У 2016 році український народ і міжнародна спільнота вшановують пам'ять жертв трагедії Бабиного Яру, яка 75 років тому забрала життя тисяч людей в місті Києві, окупованому нацистами.
Урочище Бабин Яр в роки 1941-1943 перетворилося на місце масових страт і поховань, братську могилу і символ страждань цивільного населення. Це одна з найсумніших сторінок Голокосту - геноциду єврейського народу.
Розстріли в Бабиному Яру почалися 27 вересня 1941 року зі стрільби єврейських сімей, циган, представників інших національностей, а також військовополонених, священиків та інших.
Лише протягом 29-30 вересня 1941 року в Бабиному Яру було страчено близько 34 тис. євреїв і осіб інших національностей (членів родин тощо) і до 9 листопада 1941 року кількість жертв перевищила 55 тис. Масові розстріли в Бабиному Яру продовжувалися до звільнення Києва в листопаді 1943 року.
В даний час найбільш точною кількістю жертв трагедії Бабиного Яру вважається та, яка була опубліковані під час Нюрнберзького судового процесу над головними злочинцями війни - близько 100 тисяч осіб.
29 вересня 2016 року в місті Києві проводяться заходи зі вшанування пам’яті жертв нацизму та з нагоди 75-х роковин трагедії Бабиного Яру. Данина пам'яті жертвам авторитарних режимів і Голокосту в 75 роковини трагедії Бабиного Яру відбувається через десять років після того, як міжнародне співтовариство підтримало прийняття резолюцій Організації Об'єднаних Націй «Пам'ять про Голокост» та «Заперечення Голокосту» і приєднується до рішучого прагнення запобігти новим актам геноциду. Це солідарне нагадування і застереження майбутнім поколінням про небезпеку ненависті, фанатизму, расизму та нетерпимості у міжнаціональних відносинах.