• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Україна та ЄС посилять і розширять співпрацю у питаннях боротьби з корупцією, а також в енергетичній сфері
Опубліковано 24 листопада 2016 року о 23:51

В присутності Президента України Петра Порошенка, Президента Європейської Ради Дональда Туска, Президента Європейської Комісії Жан–Клода Юнкера підписано низку двосторонніх документів про співпрацю між Україною та Євросоюзом.

Меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного енергетичного партнерства між Україною та Європейським Союзом спільно з Європейським співтовариством з атомної енергії підписали Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик та Віце-президент Європейської Комісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович.

Україна та ЄС уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі 1 грудня 2005 року. Документ визначив фундаментальні принципи співпраці сторін впродовж останніх десяти років. Проте у відносинах України з ЄС з того часу відбулися кардинальні зміни, зокрема у 2011 році Україна приєдналася до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, у 2014 році підписано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, триває реформування енергетичного сектору та гармонізація українського законодавства відповідно до взятих міжнародних зобов’язань тощо.

Відтак, виникла необхідність оновити Меморандум, визначивши у ньому актуалізовані стратегічні цілі та напрями співробітництва. Підписаний Меморандум передбачає, зокрема розширення співробітництва сторін щодо зміцнення енергетичної безпеки на основі принципу солідарності та довіри; забезпечення повної інтеграції енергетичних ринків України та ЄС та імплементації Третього енергетичного пакету ЄС; підвищення енергоефективності у всіх галузях споживання енергії; скорочення викидів парникових газів; сприяння використанню та розвитку відновлювальних джерел енергії, тощо.

Віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Клімпуш-Цинцадзе та Комісар Європейського Союзу з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганесс Ган підписали Угоду про фінансування заходу «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні».

Угода базується на результатах імплементації Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, виконання Контракту для України з розбудови держави, проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції», імплементації Програми рамкового співробітництва між ЄС та Радою Європи для держав СхП на 2014-2017 рр., а також діяльності Консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки.

Загальний бюджет впровадження  ініціативи складає 16,34 млн євро, з яких внесок з боку ЄС становить 15 млн євро, співфінансування МЗС Данії – 1,34 млн євро.

Кошти ЄС будуть спрямовані на посилення спроможностей органів державної влади, відповідальних за боротьбу з корупцією – Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, а також забезпечення доброчесності працівників інших установ та органів юстиції.

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні також має на меті покращення парламентського нагляду за процесом реалізації реформ та спроможностей Верховної Ради України аналізувати та удосконалювати стратегічну та нормативно-правову базу, у тому числі шляхом створення міжнародної консультативної ради Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції. В рамках ініціативи буде залучено громадянське суспільство та засоби масової інформації до здійснення антикорупційних заходів, зокрема шляхом популяризації «слідчої журналістики», а також здійснюватиметься співробітництво із заінтересованими місцевими органами влади в рамках пілотних проектів «Чисте місто» з метою демонстрації позитивних змін, які може принести ефективна протидія корупції.

Виконання вищезазначених цілей дозволить створити в Україні єдиний центр підтримки установ, діяльність яких спрямована на протидію корупції.  

Реалізація проекту розпочнеться наприкінці 2016 року за безпосередньої участі МЗС Данії, яке на даний час уже бере участь у реалізації в Україні антикорупційної ініціативи у рамках Програми розвитку ООН, із залученням компетентних установ держав-членів ЄС.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux