Шановний пане Президенте,
Ваші Високоповажності,
Я дуже вдячний Президентові Обамі, Генеральному секретарю ООН та керівникам інших приймаючих країн за організацію цього важливого і своєчасного заходу щодо зміцнення діяльності ООН з підтримання миру.
Не секрет, що в ці дні світ серйозно стурбований збільшенням числа заворушень та насильства по всьому світу і обґрунтовано очікує більшої участі Організації Об'єднаних Націй у відновленні миру і безпеки.
Я вважаю, що ООН повинна скористатися цією можливістю і вирішувати поточні проблеми безпеки шляхом ефективного реформування своїх можливостей з підтримки миру.
Останні ініціативи Генерального секретаря ООН, зокрема, щодо всеосяжного перегляду архітектури ООН з підтримки та будівництва миру, а також доповідь Незалежної групи високого рівня щодо миротворчих операцій могли б забезпечити міцні орієнтири для такої реформи.
Якщо Україна отримає місце в Раді Безпеки на термін 2016-2017 років на виборах, які відбудуться протягом декількох тижнів, питання про консолідацію діяльності ООН з підтримки миру буде серед наших основних пріоритетів.
Ми раді, що цілий ряд ідей в цих документах підкреслює актуальність ініціативи України, направленої на підвищення пропускної спроможності миротворчих операцій ООН шляхом заповнення критичних прогалин, зокрема щодо авіації.
Крім того, пріоритетна увага повинна бути приділена зміцненню співпраці Ради Безпеки ООН з державами, що надають військові і поліцейські контингенти, а також забезпеченню безпеки "блакитних касок".
Щорічне святкування Міжнародного дня миротворців, проголошене Генеральною Асамблеєю ООН за ініціативою України в 2002 році, є можливістю вшанувати і віддати данину жертві "блакитних касок".
Ваші Високоповажності,
Україна заслужила свою репутацію «миротворчої» нації.
З моменту здобуття незалежності Україною, більше 34 тис. українських "блакитних касок" взяли участь у більш ніж 20 операціях під егідою ООН, повернувши мир і безпеку в понівечені війною регіони. Мужність українських вертольотчиків в операціях ООН у Кот-д'Івуарі та Ліберії стала легендарною.
Україна залишається однією з основних країн, що надає військові вертольоти для ООН - найбільш необхідні і цінні активи, що дозволяють проводити сьогоднішні складні місії.
Ми готові підсилити операції ООН 6 українськими військовими вертольотами з Ліберії і Кот-д'Івуару після завершення операцій ООН у цих країнах.
Я хочу підкреслити, що ми це робимо у вкрай важких безпекових умовах, будучи об’єктом агресії Російської Федерації.
Крім того, останнім часом Україна, Польща і Литва створили спільну військову бригаду, яка складається з 2000 солдатів в цілому і 527 українських солдатів зокрема. Серед інших цілей, вона спрямована на участь у міжнародних миротворчих операціях на основі мандата Ради Безпеки ООН.
Дорогі колеги,
На Донбасі Збройні Сили України та волонтери відчайдушно борються проти зрадницької російської агресії.
На жаль, у ці дні Україна потребує вашої допомоги.
Я впевнений, що ми зможемо знайти спільний підхід, а успіх нашої координації та співробітництва буде найкращим надихаючим сигналом світові щодо ефективності Організації перед лицем невідкладних викликів в галузі безпеки.
Дякую за увагу.
{video}https://www.youtube.com/watch?v=pgqiF0BcHwo{/video}