9 травня ц.р. Посол України в Бразилії Ростислав Троненко відкрив у Федеральному Сенаті Національного Конгресу Бразилії експозицію «Україна 1932-1933 років: Геноцид Голодом». В португаломовній інформації, розміщеній на 15 стендах, розповідається про винищення голодом, сплановане і проведене радянським сталінським режимом, привертається увага до історичного контексту та наслідків цілеспрямованої політики, що призвела до загибелі понад 7 мільйонів українців.
Посол України заявив, що страта мільйонів невинних людей стала можливою тільки як результат політики терору, що здійснювалася радянським режимом. Він також зазначив, щорозмах репресій став результатом замовчування трагедії у світі.
Виставка в Сенаті була організована за ініціативи Посла України в Бразиліїта Сенатора Алваро Діаса. У своєму виступі Посол відзначив позицію Сенатора, який у 2008 році відвідав Україну як представник Національного Конгресу для участі у заходах, присвячених 75-річчю Голодомору.
Метою виставки підготовленої ПУ разом з Українським Інститутом Національної Пам’яті, є нагадування про трагедію Голодомору, а також доведення до бразильського суспільства додаткової інформації про його причини і наслідки. Посол України висловив сподівання, що Національний Конгрес визнає Голодомор геноцидом українського народу.
Свою підтримку цій справі висловили Сенатор Жозе Медейрос (MT) і Голова парламентської Групи «Бразилія-Україна» Депутат Клаудіо Кажаду (PP-BA), які також взяли участь у заході. Важливість цієї виставки для збереження пам’яті відзначили Посли Німеччини, Грузії, Тимчасовий повірений у справах Японії та дипломати з Азербайджану, Ірану, Куби, Нідерландів, Перу та Швейцарії. Українську громаду, яка налічує більше 1 мільйона нащадків, що живуть по всій Бразилії, представляв Почесний Консул України в Сан-Паулу, перший заступник Голови Українсько-Бразильської Центральної Репрезентації Жорже Рибка.
Виставка в Галереї Сенату, через яку щодня проходять як мінімум 6 тисяч осіб, відкрита для відвідування до 18 травня.