Суринам - Митні правила
Потенційні експортери в Суринам повинні зв’язатися з Управлінням митниці Суринаму, щоб дізнатись про останні вимоги щодо імпорту та отримати необхідну документацію, оскільки вони можуть раптово змінитися, іноді без попереднього повідомлення.
Митні органи стягують фіскальні та нефіскальні мита. Фіскальні мита включають збір податків, таких як імпортні та акцизні збори, а також додаткові збори відповідно до чинного законодавства. Нефіскальні мита включають перевірку належного виконання неподаткового законодавства щодо ліків, рослин та тварин.
Контакти митниці Суринаму:
http://www.gov.sr/themas/veiligheid-en-orde/douane/
http://www.douanesuriname.com/douanetelefoonlijst.html
Стандарти
Після прийняття Закону про стандарти у 2004 р. та встановлення наглядового комітету в 2006 р. уряд офіційно створив Бюро стандартів Суринаму (SSB) (https://www.ssb.sr/) у 2007 р. SSB є національним органом з питань стандартів у Суринамі. Завданням SSB є створення, прийняття, підтримка та сприяння використанню стандартів та технічних регламентів, що ведуть до створення адекватної інфраструктури стандартів для стимулювання соціально-економічної діяльності. SSB також захищає здоров'я та безпеку життя людей, тварин та рослин, а також навколишнього природнього середовища. Бюро використовує міжнародні стандарти там, де вони доступні та застосовні, як основу для всіх стандартів, розроблених у цьому контексті. SSB розробляє стандарти на запит зацікавлених сторін. Більшість запитів на розробку / прийняття / адаптацію стандартів зосереджуються на харчових продуктах та питаннях безпеки харчових продуктів.
Суринам використовує національні стандарти та стандарти, розроблені іншими (міжнародними / регіональними) органами стандартизації, що використовуються в Суринамі, включаючи ISO, Codex Alimentarius, Міжнародну електротехнічну комісію, CROSQ, ASTM International, COPANT, SMIIC (Інститут стандартів та метрології для ісламських країн), NEN ( Nederland Normalisatie Instituut), ETSI, GLOBAL GAP тощо.
Випробування, перевірка та сертифікація
Публікація технічних регламентів
SSB виконує функції національної випробувальної організації та органу з оцінки відповідності.
Компанії, які хочуть імпортувати товари, для яких потрібна ліцензія, повинні подати заявку на ліцензію у Міністерство економіки, підприємництва та технологічних інновацій. Ліцензійні сертифікати надаються Міністерством охорони здоров’я або Міністерством сільського господарства, тваринництва та рибальства, залежно від сфери відповідальності.
Більш детальна інформація на сайті Міністерства економіки, підприємництва та технологічних інновацій, сторінка Департаменту імпорту, експорту та валютного контролю
(http://tradeandindustry.gov.sr/diensten/invoer-uitvoer-en-deviezen-controle-iud/).
Для деяких імпортних товарів може знадобитися медична довідка. Сюди входять, але не обмежуючись:
Для товарів, яким не потрібна ліцензія на імпорт, імпортер повинен заповнити форму міжнародної торгівлі товарами та послугами (ІТ-форма) та Єдиний адміністративний документ.
У 1999 р. Уряд лібералізував свою систему імпорту, скасувавши вимогу щодо ліцензій на імпорт більшості товарів. Водночас він опублікував «список обмежених товарів», які все ще потребують ліцензії на імпорт. Нижче наведено приклад типів елементів списку, але він не є всеохоплюючим:
Імпортери повинні зв’язатися з митницею, щоб отримати повний перелік.