• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Петро Порошенко: Я йду на посаду Президента, щоб зберегти і зміцнити єдність України
Опубліковано 07 червня 2014 року о 12:10

У Києві 7 червня пройшла інавгурація п’ятого Президента незалежної України Петра Порошенка. В своїй інавгураційній промові новий лідер країни наголосив на важливості збереження суверенітету країни, підкресливши незмінність курсу на європейську інтеграцію України.

«За нашу державну самостійність боролися цілі покоління українських патріотів. За неї полягли герої Небесної сотні. За неї гинуть українські воїни та мирні громадяни», - сказав Президент, запропонувавши вшанувати хвилиною мовчання пам’ять всіх, хто загинув за волю й незалежність України.  

Президент в промові виклав пропозицію свого мирного плану для врегулювання ситуації на Донбасі. План передбачає роззброєння всіх, хто незаконно взяв до рук зброю, амністію, забезпечення коридору для відходу російських найманців та широкий мирний діалог, а також дострокові місцеві вибори на Донбасі та пакет економічних реформ.

«Закликаю всіх, хто незаконно взяв до рук зброю, скласти її. У відповідь гарантую, по-перше, звільнення від кримінальної відповідальності тих, на чиїх руках немає крові українських воїнів та мирних людей. І  тих, хто не причетний до фінансування тероризму. По-друге – контрольований коридор для російських найманців, які хочуть повернутися додому.  По-третє, мирний діалог», - проголосив свій план Глава держави.

Петро Порошенко наголосив на тому, що ніякого діалогу не може бути «не зі «стрєлками», «абвєрами», «бєсами» чи іншою нечистю». «Сьогодні нам потрібен легітимний партнер по діалогу. Говорити з бандитами ми не будемо. На порядку денному - питання про дострокові місцеві вибори», - заявив Петро Порошенко.

Звертаючись до співвітчизників з Донеччини та Луганщини російською мовою, Глава держави наголосив: «Всенародні вибори Президента поставили жирний хрест на міфі про нібито нелегітимну київську владу. Цей міф посіяний і вирощений російською пропагандою і кланом Януковича, який зрадив Донбас і пограбував його ще більшою мірою, ніж всю країну. Донецькою областю він безроздільно правив 17 років. А тепер фінансує терористів. Саме він несе повну відповідальність за політичну та соціально-економічну ситуацію, в якій опинився регіон».

Президент України акцентував, що звертається до Донбасу «з миром, з проектом децентралізації влади, з гарантією вільного використання російської мови», а також «з твердим наміром не ділити українців на правильних і неправильних, з поважним ставленням до специфіки регіонів».

У питанні про статус російської мови Глава держави наголосив, що керуватиметься статтею 10 Конституції, згідно з якою, українська мова є єдиною державною, але гарантується вільний розвиток російській та іншим мовам.

Президент сказав, що він представить Донбасу спільний проект з Євросоюзом щодо створення робочих місць в регіоні. Він наголосив на перспективі інвестицій та проекті програми з економічної реконструкції Донбасу.

 «Мир ще не настав, але вже сьогодні ми твердо можемо сказати, що важкі випробування об’єднали українську родину. Вони зміцнили нас як українську політичну націю, впевнену у своєму європейському виборі. Наш народ ніколи не був таким сильним, як тепер», - ці слова лідера присутні зустріли оплесками. 

Наголосивши, що за свободу «треба постійно боротися», Президент відзначив важливість зміцнення безпеки країни. «Щоб мир став довготривалим, нам слід призвичаїтися до життя в умовах постійної бойової готовності, - сказав він. - Армія та її переозброєння зусиллями вітчизняного військово-промислового комплексу – це наш найголовніший пріоритет».

Глава держави запевнив, що використає свій дипломатичний досвід, щоб забезпечити підписання міжнародного договору, який прийшов би на заміну Будапештському меморандуму. «Такий договір має надати прямі та надійні гарантії миру та безпеки - аж до військової підтримки в разі загрози територіальній цілісності», - наголосив він. 

Говорячи про необхідність врегулювання відносин з Росією, Петро Порошенко заявив: «Ні з ким не може бути компромісу в питаннях Криму, європейського вибору і державного устрою. А все інше повинно обговорюватися і вирішуватися за столом переговорів».

Глава держави наголосив на відданості ідеї парламентсько-президентської республіки. «Ніякої узурпації влади! Європейська демократія для мене – найкращий спосіб  державного правління, винайдений людством. Саме європейський досвід підказує нам, що значну частину повноважень треба делегувати з центру місцевим органам влади». За словами Президента, реформа щодо децентралізації розпочнеться вже цього року змінами до Конституції.

«Але Україна була, є й буде унітарною державою», - заявив Глава держави.

Говорячи про «суспільний запит на повне перезавантаження влади та дострокові вибори парламенту», Петро Порошенко зазначив, що чинний склад парламенту не відповідає настроям суспільства, які суттєво змінилися з 2012 року». «Волею народу нехтувати не варто», - сказав він.

Президент назвав першою гарантією внутрішнього миру та національної безпеки забезпечення людей роботою із гідною оплатою. Наголосивши, що Україна має все необхідне, щоб забезпечити людям європейський добробут, Президент висловив впевненість в тому, що, як і в Європі, в країні буде побудовано економіку вільної конкуренції. «Але для цього треба знищити корупцію. Нам потрібен загальнонаціональний антикорупційний пакт між владою та народом. Суть його проста: чиновники не беруть, а люди – не дають.  Ми не зможемо змінити країну, якщо не змінимо себе, своє ставлення до власного життя і до життя цілої держави», - наголосив він.

Петро Порошенко підкреслив необхідність якнайшвидшого підписання економічної частини угоди з Євросоюзом та запровадження безвізового режиму.

«Угоду про асоціацію ми розглядаємо лише як перший крок до повноправного членства України в ЄС. Ніхто не має права вето на європейський вибір України», - заявив він.

Президент наголосив на важливості політичної консолідації та злагодженої роботи Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів.

«Немає сумніву в тому, що ми здолаємо всі труднощі. Відстоїмо територіальну цілісність нашої країни, забезпечимо мир та спокій. Нас уже ніхто не оберне в рабів  криміналу та бюрократії, в прислужників колоніальної влади. Нас підтримує цілий світ», - сказав Петро Порошенко.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux