• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
«Інвестуючи в майбутнє України» - стаття колишніх послів США в Україні у виданні «The New York Times»
Опубліковано 29 грудня 2015 року о 21:27

Рік тому Президент США Б.Обама підписав Акт на підтримку свободи в Україні, були введені економічні санкції проти Росії. Адміністрації Обами можна подякувати за підтримку санкційного режиму. Однак, Вашингтон має зробити більше, щоб покарати Росію та підтримати українців, що борються за територіальну цілісність своєї країни.

Через економічний спад, девальвацію гривні та страх населення щодо невизначеного майбутнього Україна балансує на межі. Відповідно фінансові внески для покращення стабільності України є авансовий внесок у колективну безпеку Європи. Росія порушила основи архітектури європейської безпеки, що склалась після Другої світової війни. Європа повинна дати чіткий сигнал, що вона стійко захищатиме цю систему, якщо ж ні – це стане сигналом для всього світу, що угоди між державами просто не мають ніякого значення.

Підтримка демократичних прагнень України перед обличчям російської агресії – один із небагатьох пунктів, щодо яких погоджуються і демократи, і республіканці. Однак, розрив між риторикою та обіцяними ресурсами шокуюче великий. Наступного року Україна може очікувати від США та ЄС приблизно від 3 до 4 млрд.дол.США. Цієї суми не достатньо. Л.Саммерс, колишній міністр фінансів США закликав європейців виконати свої обіцянки щодо підтримки України та збільшити допомогу від 5 до 10 млрд.дол.США.

Конгрес та Адміністрація Обами мають спільно працювати і надати додатково від 2 до 5 млрд.дол.США на підтримку економічних реформ в Україні. Водночас, Вашингтон має переконати ЄС зробити подібний внесок для загальної суми у 10 млрд.дол.США – оптимальної для успіху реформ в Україні.

Цей величезний пакет може включати може включати кредитні гарантії, гранти на підтримку бюджетних та боргових свопів, а також допомогу на підтримку реформ у ключових секторах, як наприклад, банківська сфера, енергетика, судова гілка влади.

Він також може слугувати заохоченням для збільшення інвестицій в українську економіку. Кредитні гарантії, на основі яких Конгрес затвердив пакет допомоги Україні, мають складати лише частину цього пакету, оскільки існує обмеження щодо суми боргу України. Кредити можуть бути надані разом із прямою бюджетною підтримкою для допомоги сбалансувати платежі та боргові свопи. Такий механізм уже виправдав себе у Польщі в 1990 р.

Як колишні посли США в Україні, ми визнаємо, що основний виклик щодо надання економічної підтримки Україні – корупція. Тому будь-який майбутній пакет допомоги має бути підкріплений обіцянками українського Уряду посилити реформи та викорінити корупцію.

Теперішнє українське керівництво далеко не ідеально, однак, насіння відповідальності впало на плідний грунт свідомого громадянського суспільства. Остання відставка корумпованого парламентаря та призначення антикорупційного прокурора – ознаки прогресу в Україні, як і створення Національної ради реформ, розвиток офіційної антикорупційної стратегії, рух до ринкових принципів у газовому секторі, поступове запровадження електронного врядування та ін.

Захід має надати Україні підтримку відповідно до тих економічних та військових загроз, що стоять перед Києвом зараз, одночасно стимулюючи український уряд до проведення реформ. На кону - глобальний порядок, що базується на верховенстві права. Захист цього порядку не може бути дешевим. Збідніла Кремлем Україна коштуватиме Заходу набагато більше.

Джерело: http://www.nytimes.com/2015/12/30/opinion/investing-in-ukraines-future.html?&_r=0

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux