• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Заява МЗС України у зв’язку зі спробами Російської Федерації організувати «гуманітарний» конвой (укр./рос.)
Опубліковано 08 серпня 2014 року о 22:39

У зв’язку із намаганнями російської сторони організувати так званий «гуманітарний» конвой в Україну, МЗС вважає за доцільне заявити про таке.

На тлі неодноразових порушень російською стороною режиму державного кордону з Україною та поставок зброї, техніки та найманців, в української сторони існують обґрунтовані підстави вважати, що згаданий конвой може бути використаний для подальшої ескалації напруги і призведе до ще більшого ускладнення становища жителів Донбасу.

Ми уже звернулися до міжнародних партнерів, які погодилися надати допомогу і підтримку Уряду України у забезпеченні нагальних гуманітарних потреб та відбудові Донбасу. В Україні результативно працює Міжвідомчий координаційний штаб за участю представників Уряду, організацій системи ООН, а також Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Нагадуємо російській стороні, що згідно з міжнародним правом направлення гуманітарних вантажів передбачає звернення від України як приймаючої держави, узгодження переліку предметів гуманітарної допомоги, її доставку виключно каналами ООН або через Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Крім того, будь-яке постачання гуманітарної допомоги в райони, які знаходяться під тимчасовим контролем терористів, можливе у разі досягнення відповідних домовленостей у рамках консультацій Тристоронньої контактної групи з акторами на місцях. Цю позицію повністю поділяє міжнародна спільнота, що підтверджує також сьогоднішнє засідання Ради Безпеки ООН.

Закликаємо Російську Федерацію утриматися від будь-яких спроб надсилання гуманітарних вантажів в Україну без дотримання вищезазначених умов.

Звертаємося також до наших міжнародних партнерів з проханням закликати РФ слідувати виключно цій логіці дій та утриматися від будь-яких кроків, що можуть призвести до загострення ситуації на Донбасі.

***

Заявление МИД Украины в связи с попытками Российской Федерации организовать «гуманитарный» конвой

В связи с попытками российской стороны организовать так называемый «гуманитарный» конвой в Украине, МИД считает целесообразным заявить о следующем.

На фоне неоднократных нарушений российской стороной режима государственной границы с Украиной и поставок оружия, техники и наемников, у украинской стороны есть обоснованные основания считать, что упомянутый конвой может быть использован для дальнейшей эскалации напряжения и приведет к еще большему усложнению положения жителей Донбасса.

Мы уже обратились к международным партнерам, которые согласились оказать помощь и поддержку Правительству Украины в обеспечении неотложных гуманитарных потребностей и восстановления Донбасса. В Украине результативно работает Межведомственный координационный штаб с участием представителей Правительства, организаций системы ООН, а также Международного Комитета Красного Креста.

Напоминаем российской стороне, что согласно международному праву направление гуманитарных грузов предполагает обращение от Украины как принимающего государства, согласование перечня предметов гуманитарной помощи, ее доставку исключительно по каналам ООН или через Международный Комитет Красного Креста. Кроме того, любые поставки гуманитарной помощи в районы, находящиеся под временным контролем террористов, возможны в случае достижения соответствующих договоренностей в рамках консультаций Трехсторонней контактной группы с актерами на местах. Эту позицию полностью разделяет международное сообщество, что подтверждает также сегодняшнее заседание Совета Безопасности ООН.

Призываем Российскую Федерацию воздержаться от любых попыток передачи гуманитарных грузов в Украину без соблюдения вышеуказанных условий.

Обращаемся также к нашим международным партнерам с просьбой призвать РФ следовать исключительно этой логике действий и воздержаться от любых шагов, которые могут привести к обострению ситуации на Донбассе.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux