Якщо для будівництва ракети потрібні роки, їхній запуск триває лічені секунди.
Це завжди драматичні моменти, які стають кульмінацією напруженої праці.
Ракетні двигуни, які виводять на орбіту людей, виробляють у Нормандії, на найбільшому у Франції авіабудівельному підприємстві Snecma. Тут проходять їхні перші випробування.
Жиль Харт – голова відділу випробувань компанії Snecma:
“Вони всі проходять тестування, як тільки сходять з конвеєра. Випробування зазвичай тривають кілька сотень секунд. Друге випробування вже на космодромі”.
Тут, у Нормандії, було створено 3 ракетних двигуни: Вулкан 2 для ракетоносія Аріан 5, менший двигун HM7B та найновіший Вінчі, робота над яким ще триває.
Всі вони працюють за тим самим принципом: процес горіння прискорює маси пального так, що вони виходять із сопла ракети на високій швидкості.
Втім, ці дорогі машини мають швидко адаптуватися до потреб часу, враховуючи вимоги клієнтів та наукові розробки конкурентів.
Гаель Вінтерс – один із директорів Європейського космічного агентства:
“В принципі, ми використовуємо технології, які вже розроблені або майже розроблені. Подивіться на цей двигун – ми працюємо із двигуном Аріана 5. Ми вдосконалили його, зробили ефективнішим, але це та сама конструкція. Наступником Аріану є легкий ракетоносій Вега, але між ними дуже багато спільного”.
Але попри всі зміни на ринку, головний принцип цього виробництва залишається незмінним: для виведення ракети на орбіту необхідні великі потужності.
Джерело: http://ua.euronews.com/2015/06/18/it-s-rocket-science-inside-the-vulcan-and-vinci-at-vernon/