Президент України Петро Порошенко подякував молдовським партнерам за тверду позицію у підтримці суверенітету територіальної цілісності і незалежності нашої держави. «Я хочу нагадати, що Молдова рішуче підтримала нашу незалежність і в березні 2014 року, коли проголосувала за Резолюцію Генеральної асамблеї ООН, і в грудні 2016 року, коли не просто підтримала Резолюцію щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму, а й виступила співавтором зазначеної Резолюції», - наголосив Президент.
Глава держави зауважив, що Україна і Молдова не просто сусідні країни – наші народи об'єднує міцне культурне й історичне коріння, перевірене не одним століттям.
«На жаль, наш спільний регіон став ареною протистояння двох світоглядних концепцій. Перша з них – це демократичні цінності, права людини і рух у майбутнє. Друга – тоталітаризм, диктат і повернення в минуле», - зазначив Президент під час заяви для представників ЗМІ за підсумками переговорів з Прем’єр-Міністром Республіки Молдова Павлом Філіпом.
За словами Петра Порошенка, нині ми стали свідками намагань розпалити пожежу міжетнічної та міжлюдської ненависті на просторі від Донбасу до берегів Дністра. «Важко уявити, куди б дійшла ця пожежа, якби не стійкість і героїзм українських воїнів», - додав він.
Глава держави також зазначив, що чверть століття тому Молдова зіткнулася зі схожими випробуваннями, втративши частину своєї суверенної території. «Зараз ми бачимо наполегливі спроби нав'язати і Молдові, і Україні такі формати реінтеграції, які дозволять ззовні вирішувати долю народів наших країн», - сказав він.
«Ці спроби, я на цьому хотів би окремо наголосити, приречені на поразку. Україна і Молдова мають і будуть відновлені у своїх суверенних та міжнародно визнаних кордонах. Хочу ще раз наголосити: Крим, так само як і Донбас – це Україна. Усе демократичне світове співтовариство поділяє і підтримує цю позицію. А ті, хто не згоден – опиняються по інший бік цивілізаційного виміру», - заявив Петро Порошенко.
Президент повідомив також, що під час зустрічі з керівником молдовського уряду обговорили історію і взаємодію у рішучих спробах відновити територіальну цілісність Молдови. Він зауважив, що російські війська все ще перебувають на території Молдови. І навіть внесення змін у національне законодавство про нейтральний статус держави, а також відповідні зміни Конституції Молдови, ще у 1994 році, не допомогли.
«І лише рішучі об’єднані дії дозволять відновити територіальну цілісність Молдови. Я хотів би твердо наголосити на позиції України, яка підтримує і буде робити все для того, щоб територіальна цілісність, незалежність і суверенітет Молдови були непорушними», - підкреслив Президент.
Глава держави наголосив, що Україна активно і рішуче працюватиме, в тому числі і у форматі «5+2».
В свою чергу, Прем’єр-Міністр Молдови Павел Філіп повідомив, що під час переговорів сторони детально зупинилися на процесі мирного врегулювання придністровського конфлікту у форматі «5+2» та подякував за тверду, послідовну позицію України на підтримку територіальної цілісності Республіки Молдови.
«Ми з Україною маємо бути прикладом дотримання міжнародного права в нашому регіоні», - сказав Павел Філіп та наголосив, що історія в складному геополітичному регіоні довела, що наша регіональна солідарність допомагає спільно боротися з перешкодами на шляху збереження територіальної цілісності обох країн.
При цьому Глава молдовського Уряду висловив слова підтримки територіальній цілісності України та вчергове озвучив чітку позицію Молдови по Криму: «Республіка Молдова визнає і дотримується територіальної цілісності і незалежності України». При цьому він нагадав позицію Молдови на підтримку територіальної цілісності України під час голосування Резолюції Генасамблеї ООН у березні 2014 року та спільне з Україною авторство грудневої Резолюції щодо прав людини в Криму у 2016 році.
Павел Філіп наголосив, що Молдова і в подальшому готова підтримувати Україну в її боротьбі за незалежність і територіальну цілісність та підтвердив готовність допомагати.