Виробництво та експорт цукру і біопалива в Бразилії у сезоні 2020/2021
Опубліковано 15 лютого 2021 року о 23:05

За оцінками експертів, врожай цукрової тростини в Бразилії в сезоні 2020/21 демонструватиме збільшення на 3,5% по відношенню до попереднього врожаю і сягатиме 665,1 млн. тон.

Бразилія є найбільшим у світі виробником цукрової тростини. Виробничі площі під час врожаю 2020/21 дорівнюють 8605 тис. га, що на 1,9% більше, порівняно з попереднім сезоном.

Кліматичні умови були мінливими протягом останнього сезону, проте в цілому вони вважалися сприятливими в більшості регіонів, де вирощується цукрова тростина, в тому числі спостерігалася достатня кількість опадів.

Крім того, вдосконалення техніки та управління сприяли зростанню врожайності культури.

У цьому зв’язку очікується зростання середньої врожайності до 77293 кг/га, що на 1,5% більше порівняно з попереднім сезоном.

У цьому сезоні на фоні зменшення виробництва біопалива, спричиненого падінням цін на етанол та обсягів торгівлі, відбулося збільшення виробництва цукру, що обумовлювалося підвищенням ціни на товар на міжнародному ринку. Зазначене, у свою чергу, було викликане несприятливими кліматичними умовами, які завдали шкоди врожаю в Таїланді - другому за величиною експортеру цукру у світі, а також попитом на цукор в країнах Азії.

Очікується, що у цьому сезоні виробництво цукру сягатиме 41,8 млн. тон, що на 40,4% більше порівняно з минулим врожаєм, який дорівнював 29,8 млн. тон.

На зменшення виробництва етанолу вплинуло різке зниження міжнародних цін на нафту, що вплинуло як на ціни на бензин, так і на етанол.

На відміну від сезону 2019/20, коли в Бразилії спостерігався рекорд у виробництві біопалива, цього сезону відбулася інверсія: на фоні зменшення попиту на паливо, спостерігаються сприятливі ринкові умови для поставок цукру.

Загальне виробництво етанолу з цукрової тростини та кукурудзи демонструє зменшення на 7,9% у порівнянні з попереднім врожаєм: з 35,7 млрд. літрів минулого року до 32,9 млрд. літрів у цьому.

Протягом попереднього сезону великі обсяги зібраної тростини та негативна кон’юнктура для постачання цукру призвели до найбільшого в історії бразильського цукроенергетичного сектору виробництва етанолу.

За оцінками експертів обсяг виробництва етанолу з цукрової тростини становив 29,8 млрд. літрів, що на 12,3% менше, порівняно з виробництвом минулого врожаю.

При цьому загальний обсяг виробництва етанолу на основі кукурудзи продовжує демонструвати значне зростання і в цьому сезоні збільшиться на 80,3% відносно попереднього врожаю, сягнувши, за оцінками аналітиків, 3 млрд. літрів.

Сприятливі погодні умови та інвестиції у виробництво, призвели до підвищення якості сировини. Зокрема, виробництво у минулому сезоні сягало 139,3 кг цукру з тони тростини, а в цьому - оцінюється у 142,9 кг/т.

Експорт бразильського цукру залишався високим і з квітня по листопад 2020 року він збільшився на 79,2% порівняно з аналогічним періодом попереднього сезону, сягнувши 23,7 млн. тон, що перевищує обсяги за попередні два сезони цілком. Очікується, що експорт бразильського цукру в кінці поточного сезону перевершить рекорд, який спостерігався у сезоні 2016/17, коли країна експортувала близько 28,3 млн. тон.

Основною країною-імпортером бразильського цукру у період з квітня по листопад 2020 року був Китай, на який прийшлося близько 17,2% обсягів експорту цукру. Також цукор постачався до Індії (6,9%), Бангладеш (6,6%), Алжиру (6,3%), Індонезії (6,3%) та Нігерії (4,6%).

Бразилія експортувала в середньому близько 70,4% цукру, який вироблявся у країні, протягом останніх п’яти врожаїв, будучи найбільшим виробником та експортером сировини у світі. Основними конкурентами Бразилії на міжнародному ринку цукру є Індія - другий за величиною виробник у світі, і Таїланд - другий за величиною експортер у світі.

Після трьох сезонів поспіль, коли експорт цукру скорочувався, відновлення обсягів, яке спостерігається під час врожаю 2020/21, є результатом високого обмінного курсу та подорожчання цукру на міжнародних ринках.

Падіння світового виробництва цукру та зменшення запасів врожаю 2019/20 призвели до підвищення міжнародних цін наприкінці 2019 - початку 2020 рр., та до збільшення продажів бразильськими компаніями цукру врожаю 2020/21 на ф'ючерсних ринках.

На даний час міжнародні ціни на цукор підтримуються сезонним скороченням виробництва цукру в Бразилії та прогнозованим падінням врожаю цукрового тростини в Таїланді через кліматичні проблеми, а також можливим обмеженням державних субсидій сектору в Індії через негативні економічні наслідки пандемії COVID-19. Очікується, що міжнародні ціни на цукор та обмінний курс у Бразилії залишаться сприятливими для бразильського експорту до кінця врожаю 2020/21.

За період з квітня по листопад 2020 р. експорт бразильського етанолу зріс на 49,2%, порівняно з аналогічним періодом попереднього сезону, та становив близько 2,2 млрд. літрів. Основною причиною зростання експорту бразильського етанолу є девальвація бразильського реалу до долара. Збільшення експорту етанолу відбувається незважаючи на прогнозоване скорочення на 14,3% виробництва біопалива під час врожаю 2020/21.

На три міжнародні партнери Бразилії припадає 82,9% експорту продукту: США (40,1%), Південна Корея (33,4%) та Голландія (9,4%).

Імпорт етанолу зменшився на 65,1% з квітня по листопад 2020 р., порівняно з аналогічним періодом попереднього сезону. На обсяги імпорту біопалива також вплинула девальвація курсу бразильського реала до долара, що обмежує придбання іноземного етанолу та заохочує пошук товару на внутрішньому ринку. Іншим фактором, що обмежував імпорт етанолу, було різке скорочення споживання біопалива через заходи, які запроваджувалися в Бразилії для стримування поширення пандемії COVID-19. Незважаючи на пом'якшення карантину та поступове відновлення попиту, до кінця сезону очікується, що імпорт етанолу стримуватиметься високим курсом обміну валют.

Із 306 млн. літрів етанолу, імпортованого Бразилією в період з квітня по листопад 2020 року, лише дві країни домінували на бразильському ринку: США, з часткою 70%, та Парагвай, з часткою 29,9%.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux