У Брюсселі відбулася тристороння міністерська зустріч у форматі Україна-ЄС-РФ, в якій взяли участь Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Комісар ЄС з питань торгівлі Карел де Гухт та Міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв.
За підсумками зустрічі була оприлюднена спільна заява:
Спільна міністерська заява щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включно з поглибленою та всеохоплюючою зоною вільної торгівлі
Сьогоднішня зустріч була продовженням тристоронньої міністерської зустрічі 11 липня 2014 року в Брюсселі та зустрічі на найвищому політичному рівні, яка відбулася 26 серпня 2014 року в Мінську.
Член Європейської Комісії з питань торгівлі К. Де Гухт, Міністр закордонних справ України П.Клімкін та Міністр економічного розвитку Російської Федерації О.Улюкаєв погоджуються з важливістю просування у питанні лібералізації торгівлі для забезпечення зростання та підвищення добробуту, у відповідності до зобов'язань сторін в рамках СОТ. Вони дійшли спільної думки щодо необхідності забезпечення того, щоб Угода про асоціацію між Україною та ЄС, включно з поглибленою та всеохоплюючою зоною вільної торгівлі, та Зона вільної торгівлі СНД разом сприяли досягненню більш інтегрованого економічного простору в регіоні.
З метою надання повної підтримки стабілізації України, Європейська Комісія готова, у разі ратифікації Україною Угоди про асоціацію з ЄС, запропонувати додаткову гнучкість. Така гнучкість полягатиме у відкладенні тимчасового застосування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі до 31 грудня 2015 року, одночасно з продовженням на цей період автономних торговельних преференцій ЄС на користь України.
Сторони продовжуватимуть консультації щодо відповідей на стурбованості Росії. Прогрес в рамках згаданих консультацій оцінюватиметься під час тристоронніх зустрічей на міністерському рівні.
Зазначений процес має бути невід'ємною частиною всеосяжного мирного процесу в Україні, з повагою до територіальної цілісності України та її права самостійно визначати власну долю.
Базуючись на такому розумінні, Росія та Україна підтверджують, що продовжуватимуть застосування преференційного режиму в рамках зони вільної торгівлі СНД.