Цієї неділі в Україні вшанували пам'ять жертв трагедії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії мирного використання атомної енергії та відбулася 29 років тому.
Президент України Петро Порошенко очолив заходи, які відбулися на Чорнобильській АЕС, де 26 квітня 1986 року внаслідок низки помилок стався вибух одного з реакторів.
200 тон радіоактивного пилу було вивільнено у повітря, загальною кількістю радіації 50 млн. Кюрі, яка є еквівалентною від 100 до 500 ядерних бомб, скинутих на Хіросіму, та забруднила територію, майже 200 тис. квадратних кілометрів.
За даними Світової організації охорони здоров’я, від радіації постраждали понад п’яти млн. осіб в Україні, Росії та Білорусії.
Понад 600 тис осіб брали участь у ліквідації катастрофи та її наслідків.
Лише за 206 днів, 90 тис. осіб збудували укриття з використання 400 тисяч квадратних метрів бетону з метою припинення витоку радіоактивних матеріалів, відоме як «саркофаг».
Протягом років з огляду на радіоактивне випромінювання та інші фактори, «саркофаг» почав руйнуватися.
На думку спеціалістів, руйнування структури укриття може спричинити обвал його верхньої частини, наслідки чого будуть аналогічними аварії 1986 року.
Тому, за сприяння міжнародного співтовариства Україна розпочала спорудження нової структури, яка покриватиме «саркофаг» та забезпечить безпеку навколо ушкодженого реактору протягом наступного століття.