• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Голова Верховної Ради України Володимир Рибак: Розбудова договірно-правової бази двосторонніх відносин України і Республіки Бразилія є підґрунтям для подальшого нарощування взаємовигідного співробітництва
Опубліковано 24 квітня 2013 року о 11:50

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак у вівторок зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Бразилія в Україні Антоніо Фернандо Круз де Мелло.

Сторони обговорили питання щодо поглиблення міжпарламентського співробітництва, активізації торгівельно-економічних відносин та розвитку договірно-правової бази.

В.Рибак висловився за активізацію політичного діалогу з Республікою Бразилія, зазначивши, що ця держава є стратегічним партнером України на Латиноамериканському континенті. «Наші держави мають значний потенціал для активізації двостороннього співробітництва в різних галузях», - наголосив він.

Керівник парламенту висловив упевненість, що державний візит Президента Бразилії Ділми Руссефф в Україну, який планується здійснити протягом поточного року, надасть нового імпульсу двостороннім відносинам та дозволить поглибити стратегічне партнерство обох країн. Він зазначив, що Сторони вже найближчим часом узгодять конкретні дати цього важливого візиту з метою відновлення динаміки двостороннього діалогу на найвищому рівні.

В.Рибак подякував Бразильській Стороні за привітання керівників палат Національного Конгресу Бразилії з нагоди його обрання Головою Верховної Ради України, а також за запрошення від діючого Голови Палати депутатів Енріке Едуардо Алвеса здійснити офіційний візит до Бразилії у період з 24 по 28 червня цього року.

Голова Верховної Ради також зазначив, що він поділяє зацікавленість нового керівництва Палати депутатів та Федерального Сенату Національного Конгресу Бразилії в активізації взаємодії між парламентами наших країн. Зі свого боку, сказав він, Українська Сторона готова до поглиблення міжпарламентського співробітництва, яке є важливою складовою стратегічного партнерства між Україною та Бразилією.

За його словами, «провідна роль у посиленні взаємодії між Верховною Радою України та Національним Конгресом Бразилії належить групам з міжпарламентських зв’язків». «Знаю, що група дружби з Україною в бразильському парламенті надає активного сприяння розвитку двосторонніх відносин», - зазначив керівник парламенту.

У цьому контексті він повідомив, що у Верховній Раді України створено депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Бразилія, яка складається з 47 народних депутатів України.

Під час зустрічі В.Рибак висловив задоволення динамікою розвитку двосторонніх торгівельно-економічних відносин. Однак, за його словами, статистичні дані за минулий рік свідчать про зменшення обсягів двостороннього товарообігу. У цьому контексті, керівник парламенту висловився за необхідність збільшення обсягів торгівлі та розширення товарної номенклатури, насамперед, за рахунок високотехнологічних товарів.

В.Рибак також наголосив, що Українська Сторона приділяє першочергову увагу успішній реалізації діючих високотехнологічних проектів України та Бразилії. Це, зокрема, втілення в життя спільного проекту у космічній сфері «Циклон-4 - Алкáнтара», який є «візитною карткою» науково-технологічного співробітництва України та Бразилії, а також свідченням амбітних планів наших країн з розвитку передових космічних технологій.

У ході розмови Голова Верховної Ради заявив, що в Україні надають великого значення розбудові договірно-правової бази двосторонніх відносин, що є «підґрунтям для подальшого нарощування взаємовигідного співробітництва між країнами».

Зокрема, за його словами, Українська Сторона вже виконала всі внутрішньодержавні процедури з метою набрання чинності більшістю з двосторонніх документів, які були підписані під час ході візитів Президентів Бразилії та України у грудні 2009 року та у жовтні 2011 року відповідно. Він висловив сподівання, що найближчим часом Бразильська сторона завершить аналогічні процедури.

Своєю чергою, пан Посол висловив вдячність Верховній Раді за прискорену ратифікацію двосторонньої Угоди про скасування візового режиму. Він нагадав, що ця Угода має велике значення для поглиблення українсько-бразильських взаємин, «покращення їх мотивації і наповнення певним духом».

Пан Посол також висловився за доцільність підписання Угоди про повітряне сполучення, яку, на його думку, можна було б розглянути під час запланованого офіційного візиту Голови Верховної Ради України.

Пан Посол підтримав необхідність активізації і розширення двосторонньої співпраці у галузі високих технологій.

 

Пресс-служба Верхвної Ради України

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux