• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Судова реформа має відновити довіру суспільства до суддів – Президент
Опубліковано 28 травня 2015 року о 01:07

Президент Петро Порошенко провів засідання Ради з питань судової реформи. Глава держави заявив, що реалізація судової реформи має забезпечити право кожного громадянина на справедливий суд та відновити довіру суспільства до суддів, суддівської гілки влади.

"Всім хочеться сьогодні справедливі, чесні, стабільні правила гри, захищати які буде чесний, неупереджений і незалежний суддя. Ключове, чого маємо досягти - довіри суспільства до судді, який здійснює судочинство", - сказав Глава держави.

Президент наголосив на відповідальності суддів за відновлення в суспільстві відчуття справедливості. "Суспільство найбільш за все, по-перше, чекає миру, і друге - справедливості. Наш внесок у відновлення справедливості, наша відповідальність перед суспільством у відновленні справедливості надзвичайно важлива", - підкреслив Глава держави.

Саме тому, зазначив Петро Порошенко, судова реформа була визначена як перший пріоритет у Стратегії сталого розвиту "Україна 2020", метою якої є впровадження в державі європейських стандартів життя та її вихід на провідні позиції в світі. У подальшому це забезпечить повноцінне право України на подання заявки на членство в Євросоюзі, підкреслив Президент.

Глава держави нагадав, що реалізація судової реформи була передбачена і в Коаліційній угоді.

Серед важливих перших кроків, які вже було здійснено завдяки зусиллям роботи Ради, Президент назвав розробку за затвердження Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів, плану дій щодо її реалізації, котрі передбачають як невідкладне оновлення чинного законодавства, так і впровадження системних змін на конституційному рівні. На переконання Глави держави, такий комплексний підхід має дати позитивний результат у напрямку поліпшення роботи суддівської гілки влади.

"Внаслідок реалізації Стратегії судова система України та суміжні правові інститути повинні працювати продуктивно та скоординовано, бути підзвітними громадянам України та вільними від будь-якого політичного впливу, повністю відповідати критеріям, стандартам і практикам Європейського Союзу", -  наголосив Президент.

Ще одним важливим кроком Петро Порошенко назвав ухвалення Закону "Про забезпечення права на справедливий суд". "Сьогодні можемо твердо свідчити, що Закон починає працювати, і він суттєво наблизив громадян до можливості отримати дійсно якісну послугу судді", - зазначив Глава держави.

Президент також нагадав, що в рамках реформи запроваджуються й нові стандарти добору та переведення суддів, основою яких є професіоналізм, моральні якості. Також Законом забезпечено прозорість та відкритість таких процедури. Крім того, зауважив Петро Порошенко, значно посилено відповідальність суддів, розширено перелік питань, за якими вони можуть притягуватися до дисциплінарної відповідальності.

Глава держави зазначив, що чекає від Ради таких же кроків і щодо реформування системи виконання судових рішень, удосконалення процесуальних інструментів, діяльності адвокатури. "Маємо усвідомлювати, що це лише початок шляху до високої мети, попереду дуже важка, клопітка робота", - відзначив Петро Порошенко.

Доповідаючи про результати роботи Ради, її координатор, Заступник Глави Адміністрації Президента Олексій Філатов зазначив, що в рамках розробленої Стратегії та визначених пріоритетних напрямків реформування, зміни до законодавства, які вносяться Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд» сконцентровані, в першу чергу, на особі судді. "Головним чином ці впроваджені зміни стосуються удосконалення процедури добору та призначення суддів, вимог до них, дисциплінарної відповідальності, забезпечення суддівської незалежності, перезавантаження системи органів, які відповідають за формування суддівського корпусу, перш за все, Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також приведення українського законодавства до європейських стандартів", - зазначив він.

Наступними етапами, є зміни до процесуального законодавства, законодавство про адвокатуру та безоплатну правову допомогу, та законодавства щодо виконання судових рішень. І на сьогодні Радою вже напрацьована низка таких законопроектів. Так,  проекти внесення змін до законодавства щодо виконання судових рішень вже направлені на розгляд Президенту  України, і після широкого громадського обговорення можуть бути внесені на розгляд Верховної ради. Паралельно Робочою групою з реформування процесуального законодавства напрацьовані проекти змін до трьох процесуальних кодексів - Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України. Ці законопроекти направлені членам Ради з питань судової реформи для ознайомлення та внесення пропозицій.

Водночас О.Філатов підкреслив, що докорінні реформи потребують не лише внесення змін до окремих законів, а й до Конституції.

Заступник Глави АПУ повідомив, що завершується формування Вищої Ради юстиції – 13 членів ВРЮ вже склали присягу, планується ще дообрання представників від з’їздів адвокатів та вищих навчальних закладів. "Ми плануємо, що це буде завершено наступного місяця, і в червні Вища рада юстиції буде повністю сформована", - сказав Олексій Філатов.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux