• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Президент України В.Ф.Янукович підписав указ «Про Конституційну Асамблею»
Опубліковано 08 червня 2012 року о 14:57

З метою реалізації конституційного права громадян України на участь в процесах державотворення 17 травня ц.р. Президент України В.Ф.Янукович підписав Указ „Про Конституційну Асамблею”, яким затверджено Положення про Конституційну Асамблею та її персональний склад.

Відповідно до Указу, Конституційна Асамблея є спеціальним допоміжним органом при Президентові України, утвореним з метою підготовки пропозицій стосовно внесення змін до Конституції України.

Напрацювання пропозицій щодо змін до Конституції України здійснюватиметься на основі узагальнення практики реалізації Основного Закону України, з урахуванням досягнень та тенденцій розвитку сучасного конституціоналізму, а також з урахуванням висновків громадських та фахових обговорень запропонованих змін, в тому числі за участю міжнародних експертів.

Президентом України поставлено завдання забезпечити залучення експертів Венеціанської Комісії, а також експертів інших міжнародних установ та організацій до роботи Конституційної Асамблеї на усіх етапах її діяльності.

Головною метою роботи Конституційної Асамблеї є підготовка відповідного законопроекту, який після затвердження буде внесений Президентом України на розгляд Парламенту виключно відповідно до процедури, передбаченої Розділом ХІІІ чинної Конституції. Застосування такого підходу дозволить уникнути повторення ситуації 2004 року.

Виходячи з необхідності вдосконалення Основного Закону України, Конституційна Асамблея створює комісії з питань:

- конституційного ладу та порядку прийняття і введення в дію змін до Конституції України;

- прав, свобод та обов’язків людини і громадянина;

- здійснення народовладдя;

- організації державної влади;

- правосуддя;

- правоохоронної діяльності;

- адміністративно-територіального устрою і місцевого самоврядування.

Для забезпечення прозорості конституційної реформи та широкого представлення громадськості в роботі над підготовкою пропозицій щодо внесення змін до Основного Закону, Конституційну Асамблею утворено у складі 94 осіб, які мають відповідну фахову підготовку і досвід роботи у сферах державотворення і правотворення, користуються авторитетом у суспільстві та не уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Ними стали представники від депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України, політичних партій, Національної академії наук України, національних галузевих академій та академічних наукових установ, інших наукових установ та вищих навчальних закладів, профільних громадських організацій та незалежних експертно-аналітичних центрів.

Головою Конституційної Асамблеї призначено Л.М.Кравчука – Президента України у 1991 – 1994 рр.; заступником Голови – Ю.С. Шемшученка – Директора Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України; секретарем Конституційної Асамблеї – М.І.Ставнійчук, Радника Президента України – Керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації.

Президент України залишається відкритим для пошуку суспільного консенсусу та політичного діалогу в найбільш пріоритетному питанні розвитку українського суспільства і держави – питанні модернізації Конституції України. Тому важливо зазначити, що депутатським фракціям у Верховній Раді України та політичним партіям, які не подали пропозиції щодо кандидатур до персонального складу Конституційної Асамблеї, надано можливість вносити такі пропозиції протягом діяльності Конституційної Асамблеї.

Започаткування роботи Конституційної Асамблеї, серед іншого, є виконанням положень резолюцій Парламентської Асамблеї Ради Європи та рекомендацій Венеціанської Комісії щодо ініціювання всеосяжної конституційної реформи.

При підготовці Положення про Конституційну Асамблею були повною мірою використані рекомендації Венеціанської Комісії, викладені у Висновку щодо Концепції створення та функціонування Конституційної Асамблеї в Україні, прийнятому на 86 Пленарній сесії Венеціанської Комісії у березні 2011 р.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux