• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
22 роки незалежної України
Опубліковано 23 серпня 2013 року о 19:00

У 1991 році, здійснилася мрія багатьох поколінь українців мати свою вільну та незалежну державу. 24 серпня того року назавжди увійшло в історію України як день відновлення незалежності держави, розпочавши нову еру в житті українського народу.

Протягом усіх цих років Україна пережила складні часи переходу до ринкової економіки, періоди внутрішньої політичної нестабільності і зовнішнього тиску, наслідки світової економічної кризи. Досвід, який отримала наша держава долаючи ці труднощі, згуртував нас і зробив нас сильнішими. Історія України – це історія постійних економічних, політичних і соціальних перетворень, від періоду стародавньої Київської Русі до новітніх часів незалежної української держави.

Нині Україна є сучасною демократичною державою. Президент і Уряд України проводять фундаментальні реформи у найбільш важливих сферах державного життя, прагнучи модернізувати країну для забезпечення економічного зростання і таким чином підвищення соціальних стандартів життя населення.

Уряд України переконаний, що сильне громадянське суспільство є потужною основою для побудови демократичної і правової держави. Українські політичні лідери виступають за розвиток демократії, прозорість державного управління та участі у ньому громадянського суспільства. З цією метою у вересні 2011 року Україна приєдналася до міжнародної ініціативи Партнерство «Відкритий уряду», одним з ініціаторів якого стала Президент Бразилії Ділма Руссефф, підтверджуючи, що наша країна поділяє основні принципи Партнерства: прозорість державного управління, участь громадянського суспільства у підготовці та реалізації державної політики, боротьбу з корупцією, запровадження нових інформаційних технологій.

Впроваджуючи європейські норми і стандарти у всіх сферах державного життя, Україна крок за кроком наближається до укладення Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом і Створення Зони Вільної Торгівлі. У той час, як завершуються внутрішні процедури підготовки цього документа для підписання на саміті Східного партнерства ЄС у Вільнюсі (Литва), який відбудеться в листопаді цього року, Уряд нещодавно виніс проект угоди на громадське обговорення, приділяючи значну увагу діалогу з суспільством з питань асоціації з ЄС.

Водночас, Україна зацікавлена у розширенні економічної співпраці з країнами, які є нашими одвічними партнерами. Тому ми шукаємо шляхи співпраці, які враховують національні інтереси українців, не суперечать нашим зобов’язанням в рамках Світової організації торгівлі та стратегічному курсу на європейську інтеграцію, а також зобов’язанням в рамках інших двосторонніх і багатосторонніх об’єднань.

Україна відіграє важливу роль на міжнародній арені як на глобальному, так і регіональному рівнях. У 2011 році наша держава очолювала Комітет міністрів Ради Європи, а минулого, 2012 року – Центральноєвропейську Ініціативу. Цього року Україна головує в Організації з Безпеки і Співробітництва в Європі, до якої входять 57 країн.

Українська громада за кордоном є важливою складовою, яка завжди підтримувала прагнення суверенітету і незалежності нашої країни, сприяла становленню державності України та зміцненню її міжнародного авторитету. У своєму привітанні закордонному українству з нагоди 22-ї річниці Незалежності України Міністр закордонних справ України Леонід Кожара підкреслив, що «в Україні високо цінують непересічний внесок діаспори у зміцнення зв’язків держави з навколишнім світом, у збереження й розвиток національної культури, української мови та духовного світу українців».

Варто також відзначити важливу роль, яку відіграють українські громади у країнах свого проживання, і зокрема в Бразилії, де мешкає четверта за чисельністю українська діаспора у світі. Внесок нащадків українських іммігрантів у соціально-економічний розвиток і культурну багатоманітність цієї латиноамериканської країни високо оцінений бразильською владою, що підтверджується, зокрема, прийняттям бразильською стороною закону, який встановлює щорічне святкування Національного Дня української громади, який відзначатиметься завтра, і з яким ми вітаємо усіх бразильців українського походження.

Gazeta Do Povo, Ростислав Троненко, Посол України в Бразилії

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux