• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Бразильські сенатори виступають за відновлення проекту «Циклон-4 - Алкантара» (виклад українською)
Опубліковано 09 лютого 2016 року о 22:32

Члени Комісії у закордонних справах та національної оборони Федерального Сенату Національного Конгресу Бразилії виступили за проведення аудиту Федеральною Рахунковою Палатою, - органом підпорядкованим парламенту, - виконання Договору між Україною та Бразилією про використання української ракети носія на пусковому центрі Алкантара.

Цьому питанню було присвячено репортаж «Радіо Сенадо», який вийшов в ефір 5 лютого ц.р. (http://www12.senado.leg.br/noticias/audios/2016/02/comissao-quer-auditoria-no-acordo-entre-brasil-e-ucrania-para-uso-da-base-de-alcantara).

У ньому зокрема, повідомляється, що члени сенатської комісії наголосили, що на виконання двостороннього космічного проекту Бразилією було витрачено 1 млрд. реалів (понад 300 млн. дол. США) бюджетних коштів. Серед причин односторонньої денонсації бразильською стороною цього Договору зазначається відсутність між Бразилією та США Угоди про захист технологій. У зв'язку з цим, за інформацією журналістів, сенатори Рікардо Феррасо (безпартійний, штат Еспіріту-Санту), Крістовам Буарке (Демократична трабалістська партія, Федеральний округ) та Едісон Лобау (Партія Бразильського демократичного руху, штат Мараняо) виступають за відновлення проекту.

За словами Р.Феррасо, - «Належне виконання проекту «Циклон-4 - Алкантара» потребує набуття чинності Угодою між Бразилією та США про захист технологій. Припинення дії Договору з Україною призвело до значних фінансових та технологічних втрат». При цьому, наголошує він, – «вражає ступінь хибного розуміння ситуації, - спочатку бразильський Уряд знімає з розгляду парламенту Угоду між Бразилією та США про захист технологій, а потім укладає Договір з Україною, яка для запуску супутників має використовувати американське обладнання і має для цього відповідну угоду зі США, саме ту, яка не була ратифікована Бразилією протягом 13 років через ідеологічні підходи тих політиків, які вперто продовжують дивитися на світ через дзеркало заднього виду».

Сенатор К.Буарке зі свого боку наголошує на технологічних втратах ФРБ внаслідок розірвання Договору з Україною. Він підкреслює, що «Бразилія відстає в космічних технологіях навіть у порівнянні з сусідніми країнами. Аргентина, наприклад, запускає вже другий геостаціонарний супутник. Неймовірно, коли такого рівня Договір не сприймається серйозно. Бразилія зупинилась в питаннях розвитку своєї спроможності запускати власні ракети, оскільки ми не можемо їх виробляти, - остання спроба закінчилася вибухом, обставини якого досі не з’ясовані».

Сенатор Е.Лобау також відзначає втрачені Бразилією природні переваги для розвитку власних технологій. За його словами, – «Алкантара – унікальне, привілейоване місце у світі для космічних запусків, зважаючи на близькість до екватору, що дозволяє знизити вартість космічних запусків через зменшення необхідної кількості пального та інші переваги. Спочатку бразильська космічна програма розвивалася, потім внаслідок 13 річної паузи з ненабуттям чинності угоди зі США, все зупинилося. Все має свою межу, насамперед, якщо йдеться про національні інтереси». На переконання сенатора, Бразилія не може втрачати таку стратегічну можливість.

 

Джерело: http://www12.senado.leg.br/noticias/audios/2016/02/comissao-quer-auditoria-no-acordo-entre-brasil-e-ucrania-para-uso-da-base-de-alcantara

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux