Президент України Віктор Янукович вшанував пам'ять жертв Бабиного Яру. Глава держави поклав квіти до пам’ятника у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» у Києві.
У церемонії також взяли участь представники громадськості, духовенства, Прем’єр-міністр Микола Азаров, Голова Верховної Ради Володимир Рибак, Секретар РНБО Андрій Клюєв,голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов, голова Київської обласної держадміністрації Анатолій Присяжнюк.
Учасники церемонії вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
http://president.gov.ua/news/28895.html
Трагедія Бабиного Яру у 1941–1943 рр.
Під час гітлерівської окупації м. Києва у 1941–1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів окупантами мирного населення і радянських військовополонених, передовсім – євреїв та циган (за етнічною ознакою), а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН А.Мельника), заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших осіб.
Встановлено, що страти у Бабиному Яру почалися 27 вересня 1941 р. – розстрілу піддавалися єврейські сім’ї, політпрацівники Червоної Армії, співробітники НКВС, затримані підпільники та ніші громадяни. Масові розстріли у Бабиному Ярі проводилися до звільнення Києва від окупації. Одночасно людей знищували у розташованому поруч із Бабиним Яром Сирецькому концтаборі (до 25 тис. жертв).
Серед каральних акцій у Бабиному Яру найбільші відомі:
На сьогодні найбільш достовірною цифрою жертв Бабиного Яру вважається та, що оприлюднена на Нюрнберзькому процесі над головними військовими злочинцями – близько 100 тисяч осіб (згідно висновків спеціальної державної комісії для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва).
Український інститут національної пам’яті