• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Розпочався офіційний візит Міністра закордонних справ України К.Грищенка до Бразилії
Опубліковано 20 січня 2012 року о 12:29

20 січня 2012 р. Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко розпочав свій офіційний візит до Бразилії.

Перебуваючи в цій латиноамериканській державі, керівник українського зовнішньополітичного відомства провів зустрічі з Міністром закордонних справ Бразилії Антоніо Патріотою, Міністром гірничої промисловості та енергетики Бразилії Едісоном Лобао та Міністром оборони Бразилії Селсо Аморімом.

У ході переговорів в Міністерстві закордонних справ сторони обговорили стан виконання та шляхи реалізації домовленостей, які були досягнуті під час державного візиту Президента України В.Ф.Януковича до Бразилії у жовтні минулого року.

Зокрема, йшлося про розширення існуючих та пошук нових напрямів взаємовигідного співробітництва з метою наповнення стратегічного партнерства між Україною та Бразилією конкретним змістом, насамперед в торговельно-економічній, енергетичній, суднобудівній, хімічній і видобувній галузях.

(під час прес-конференції)

Як приклад такої конкретизації співробітництва Міністрами було відзначено реалізацію двома державами спільного космічного проекту «Циклон-4-Алкантара» та набуття чинності наприкінці 2011 р. міжурядової Угоди про часткову відмову від віз, що дає можливість українцям та бразильцям відвідувати Бразилію та Україну відповідно без віз з метою туризму або бізнесу на період до 90 днів. На думку глав зовнішньополітичних відомств України та Бразилії, зазначений документ відкриває нові додаткові можливості для зближення двох народів.

Міністри також констатували близькість підходів офіційних Києва та Бразиліа не лише до перспектив розвитку двосторонніх відносин, а й до важливих проблем міжнародного порядку денного.

К.І.Грищенко та А.Патріота відзначили важливість проведення у м. Ріо-де-Жанейро у 2012 році Конференції ООН з питань сталого розвитку (Ріо + 20), а також наголосили на спільному прагненні країн до розвитку демократичних засад у світі, забезпечення прозорості державного управління та збільшення участі в ньому представників громадянського суспільства в рамках міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Під час зустрічі важливою темою була співпраця в освітній сфері. К.І.Грищенко підкреслив гарні перспективи для підготовки в українських вузах бразильських фахівців у рамках програми Уряду Бразилії “Наука без кордонів”, яка передбачає направлення за кордон протягом наступних чотирьох років декількох тисяч студентів для проведення на базі іноземних вузів наукових досліджень, стажування та підготовки дипломних робіт.

Міністр закордонних справ України подякував Уряду Бразилії за увагу, яка постійно надається українській громаді для задоволення її гуманітарних та культурних потреб.

Під час зустрічі К.І.Грищенка з Міністром гірничої промисловості та енергетики Бразилії Е.Лобао було обговорено перспективи співпраці між Україною та Бразилією у високотехнологічних галузях, таких як виробництво на основі українських технологій обладнання для гірничодобувної та нафтогазової сфери.

Сторони відзначили важливість державного візиту Президента України В.Ф.Януковича до Бразилії у жовтні минулого року. та підкреслили готовність сторін до подальшого розширення співпраці в рамках стратегічного партнерства між двома країнами.

Міністр гірничої промисловості та енергетики Бразилії і Глава українського зовнішньополітичного відомства також обмінялися думками щодо можливості використання Україною досвіду Бразилії у галузі виробництва біопалива та розробці нафтових родовищ.

У ході переговорів з Міністром оборони Бразилії С.Аморімом було обговорено стан та перспективи розвитку двостороннього військового та військово-технічного співробітництва, а також відзначили необхідність прискорення виконання сторонами внутрішьодержавних процедур, необхідних для набуття чинності українсько-бразильськими угодами у зазначеній сфері, що були підписані протягом 2010-2011 років.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux