http://www.administracao.pr.gov.br/Compras

Федеральний Округ https://www.compras.df.gov.br/publico/

Штат Гояс https://www.comprasnet.go.gov.br/

Штат Сеара https://www.portalcompras.ce.gov.br/

Штата Амазонас https://www.e-compras.am.gov.br/publico/

Також існує платна платформа державних закупівель, на якій зареєстровані муніципалітети та штати для проведення тендерів https://www.portaldecompraspublicas.com.br.

На сьогоднішній день для участі у державних тендерах в Бразилії іноземний постачальник має мати своє представництво або представника з бразильською реєстрацією. 1 жовтня 2020 р. має вступити силу нове правило (Нормативні інструкції №10 від 10.02.2020, 64 від 29.07.2020)  при здійсненні електронних тендерів (pregões electrônicos, dispensa eletrônica, regime diferenciado de contratações eletrônico), що іноземні компанія можуть реєструватися в Системі єдиного кадастру постачальників Sicaf (https://www.comprasgovernamentais.gov.br/index.php/sicaf) без бразильської реєстрації, тобто без номеру Національного кадастру юридичних осіб CNPJ або Кадастру фізичних осіб CPF (https://www.comprasgovernamentais.gov.br/index.php/legislacao/instrucoes-normativas/1362-in-64-de-2020). Крім цього, за новими правилами не потрібно буде подавати юридично завірений сертифікованим бразильським перекладачем переклад тендерної документації.

Водночас, у разі виграшу в тендері  буде вимагатись наявність офіційного представника компанії в Бразилії або бразильська реєстрація компанія для підписання та виконання контракту, а також переклад необхідної тендерної документації, завіреної сертифікованим бразильським перекладачем.

Слід зазначити, що у разі однакових кращих пропозицій бразильської та іноземної компанії, перевага буде надаватись національному виробнику.

За Законом №13.979/2020 від 6 лютого 2020 р. діють спрощені правила закупівель для продукції, що використовується для боротьби з надзвичайною ситуацією в системі охорони здоров’я.

Загалом процедури державних закупівель в Бразилії, у першу чергу, спрямовані на бразильські підприємства. Як правило, у разі відсутності місцевого виробника продукції, державні органи розглядають можливість закупівлі імпортної продукції. Не зважаючи на плановане спрощення участі іноземних компаній у державних закупівлях в Бразилії, іноземним компаніям рекомендується заздалегідь домовитися з бразильською фізичною або юридичною особою/адвокатом щодо представлення їхніх інтересів. 


                                                                                         

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux