• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Нотаріальні дії
Опубліковано 17 листопада 2022 року о 15:40

Дипломатичні та консульські установи України за кордоном вчиняють нотаріальні дії, передбачені законодавством України. Порядок вчинення нотаріальних дій консулом визначається статтею 38 Закону про Нотаріат України, статтею 44 Консульського Статуту України, Положенням про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України та іншими актами законодавства України.

Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою.

Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні консульського відділу у дні та години прийому відвідувачів. Для оформлення нотаріальних дій в Посольстві необхідно записатися на прийом: https://brazil.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/elektronna-cherga-na-otrimannya-konsulskih-poslug

Нотаріально посвідчувані правочини підписуються заявником особисто в присутності консульського співробітника, який вчинює нотаріальні дії.

При вчиненні нотаріальних дій консул встановлює особу громадянина України, що звернувся за вчиненням нотаріальних дій. Встановлення особи громадянина України відбувається за дійним паспортом. Нотаріальна засвідчена копія паспорта не приймається у якості підтвердження особи.

Для вчинення нотаріальної дії необхідно надати такі документи:

- особисту заяву щодо вчинення нотаріальної дії (відповідний бланк перед прийомом необхідно роздрукувати і заповнити):


Заяву...


- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру платника податків;

- документ на підтвердження адреси реєстрації місця проживання;

- інші документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії (свідоцтво про право власності на майно, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про смерть тощо).

- квитанцію про сплату тарифу (дви. Тарифи консульського збору). Звертаємо увагу, що у разі оформлення довіреності майнового характеру на другого з подружжя, дітей, батьків, понижена ставка консульського збору може бути застосована тільки за умови надання документів, які підтверджують родинні зв'язки.

Примірник документу, який необхідно засвідчити, необхідно надіслати у форматі Word на електронну адресу Посольства: [email protected] 

Ненадання відомостей або документів на вимогу консула є підставою для відкладення, зупинення нотаріальної дії або відмови в її вчиненні.

Вчинення нотаріальних дій може бути відкладене при необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України.

Якщо вчинення нотаріальної дії суперечить законодавству України, консул відмовляє у вчиненні такої дії. Консул не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам законодавства України, або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.

Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, а також документи, написані олівцем.

УВАГА! Своїм особистим підписом заявник підтверджує, що зазначені в тексті відомості вірні і зміст документа відповідає волі і намірам заявника. Тому перед підписанням оформленого документа необхідно дуже уважно прочитати проєкт документа. У разі виявлення неточностей, помилок чи необхідності внесення доповнень, потрібно повідомити про це консульській посадовій особі перед підписанням документа.

Після підписання заявником документа та його нотаріального засвідчення консульською посадовою особою внесення жодних змін, уточнень чи доповнень не вбачається можливим.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux