Сьогодні, 28 липня виповнюється 1000 років з дня смерті князя Київської Русі Володимира Великого, який став однією із найбільш важливих постатей середньовічної Європи.
Під час правління Володимира Великого Київська Русь перетворилася на найбільшу державу в Європі з населенням понад 5 мільйонів осіб та територією 800 тисяч квадратних кілометрів. У той час кордони держави сягали Балтійського моря на півночі, Чорного моря - на півдні, Карпатських гір – на заході і ріки Волга - на сході. На початку одинадцятого століття, у нинішній столиці України проживало 50 тисяч мешканців.
Володимир провів реформу місцевого самоврядування, усунувши племінні автономії і призначивши очільниками територіальних общин своїх представників. Князь також спорудив систему укріплень, запровадивши організацію міст на військовий зразок, схвалив устав церковних судів.
Але найбільше значення для історії нашої країни має рішення князя Володимира Великого провести християнізацію Київської Русі. Згідно з «Повістю минулих літ», хрещення киян було проведено в 988 році у притоці Дніпра - ріці Почайні. Відтоді почалося хрещення людей в інших містах і селах Русі.
Після християнізації до Києва прибули письменники, вчителі і ремісники, були засновані школи. Крім того, Володимир почав карбувати власні монети із золота та срібла, з його зображенням з одного боку і тризубу – гербу, з іншого. Цей герб надалі використовувався його нащадками, а згодом, як офіційний герб сучасної української держави.
Хрещення сприяло об'єднанню слов'янських народів в єдину державу, надало поштовху розвитку економіки, освіти, духовності і культури. Русь зрівнялася з монотеїстичними державами в цивілізованому світі, зріс її міжнародний авторитет. Про це свідчать, зокрема, династичні шлюби: син Володимира, київський князь Ярослав Мудрий, був одружений з дочкою шведського короля, донька стала королевою Польщі, а три його онуки — королевами Угорщини, Норвегії та Франції.
Вся давня українська історія пов'язана з постаттю князя Володимира Великого, а міста, села і церкви названі на його честь, що засвідчує невмирущу пам'ять державного діяча, визнання і вдячність українського народу.