Шановний пане Жука Кіфурі,
Здивовані поширенням у Вашому блозі стереотипів російської пропаганди щодо «фашистського режиму у Києві» та про те, що гасло «Слава Україні!» «вживається українськими фашистами».
Категорично не сприймаймо безпідставні звинувачення у підтримці фашизму і хотіли б повідомити таке.
Гасло «Слава Україні!» є широковживаним висловлюванням в Україні для демонстрації патріотизму, поваги і любові до своєї країни безвідносно до політичних уподобань. Так само, як і гасла «Хай живе Бразилія!» чи «Бразилія понад усе!», що вживаються Збройними Силами Бразилії. Щоб отримати підтвердження цьому, немає потреби звертатися до російських чи іспанських джерел, досить запитати будь-кого з нащадків українців в Бразилії в Сан-Паулу, у штатах Парана, Санта-Катаріна чи Ріо-Гранде-ду-Сул, які складають найбільшу українську громаду Латинської Америки.
Привітання «Слава Україні!» походить з часів Української Народної Республіки, коли у 1917 – 1921 роках воно використовувалося українським військом, що боролося за незалежність України. За часів Другої Світової війни і до 1956 року гасло використовувалося воїнами Української повстанської армії, які воювали на два фронти – проти гітлерівської Німеччини та проти сталінського Радянського Союзу.
Після Революції гідності 2014 року гасло «Слава Україні!» набуло широкої популярності і використовується при проведенні політичних та громадських заходів, особливо спортивних змагань. У цьому відео глави іноземних держав звертаються до українського народу зі словами «Слава Україні!», а також Президент України Петро Порошенко вживає це гасло у своєму виступі в Конгресі США https://www.youtube.com/watch?v=0u5vSgClL9w&feature=youtu.be.
Варто нагадати також авторам статті, яку Ви переклали і поширили, що український парламент 9 квітня 2015 року прийняв Закон України № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Підтримуючи позицію, що спорт поза політикою, хотіли б попросити Вас про те, щоб наступного разу коли будете писати про футбольний Чемпіонат-2018, згадали б дані ООН про жертви російської агресії проти України, що триває і зараз, а саме про більш ніж 10 тисяч убитих, з яких 2500 це військові і 7500 – цивільні особи, понад 23 тисячі тяжкопоранених та 1,5 мільйонів внутрішніх переселенців внсалідок анексії Автономної Республіки Крим та російської війни на сході України.
Слава Україні!
Glória à Ucrânia!
З повагою,
Посольство України в Бразилії