• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Заява МЗС України щодо чергового факту збройної агресії проти України з території Російської Федерації (укр./рос.)
Опубліковано 27 травня 2014 року о 12:30

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку з черговим проривом на українську територію з боку Росії групи озброєних терористів. Незважаючи на попередження, передані українською стороною дипломатичними каналами, щодо концентрації на українсько-російському кордоні до 40 вантажних автомобілів з озброєними людьми, російська сторона не вжила жодних кроків для попередження їх проникнення на територію України.

27 травня близько 4 години ранку колона у складі кількох вантажних та легкових автомобілів здійснила спробу перетину державного кордону України в районі населеного пункту Астахове (Луганська область).

Все це відбувалося при повній бездіяльності російських прикордонників. Більше того, є всі підстави стверджувати, що направлення російських терористів на територію України організовується і фінансується під безпосереднім контролем Кремля та російських спецслужб.

По суті ми маємо справу з неприхованою агресією проти України з боку Росії, експортом російського тероризму на територію нашої держави. Сьогодні у східних областях України нашим правоохоронцям протистоять добре підготовлені і озброєні російські найманці, готові грабувати, залякувати, катувати і вбивати українських громадян.

Світ переконаний, що намагання Кремля перекласти свою відповідальність за події у східних областях України на українську владу та сили антитерористичної операції, є нічим іншим як лише брехливою та цинічною пропагандою.

Агресивні дії Росії та підконтрольних їй колабораціоністів з терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» є ще одним свідченням того, що Кремль не має наміру виконувати Женевські домовленості навіть після того, як в Україні були проведені визнані усім світом демократичні президентські вибори.

Закликаємо міжнародне співтовариство вжити негайних і рішучих дій, щоб зупинити агресію Росії проти України та світового порядку. Ми бачимо, що ціною дальших спроб діалогу з Кремлем з надією на його конструктивність, є дедалі більші людські жертви, відповідальність за які лежить виключно на російському окупантові.

 

Необхідно спільними зусиллями змусити Кремль припинити постачання терористів і зброї на територію нашої держави, відкликати російських диверсантів з території України, щоб відновити мир і стабільність в нашій державі та регіоні.    

***

 

Заявление МИД Украины касательно очередного факта вооруженной агрессии против Украины с территории Российской Федерации

 

МИД Украины выражает решительный протест в связи с очередным прорывом на украинскую территорию со стороны России группы вооруженных террористов. Несмотря на предупреждения, переданные украинской стороной по дипломатическим каналам, относительно концентрации на украинско-российской границе до 40 грузовых автомобилей с вооруженными людьми, российская сторона не предприняла никаких шагов для предупреждения их проникновения на территорию Украины.

27 мая около 4:00 утра колонна из нескольких грузовых и легковых автомобилей осуществила попытку пересечения государственной границы Украины в районе населенного пункта Астахово (Луганская область).

Все это происходило при полном бездействии российских пограничников. Более того, есть все основания утверждать, что направление российских террористов на территорию Украины организуется и финансируется под непосредственным контролем Кремля и российских спецслужб.

По сути мы имеем дело с нескрываемой агрессией против Украины со стороны России, экспортом российского терроризма на территорию нашего государства. Сегодня в восточных областях Украины нашим правоохранителям противостоят хорошо подготовленные и вооруженные российские наемники, готовые грабить, запугивать, пытать и убивать украинских граждан.

Мир убежден, что попытка Кремля переложить свою ответственность за происходящее в восточных областях Украины на украинскую власть и силы антитеррористической операции, является ничем иным, а лишь лживой и циничной пропагандой.

Агрессивные действия России и подконтрольных ей коллаборационистов из террористических организаций «ДНР» и «ЛНР» является еще одним свидетельством того, что Кремль не намерен выполнять Женевские соглашения даже после того, как в Украине были проведены признанные всем миром демократические президентские выборы.

Призываем международное сообщество принять немедленные и решительные действия, чтобы остановить агрессию России против Украины и мирового порядка. Мы видим, что ценой дальнейших попыток диалога с Кремлем с надеждой на его конструктивность, является все больше человеческих жертв, ответственность за которые лежит исключительно на российском оккупанте.

Необходимо совместными усилиями заставить Кремль прекратить поставки террористов и оружия на территорию нашего государства, отозвать российских диверсантов с территории Украины, чтобы восстановить мир и стабильность в нашем государстве и регионе.

 

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/comments/1460-zajava-mzs-ukrajini-shhodo-chergovogo-faktu-zbrojnoji-agresiji-proti-ukrajini-z-teritoriji-rosijsykoji-federaciji

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux