• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Português
Виступ Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна на засіданні Ради Безпеки ООН щодо створення трибуналу з розслідування обставин збиття рейсу МН17
Опубліковано 30 липня 2015 року о 18:52

Пане Президенте!

Користуючись цією нагодою, хотів би привітати Вас з ефективним головуванням у Раді Безпеки протягом цього місяця.

Я хотів би подякувати делегації Малайзії за ініціативу скликання цієї зустрічі, а також усім членам Ради Безпеки та усім країнам, громадяни яких постраждали внаслідок катастрофи МН17, за їхню тверду підтримку ідеї створення міжнародного кримінального трибуналу для притягнення до відповідальності причетних до цієї катастрофи.

Очевидно, що ці історичні часи залишаться у пам‘яті людей назавжди. Не лише через кількість вето з боку Російської Федерації, а й через дух єдності серед країн, що беруть участь у спільному міжнародному розслідуванні трагедії, а також усіх тих, хто підтримує нас у наших зусиллях домогтися справедливості.

Рік тому Український народ сприйняв катастрофу МН17 як національну трагедію, і вона назавжди залишиться такою у наших серцях.

Коли ми почули про цю трагедію, спочатку ми мали надію, що серед пасажирів залишилися живі люди, і невідкладно вжили усіх можливих заходів для їх порятунку. Тоді ми зробили усе можливе, щоб запобігти мародерству і забезпечити доступ слідчих на територію, контрольовану терористами.

Тепер наш обов‘язок перед загиблими та сім‘ями жертв – притягнути до відповідальності тих, хто здійснив цей варварський акт.

 

Пане Президенте,

Я хотів би чітко наголосити на кількох моментах:

- Резолюція Ради Безпеки 2166 зобов’язала усі країни до всеосяжної співпраці з метою проведення розслідування обставин трагедії та притягнення винних до відповідальності.

- Застосування високотехнологічної потужної зброї проти цивільного літака становить загрозу для міжнародної цивільної авіації, а також для міжнародного миру та безпеки в цілому. Невідкладне покарання винних є єдиним ефективним способом попередити подібні випадки в майбутньому. Це питання компетенції Ради Безпеки відповідно до Глави VII Статуту ООН. Рівень підтримки нашого проекту Резолюції чітко демонструє, що ми знаходимося на правильному шляху.

- Наша мета – створити ефективний, прозорий, неупереджений та незалежний механізм притягнення до відповідальності винних у цьому злочині. Мова йде про персональну кримінальну відповідальність убивць, а не про політику.

Тому особливе розчарування викликає той факт, що одна країна все ще змішує ці окремі поняття: свою політичну відповідальність за створення штучного конфлікту на українському Донбасі та триваючу підтримку терористів, з одного боку, та персональну відповідальність винних у трагедії МН17, – з іншого.

Ми відчуваємо біль жертв, як ніхто інший.

Тому ми прагнемо встановити правду щодо цього злочину, як ніхто інший.

Ми прагнемо, щоб винні були викриті і постали перед відкритим міжнародним судом.

Не може бути причин виступати проти цього, якщо ви самі не винні.

Роль цієї країни у конфлікті очевидна і всім відома. Тисячі російських солдат та бойовиків, танків та іншої важкої зброї, що постачаються через кордон, неможливо приховати. Днями в Україні було затримано ще одну російську вантажівку, заповнену боєприпасами. За кермом перебував офіцер російських сил спеціального призначення.

Однак, ця історія – предмет для іншого міжнародного механізму.

Коли я дивлюся на російську делегацію сьогодні, я відчуваю жаль. Вони наважилися розтоптати сподівання усього світу і особливо сімей загиблих. Поставити свою країну поряд з тими, хто скоїв цей звірячий злочин.

Але наші надії на справедливість не втрачені. Російська Федерація, як сказали б люди, що працюють в ООН, тільки що вбила резолюцію. Однак це зловживання правом вето не вб‘є надії тих, хто постраждав. Це тільки зробить нас сильнiшими і рішучішими у розробці та впровадженні ефективних та надійних правових механізмів для здійснення правосуддя.

Мені пригадалася строфа Шекспіра про «добро, що в зла за служника» («the captive good attending captain ill»).

Давайте зупинимо «служіння злу».

Воно того не варте.

В ім‘я правди, людяності і Бога – якщо ви все ще вірите в Бога.

Цей трибунал – заради 298 невинних життів.

Заради правди.

Якщо ви боїтеся правди – ви на хибній стороні.

«І якщо ви знаєте правду – правда звільнить вас» (Євангеліє від Іоана 8:32).

Це не мої слова. Вони йдуть зверху – від вищої сили.

 

Дякую, Пане Президент.

Неофіційний переклад

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux