• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Реєстрація компаній, відкриття представництв іноземних компаній в Кооперативній Республіці Гайана
Опубліковано 28 квітня 2021 року о 09:00

Щоб розпочати бізнес у Гайані, інвестори повинні дотримуватися адміністративних процедур, встановлених відповідними нормативно правовими актами. У вибірці інших країн регіону процедури та час, необхідні для відкриття бізнесу, є низькими порівняно із середнім показником.

Детальніше про започаткування бізнесу можна знайти на веб-сайті GO-Invest. (http://goinvest.gov.gy/investment/incorporation/).

Форми власності

Форми підприємницької власності включають одноосібну власність (тобто приватну власність), партнерство (у будь-якій формі) та компанію (зареєстровані підприємства як вітчизняні, так і іноземні). Жодні нормативні акти не регулюють частку власності партнерів або спільних підприємств у товаристві. Зацікавлена особа має право вибору, чи інвестувати самостійно, чи мати партнерів, і визначати форму цих відносин. Що стосується приватної зареєстрованої компанії, то має бути принаймні 1 і не більше 20 акціонерів. Обмежень щодо громадянства акціонерів немає.

Закон Гайани про реєстрацію компаній та Закон про партнерство є регулюючими нормативними актами для приватних власників, товариств та компаній. Закон про реєстрацію компаній (9/91) регулює реєстрацію бізнесу. Незважаючи на те, що три різні закони стосуються різних видів бізнесу, урядовим офісом для реєстрації бізнесу будь-якого типу є Реєстр справ у Джорджтауні.


Включення, реєстрація та збори

Процес реєстрації бізнесу є відносно простим і займає в середньому приблизно 8 днів. Компанії можуть залучити компетентного юриста для полегшення процесу та економії часу. Реєстрація іноземної компанії вимагає додаткових кроків. Додаток 3 (http://goinvest.gov.gy/investment/incorporation/) містить короткий виклад інформації та документів, необхідних для реєстрації іноземної компанії в Гайані, а також інформацію про відповідні збори.


Оподаткування

Усі підприємства, що працюють у Гайані, за винятком тих, які отримують податкові інвестиційні стимули - підлягають оподаткуванню. Як і скрізь, податки, як правило, поділяються на дві широкі категорії - прямі та непрямі. Прямі податки включають податок на прибуток та податок на прибуток підприємств, тоді як непрямі податки включають податок на майно, податок на прибуток від капіталу, податок на споживання (замінюється ПДВ) та низку податків на товари та послуги (наприклад, акцизи, податки на подорожі, податок на розміщення в готелях  тощо), багато з яких також будуть замінені ПДВ. У таблиці 3.12 подано короткий виклад податків, які найімовірніше можуть впливати на інвесторів.

Щоб отримати додаткову інформацію про ці та інші нормативні акти, перегляньте сторінку “Нормативно-правова база” (http://goinvest.gov.gy/investment/regulatory-environment/)


Інформація та документи, необхідні для створення компанії

Запропонована назва компанії

Запропонована адреса головного офісу в Гайані

Класи та будь-яка максимальна кількість акцій, яку компанія має право випускати

Реєстрація акцій, якщо такі є

Кількість (або мінімум / максимум) директорів

Обмеження у справах, які компанія може здійснювати, якщо такі є

Імена, адреси, професії та підписи учасників

Імена та адреси директорів та секретаря

Посилання на реєстраційну форму: pdf19 (http://goinvest.gov.gy/wp-content/uploads/pdf19.png)


Інформація та документи, необхідні для реєстрації іноземної або “зовнішньої” фірми

Назва компанії

Юрисдикція, в межах якої компанія була зареєстрована

Дата створення

Спосіб включення

Особливості корпоративних інструментів

Ступінь, якщо такий є, обмеження відповідальності акціонерів / членів компанії

Зобов'язання, яке компанія здійснить у Гайані

Дата, коли компанія має намір розпочати свою діяльність у Гайані

Статутний, підписаний та оплачений або заявлений капітал компанії та акції, які компанія має право випускати, та їх номінальна або номінальна вартість, якщо така існує

Повна адреса зареєстрованого або головного офісу компаній за межами Гайани

Повна адреса головного офісу компанії в Гайані

Повні імена, адреси та професії директорів компанії


Нормативна база щодо інвестицій

Як і в інших країнах, Гайана має низку законів, підзаконних актів та адміністративних процесів, що регулюють режим інвестування (тобто розміщення, діяльність, фінансування, імпорт та експорт товарів). За цим посиланням (http://goinvest.gov.gy/investment/legislations/) можна переглянути список законів та нормативних актів, що стосуються створення та функціонування бізнесу в Гайані.  Більш детальну інформацію та допомогу можна отримати на сайті GO-Invest, Міністерстві туризму, промисловості та торгівлі, або інших регуляторних органах.


Інвестиційні рамки

За невеликими винятками (наприклад, малий та середній видобуток корисних копалин), іноземні та вітчизняні інвестори отримують справедливий режим, і обидва мають право створювати, володіти та управляти підприємствами та брати участь у всіх формах економічної діяльності. GO-Invest, напівавтономний орган, який знаходиться під безпосередньою компетенцією Міністерства туризму, промисловості та торгівлі (https://www.business.gov.gy/), є основним контактом для інвесторів і має сприяти інвестиційному процесу для них. Не існує дискримінації між іноземними та вітчизняними інвесторами.


Стимулювання інвестицій

Гайана пропонує інвесторам цілий ряд стимулів (http://goinvest.gov.gy/investment/incentives/) для нових інвестицій. Більшість інвестиційних стимулів здійснюються у формі податкових стимулів. Фірмам, зацікавленим у з’ясуванні, на які стимули вони мають право, слід зв’язатись із GO-Invest.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux