• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Особливості виходу на ринок Болівії, Імпортні вимоги
Опубліковано 29 квітня 2021 року о 23:22

На імпортні товари в Болівії встановлені тарифи у розмірі від 0% до 20% та до 30%-40% на товари, які конкурують із чутливими місцевими, включаючи текстиль та шкіряні вироби. Окремі податки застосовуються до предметів розкоші, енергетичних напоїв, вина, пива та міцного алкоголю. На автомобілі також поширюється особливий режим оподаткування. Більше інформації про податки на конкретні товари можна знайти за посиланням: https://www.economiayfinanzas.gob.bo/arancel-aduanero-de-importaciones.html.

Товари, що імпортуються з країн Андського співтовариства, МЕРКОСУР, Куби та Мексики отримують 100% звільнення від податку на імпорт. Чилі отримує 100% звільнення від сплати мита на імпорт 90% своєї продукції.

У Болівії діє нульовий відсотковий тариф на імпорт живої великої рогатої худоби, свіжого м'яса великої рогатої худоби, свіжого, замороженого та охолодженого курячого м'яса, пшениці та пшеничного борошна, кукурудзи, рису та рослинної олії. Також забороняється експорт цієї продукції, за винятком соєвої олії, яка вимагає спеціального дозволу. На згадану продукцію встановлено експортні квоти та сертифікати з метою забезпечення належного внутрішнього постачання та контролю внутрішніх цін на продукцію.


Вимоги до документації 


 • Рахунок-фактура (крім зразків, вартість яких не перевищує 25 доларів США).
 • Коносамент (за необхідності).
 • Підтвердження страхування.
 • Сертифікат інспекції перед відвантаженням (за наявності).
 • Портові збори (за необхідності).
 • Транспортна накладна.
 • Список упакованих товарів.
 • Свідоцтво походження (за необхідності).
 • Інші сертифікати (за необхідності).


Поставки повітряних вантажів вимагають авіанакладні замість коносаментів. Експортери повинні дотримуватися правил IATA або ICAO, що регулюють маркування та упаковку небезпечних та обмежених вантажів, та перевіряти у авіаперевізників додаткову інформацію та відповідні форми. Фізичні особи можуть отримати посилки поштою вартістю менше 5000 доларів, заповнивши митну форму в поштовому відділенні.


Додаткові вимоги до окремих продуктів


Бавовняне волокно

Імпортери повинні зареєструватися в Національній службі охорони здоров’я сільського господарства та безпеки харчових продуктів (Servicio Nacional de Sanidad Agropecuaria e Inocuidad - SENASAG) і отримати сертифікат відсутності Anthonomus Grandis Boheman, 1843 (хлопкового-довгоносика). Крім того, упаковка повинна бути новою та містити необхідні ярлики та печатки.


Інсектициди

Імпортні інсектициди повиненні мати санітарні сертифікати, видані Національним інститутом охорони праці, а також свідоцтво про дозвіл на продаж від Віце-міністерства сільського розвитку, сільського господарства та тваринництва і Національної служби з питань безпечності харчових продуктів (SENASAG).


Пестициди

Імпорт пестицидів для сільськогосподарських потреб регулюється SENASAG. SENASAG реєструє компанії, які мають намір імпортувати пестициди, та, за необхідності, видає дозволи на імпорт.


Тютюн та тютюнові вироби

Для імпорту тютюну та тютюнових виробів необхідно отримати ліцензії на імпорт, видані SENASAG та Міністерством охорони здоров’я.


Тваринництво, свинарство та птахівництво

Переробні заводи та бійні повинні бути перевірені in situ та затверджені до першого відвантаження. Усі компанії-імпортери повинні бути зареєстровані в SENASAG і повинні сплатити збір за цю реєстрацію.


Насіння (оброблене та необроблене) та рослини

Вся продукція рослинного походження повинна мати сертифікати SENASAG, крім фітосанітарних сертифікатів, виданих сільськогосподарськими органами країни походження та легалізованих консульством Болівії. Імпортери повинні повідомити митні органи Болівії про прибуття насіння принаймні за тиждень та домовитись про зберігання на відповідному складі до перевірки. Усе насіння повинно відповідати вимогам якості та фітосанітарних вимогам SENASAG та Національної насіннєвої програми.

Заявку на імпорт насіння, рослин або частин рослин для розмноження слід надсилати до SENASAG. Залежно від ситуації може проводитися аналіз ризику шкідників, який може тривати до шести місяців і більше. Альтернативою може бути заявка на імпорт насіння або розмножувальних матеріалів для дослідницьких цілей - процедура, яка може бути завершена протягом коротшого часу. Насіння також повинно відповідати вимогам якості та генетичної чистоти.
Фармацевтична продукція

Продукція повинна бути зареєстрована в Міністерстві охорони здоров’я та схвалена Національним агентством з питань фармакології та медичних технологій (Agencia Estatal de Medicamentos y Tecnologias en Salud, AGEMED). Агентство видає сертифікати дозволу на продаж продукції.

AGEMED вимагає детальний опис (monografia farmacologica) кожного нового продукту, за винятком основних фармацевтичних продуктів. Опис повинен включати кількісну формулу (із зазначенням активних інгредієнтів), фармацевтичну формулу, рекомендовану дозу, очікувану користь продукту та можливі побічні ефекти. Три зразки продукту також повинні бути надані Національній лабораторії (Instituto Nacional de Laboratorios de Salud - INLASA), щоб спеціалісти могли перевірити вміст. AGEMED вимагає, щоб продукція відповідала вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Панамериканської організації охорони здоров’я. Для імпортованої продукції AGEMED вимагає сертифікат, виданий відповідними органами країни походження у форматі ВООЗ, для сертифікації фармацевтичної продукції, що підлягає міжнародній торгівлі.

AGEMED в середньому проводить аналіз нових продуктів від шести до дванадцяти місяців та основних продуктів протягом одного місяця. Повна адреса установи:

Ministerio de Salud

Agencia Estatal de Medicamentos y Tecnologias en Salud

Capitán Ravelo (Escuela de Salud) No. 2199

La Paz, Bolivia

Телефон / факс: (591-2) 244-0122

Якщо фармацевтична продукція містить ліки, на які поширюється дія Конвенції ООН проти незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, імпортери повинні отримати спеціальні дозволи на імпорт у Міністерстві охорони здоров’я. Це може також передбачати дозвіл Національного бюро контрольованих речовин при Міністерстві внутрішніх справ (http://www.dgsc.gob.bo/).

Щоб імпортувати, виготовляти або розповсюджувати фармацевтичні препарати, компанії повинні зареєструватися в Міністерстві охорони здоров’я, що вимагає від десяти до 30 днів. Імпортна продукція може продаватися через агентів або дистриб’юторів або через дочірні компанії.


Рибні продукти

Імпортні швидкопсувні продукти, такі як морепродукти, повинні мати санітарні медичні сертифікати, видані країною походження товару, та відповідати специфікаціям продукції та стандартам маркування. 


Харчові продукти

Імпортні продукти харчування повинні мати санітарні сертифікати, видані відповідними органами країни-експортеру. Харчові продукти можуть підлягати інспекції офіційним органом у Болівії. Експортерам до Болівії рекомендується перед відправкою уточнити у місцевих імпортерів відповідні правила.


Пшениця

Cертифікати на імпорт пшениці повинні містити фразу: "пшениця в цій партії була перевірена відповідно до офіційних процедур і вважається вільною від Sitophilus granarius та Trogoderma granarium, а також про те, що вона походить з районів, де відсутня індійська сажка (Karnal bunt)".


Маркування

На харчових продуктах, як правило, мають зберігатися оригінальні етикетки, але вони повинні мати додаткове маркування із зазначенням імені та адреси імпортера або дистриб’ютора, ідентифікаційного номера платника податків (Numero de Identidad Tributaria, NIT), санітарного реєстраційного номера країни походження та переклад інгредієнтів.

Маркування продуктів відповідно до Закону про сприяння здоровому харчуванню:

Закон передбачає, що всі оброблені харчові продукти та безалкогольні напої повинні бути марковані таблицею, що містить перелік насичених жирів, доданих цукрів та соди. Закон також запровадив систему кольорового маркування, за допомогою якої споживачі легко зможуть визначити, чи є продукт “дуже багатим”, “містить помірну кількість” чи “насиченим” насиченими жирами, доданим цукром та/або сіллю.

На обробленій харчовій упаковці також повинно бути одне з наступних повідомлень: «Споживайте йодовану сіль, цукор та жири з помірністю» "Споживання фруктів та овочів покращує ваше здоров'я"; "Виконуйте щонайменше протягом 30 хвилин щоденні фізичні вправи"; або "Випивайте десять склянок води на день". Продукти, що містять трансжири, повинні мати додаткове попередження. Закон визначає, що попередження повинно містити слова “містить жири” всередині червоного шестикутника. Продукти харчування та безалкогольні напої в їх природному стані, такі як цукор-сирець, сіль та олія, виключаються з цих вимог щодо маркування. На упаковці продуктів для споживання людиною повинні бути перелічені всі інгредієнти та харчова інформація.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux