• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
ЗУСТРІЧАЙТЕ «ЦИКЛОН-4М»!
Опубліковано 04 травня 2017 року о 19:01

У серпні 2016 року з ініціативи ДП «КБ «Південне» Державне космічне агентство України затвердило «Рішення про порядок подальших робіт з пошуку нових місць базування ракетно-космічного комплексу типу «Циклон-4», згідно з яким ДП «КБ «Південне» здійснювало низку заходів, спрямованих на пошук комерційних інвесторів та нових місць базування для проекту типу «Циклон-4».

КБ «Південне» проводило роботи з оцінювання ринку пускових послуг, пошуку потенційних місць базування, мінімізації витрат на створення ракети-носія і наземного комплексу, аналізувало потреби й обмеження потенційних інвесторів і сторони, що приймає, опрацьовувало різноманітні технічні та юридичні питання.

У результаті майже одного року напруженої праці КБ «Південне» визначило вигляд ракети-носія, яка б відповідала актуальним потребам і тенденціям ринку виведення космічних апаратів та дозволила б реалізувати проект у стислі строки і за умов обмеженого бюджету, що є ключовими вимогами комерційних інвесторів.

Нова ракета-носій отримала робочу назву «Циклон-4М», через те що під час створення ракети-носія передбачається можливість використання напрацювань, які були отримані під час створення сімейства ракет-носіїв «Циклон» та інших, вже відпрацьованих рішень розробки КБ «Південне».

Світова космічна спільнота схвально сприйняла оновлений, цілком комерційний проект, який презентувало КБ «Південне». Декілька замовників пускових послуг заявили про свою потенційну зацікавленість у використанні ракети-носія «Циклон-4М».

Особливостями ракети-носія «Циклон-4М» мають стати:
-  орієнтованість на виведення корисного навантаження на низькі навколоземні орбіти (включаючи сонячно-синхронні, та, у разі потреби, виведення на орбіту Міжнародної космічної станції);
-  можливість запуску як одного, так і декількох космічних апаратів для розгортання їх угруповань;
-  нова двоступенева конструкція ракети, в основу якої покладено елементи та рішення з високим рівнем відпрацювання;
-  перехід на екологічно чисті компоненти палива;
-  можливість виготовлення ракет-носіїв виключно силами підприємств української кооперації.

Наземний комплекс ракети-носія «Циклон-4М» – це комплекс нової розробки.

Канадська компанія Maritime Launch Services Ltd. (MLS) виявила зацікавленість і з власної ініціативи планує реалізацію проекту виключно за рахунок власних коштів та фінансових інвестицій, залучених з комерційних джерел.

До нової кооперації зі створення ракетно-космічного комплексу має намір долучитися ряд канадських, американських і українських компаній. КБ «Південне» відповідатиме за розроблення, відпрацювання і експлуатацію ракети-носія та об’єктів і систем наземного комплексу. ВО «Південний машинобудівний завод» має стати постачальником ракети-носія «Циклон-4М» для компанії MLS. 

Планований строк введення ракетного космічного комплексу в дослідну експлуатацію – 2020 рік.

Компанія MLS із залученням КБ «Південне» і ряду канадських та американських компаній вже провела перші переговори й велику роботу з організації створення ракетного космічного комплексу «Циклон-4М» на території Канади (атлантичне узбережжя провінції Нова Шотландія). Уже проведено низку робочих зустрічей з представниками різних рівнів органів влади та громадськості Канади.  

На цей час представники громадськості та федеральної й місцевої влади надають значну підтримку і виявляють зацікавленість у реалізації проекту «Циклон-4М» на території Канади. На сьогодні компанія MLS працює над питанням отримання дозволу на оренду державної королівської землі для створення наземного комплексу і вже розпочала процедуру оформлення необхідних документів.

За оцінкою ДП «КБ «Південне», реалізація проекту «Циклон-4М» може створити додаткові можливості для розвитку ракетно-космічної галузі України та укладення  нових комерційних контрактів підприємствами української космічної кооперації. Зокрема, ДП ВО ПМЗ отримає можливість поступово збільшити завантаження підприємства, починаючи із виготовлення експериментальної матчастини і закінчуючи наступним переходом до серійного виробництва шести-восьми ракет-носіїв щороку.

 

Джерело: http://www.yuzhnoye.com/press-center/news/news-copy_89.html 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux