• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Português
Українцям які прибувають в Бразилію
Опубліковано 26 березня 2022 року о 01:07

I.    Загальна інформація

●    Безвізовий режим. Для українців віза не потрібна з 2011 року. Дозволено в'їзд на термін до 90 днів упродовж 180 днів з моменту перетину Бразильського кордону.

●    Великі громади української діаспори у декількох штатах – Парана (м. Курітіба,м. Апукарана, м. Прудентополіс та інші міста штату), Санта Катаріна, Ріо Гранде до Сул, - що вже готові надавати комплексну підтримку українським біженцям.

●    Сан-Паулу –пропонує місця для розміщення на час адаптації та інтеграції в бразильське суспільство, в т.ч. мовні та професійні курси. 

●    Спеціальні програми для Українських вчених та членів їх родин. 


Внаслідок російської військової агресії в Україні, Україно-Бразильска Центральна Репрезентація (RCUB), що представляє українську діаспору у Бразилії, ініціювало створення Comitê Humanitas Brasil-Ucrânia (https://humanitasbrasilucrania.ong.br/hbu), за підтримки десятків бразильських громадянських та релігійних громад, щоб надавати солідарну та гуманітарну підтримку українському народу та координувати процес прийому, підтримки та адаптації українських мігрантів, які прибуватимуть до Бразилії. 


Інститут міграції та прав людини (IMDH) доступний для надання безкоштовної допомоги переміщеним особам та мігрантам з України щодо отримання CPF, документів, заповнення форм заявки про надання притулку чи дозволу на проживання, призначення зустрічей у Федеральну поліцію та інших питань, пов’язаних із перебуванням у Бразилії.

Контакт з інститутом здійснюється за номером  WhatsApp +55 (61) 82105085. Спілкування може відбуватися португальською чи англійською мовами.


II.    Гуманітарна віза

Постанова  Уряду Бразилії про надання гуманітарної візи для українців набула чинності з 03.03.2022, строк її дії було продовжено до  31 грудня 2024 року

Тривалість цієї візи від 6 місяців до 2-х років (далі може бути подовжена). Ця віза дає статус резидента та дозволяє працювати в країні. 

Оригінал останньої постанови (від 14.03.2023) португальською мовою:

https://www.in.gov.br/en/web/dou/-/portaria-interministerial-mjsp/mre-n-36-de-13-de-marco-de-2023-469716314 

Неофіційний переклад українською:

tekst-postanovi-uryadu-brazilii-shchodo-gumanitarnikh-viz-dlya-ukraintsiv-neofitsiyniy-pereklad.docx

Для отримання гуманітарної візи необхідно звернутися до консульства Бразилії у Варшаві, Будапешті, Бухаресті, Празі або Братиславі, або  найближчому Консульстві або Посольстві Бразилії в іншій країні

Необхідні документи: 

•    Документ для здійснення подорожі  (закордонний паспорт)

•    Наявність квитка на літак або гарантійний лист від організацій, про можливість придбання такого квитка (в разі подання документів  за межами Бразилії).

•    Заповнена заява на отримання гуманітарної візи 

•    Довідка про несудимість (за 5 попередніх років) або декларація про відсутність судимості, у разі неможливості отримати довідку (заповнюється в посольстві/консульстві).  

•    Свідоцтво про народження (для неповнолітніх), свідоцтво про шлюб – можуть бути прийняті незалежно від перекладу та нотаріального засвідчення.


Українці також можуть в’їхати до країни як туристи і подати запит на отримання дозволу на проживання вже на території Бразилії. Для цього потрібно буде звернутися до місцевого офісу Федеральної Поліції.

Важливо!!! Українці, які перевищили строк перебування (90 днів) згідно угоди про безвізовий режим між Україною та Бразилією, можуть потрапити на територію Бразилії тільки за умови отримання гуманітарної візи у Консульстві або Посольстві Бразилії. 


На цьому етапі ви також можете зв’язатись із організацією HUMANITAS BRASIL-UCRÁNIA за телефоном: +55 41 98740 0508 або на веб-сайті http://humanitasbrasilucrania.ong.br.  Там вам зможуть надати подальшу підтримку та інформацію щодо подальших кроків.

Перетин кордону – митні правила Бразилії: 

COVID

Громадяни  України можуть в'їхати без сертифікату вакцинації.

Митні правила

Згідно з бразильськими митними правилами, немає необхідності декларувати наступні елементи:

•    одяг та речі мандрівника для особистого чи професійного використання.

•    книги, листівки та газети

•    товари, придбані за кордоном, вартістю до 500 доларів США (подорожі повітряним або морським транспортом), або до 300 доларів США (перетин кордону наземним, річковим та озерним)

•    товари, придбані в магазинах безмитної торгівлі після прибуття в країну


ЕЛЕКТРОННА ДЕКЛАРАЦІЯ ВАЛЮТИ (e-DPV)

e-DPV повинні заповнювати мандрівники, які перевозять понад 10 000 дол.США, або еквівалент в інших валютах, готівкою, дорожніми чеками або чеками.

 Її можна заповнити перед відправленням через Інтернет

(www.receita.fazenda.gov.br/dpv )  або на терміналах RFB, доступних в аеропортах. Форму необхідно пред’явити працівникам митниці для перевірки.


Більш детальна інформація (англійською): https://sistemas.mre.gov.br/kitweb/datafiles/Capetown/en-us/file/accompained%20baggage%20info.pdf 


ДИСТАНЦІЙНІ ШКОЛИ ТА НАВЧАЛЬНІ ПЛАТФОРМИ НАДАЮТЬ БЕЗКОШТОВНИЙ ДОСТУП ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ 

Під час воєнного стану дистанційні школи надають безкоштовний доступ до навчання. Команда МОН підготувала перелік шкіл і організацій, які можуть допомогти дітям і сім’ям.

На сайті МОН розміщені поради педагогам профтехів для ефективної організації онлайн-навчання.

загальна середня освіта

  • Дистанційна школа «Атмосферна школа» надає безкоштовний доступ до пакету «Слухач» із готовими навчальними матеріалами, які можуть використовувати й учителі.
  • Дистанційна школа «Оптіма» відкрила безоплатний доступ до річних матеріалів для 1-11 класів. Після реєстрації всі бажаючі отримають посилання та паролі для входу.
  • Дистанційна школа «DAR» відкрила навчальну платформу для всіх учнів 7-11 класів.
  • Академія сучасної освіти «А+» сотворила онлайн-проєкт для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять у Zооm.
  • Команда «Jamm School» організувала дистанційну школу для учнів 5-11 класів.
  • Платформа сучасної освіти «ThinkGlobal Online» доєднує до живих уроків, надає навчальні матеріали та проводить додаткові активності для діток. Слідкуйте за розкладом.
  • Дистанційна школа «Liko Education Online» відкриває безплатний доступ до навчання на платформі «Liko Education Online» для всіх охочих. Інструкція для реєстрації на навчання (2-11 класи) за посиланням.
  • «Alterra School» відкриває екстернат-платформу. Користувачі зможуть отримати доступ до матеріалів і тестів. Подробиці тут.
  • Освітня платформа «OkStudy» розпочала безоплатні та щоденні онлайн-зустрічі з дітьми від 6 років: танці, ігри, англійська, перегляд фільмів тощо. Розклад щодня оновлюється в Telegram-каналі.
  • Комп‘ютерна Академія «ШАГ» організувала безкоштовну серію онлайн майстер-класів і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct. За оновленнями слідкуйте на сайті.
  • Науковий ліцей Клима Чурюмова відкрив реєстрацію на онлайн-уроки та регулярні щоденні зустрічі дітей із психологом. Програма дає можливість дітям слухати предмети шкільної програми, науково-популярні лекції, авторські курси від вчених, митців, цікаві інтерактиви неформальної освіти та долучатися до мовного клубу. Протягом дня плануються регулярні включення психологів.
  • Центр дистанційної освіти «Джерело» надасть вільний доступ до повного пакету «Слухач» (1-11 класи) для самонавчання. Реєстрація за посиланням.
  • Проєкт «School Navigator» надасть доступ до записів уроків, а також уроків у режимі реального часу українською, англійською та російською мовами. Реєстрація тут.
  • Математична онлайн-платформа «GIOS» відкрила безкоштовне підключення до платформи, реєстрація за посиланням.
  • Науково-дослідницька школа «Базис» спільно з Viber-спільнотою «Школа_інфо» проводять освітню ініціативу для учнів початкової та середньої школи України.

Джерело: https://mon.gov.ua/ua/news/distancijni-shkoli-ta-navchalni-platformi-nadayut-bezkoshtovnij-dostup-dlya-zdobuvachiv-osviti


Атмосферна школа є ліцензованим закладом освіти, якому надано право проводити зарахування, навчання, оцінювання, у тому числі державну підсумкову атестацію здобувачів освіти, у дистанційній формі та який видає свідоцтва про освіту державного зразка. Весь освітній процес відбувається на електронній освітній платформі Атмосферної школи, яка має гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» для організації дистанційної форми навчання у закладах середньої освіти. Школа надає дітям змогу отримувати українську освіту високої якості без відвідування очної школи та забезпечувати безперервний навчальний процес для усіх здобувачів освіти незалежно від місця фактичного проживання. У рамках реалізації інноваційного проєкту (наказ МОН № 16 від 11 січня 2022 року) Атмосферна школа стала єдиним закладом освіти, що отримав офіційне право на перерахування оцінок без додаткової атестації, отриманих під час навчання українських дітей в закордонних школах. Це дозволило школі сформувати освітній пакет під назвою «З Україною в серці», який передбачає вивчення в Атмосферній школі лише українського компоненту дисциплін, а саме: української мови, літератури, історії, географії (у тих класах, де вивчається географія України) та мистецтва (у тих класах, де вивчається мистецтво України). Оцінка з решти загальноосвітніх предметів (математика, іноземна мова, фізика, хімія тощо) виставляється шляхом перезарахування із закордонної школи за умови надання відповідної довідки. З більш детальною інформацією про діяльність школи можна ознайомитися за посиланням: https://www.atschool.com.ua/ , а також, звернувшись до контактної особи – заступника директора з розвитку Атмосферної школи Симчича Захара, тел.: +38067-538- 53-77 (всі месенджери), e-mail: [email protected].


Перелік корисних посилань у сфері освіти і науки

Освіта в Україні в
умовах воєнного
стану
Вебсайт створено для
профільних міністерств,
місцевих органів влади,
закладів освіти та
педагогічних працівників у
країнах Європи для надання
підтримки здобувачам освіти
в процесі адаптації до нових
умов і навчальних програм у
країнах їх тимчасового
перебування.
На вебсайті міститься
короткий опис української
системи освіти та типових
навчальних програм для
різних рівнів освіти
http://emergency.mon.gov.ua/ 
Всеукраїнська
школа онлайн
Вебплатформа
дистанційного навчання для
здобувачів освіти 5-11 класів
https://lms.e-school.net.ua 
Методичні
рекомендації щодо
використання
Всеукраїнської
школи онлайн
Покрокові інструкції для
педагогічних працівників і
здобувачів освіти,
перекладені на різні мови
https://bit.ly/37hBAhE 
EducationUaBot
(telegram-бот)
Освітній чат-бот для
здобувачів освіти та
педагогічних працівників,
які в тому числі тимчасово
перебувають за кордоном
https://t.me/EducationUaBot 
InfoScience Bot
(telegram-бот)
Інформаційний помічник для
вчених та інноваторів від
МОН України, що містить
актуальну інформацію про
відкриті програми, проєкти
та ініціативи в Україні та
країнах-партнерах для
українських науковців та
інноваторів
https://t.me/InfoScienceBot 
Національний
мультипредметний
тест
Актуальна інформація про
проведення НМТ в країнах
Європи
https://cutt.ly/vH05GQ1 
Навчання під час
війни
Платформа для батьків і
педагогічних працівників,
створена ГС «Освіторія» в
https://osvitanow.org/ 
партнерстві з Дитячим
фондом ООН (ЮНІСЕФ) та
за підтримки МОН України
для надання відповідей на
поширені питання стосовно
навчання в Україні та за
кордоном під час воєнного
стану, інформацію про
можливості та допомогу
Дистанційне
навчання
Сторінка на офіційному
вебсайті МОН України з
інформацією та
посиланнями на доступні
онлайн-ресурси та
платформи для навчання для
українських здобувачів
освіти
https://cutt.ly/LH2u9jW 



Академічною спільнотою університету Київського університету імені Бориса Грінченка створено Дистанційну школу «Нова Генерація», починається набір учнів на навчання до 10-11 класів. 

За інформацією Міністерства освіти і науки України, Дистанційна школа «Нова Генерація» є структурним підрозділом Київського університету імені Бориса Грінченка, який, відповідно до Закону України «Про освіту», наділений автономією, що полягає в самостійності, незалежності та відповідальності закладів освіти у прийнятті рішень щодо академічних (освітніх), організаційних, фінансових, кадрових та інших питань діяльності, що провадиться в порядку та межах, визначених законом. Д

етальну інформацію про організацію освітнього процесу можна отримати за посиланням: https://info.newg.kubg.edu.ua та за номером: +38(093)6476112. Ел. скринька школи: [email protected]. Instagram: https://instagram.com/nova_heneratsiia. Facebook: https://www.facebook.com/novaheneratsiia. 

Анкета вступника для бронювання місця в Дистанційній школі «Нова генерація» розміщена за посиланням: https://cutt.ly/L4pUVSD

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux