24 серпня Україна відзначає своє національне свято - День Незалежності.
Будучи спадкоємницею історичних традицій давніх держав, - Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Великого князівства Литовського, Козацької держави, 100 років тому Україна відродилася як незалежна держава. У ті часи зовнішня агресія та внутрішні політичні протиріччя перешкодили захисту відновленої держави. Але боротьба продовжувалася. У комуністичний період Україна втратила мільйони життів в результаті політичних репресій, Голодомору 1932 - 1933 років, і Другої Світової Війни. Українські бійці продовжували свій опір до 1956 року. Після цього український народ боровся за своє визволення мирними засобами і знову здобув свою Незалежність у 1991 році.
В цей день ми святкуємо також Національний День Української Громади Бразилії, який був встановлений Законом № 12.209 від 19.01.2010. Українці прибули до Бразилії у той же період, як і великі групи європейських іммігрантів наприкінці XIX століття, після скасування рабства. Перші дві великі хвилі прибули сюди в 1891 і 1896 роках. Більш пізні хвилі іммігрантів відбулися у 1907 році та після 1917 і 1945 років. Вважається, що кількість нащадків українців в Бразилії сягає 600 тисяч осіб, з яких 96,5% народилися вже в Бразилії, 81% з них живуть у штаті Парана, інші в північній частині штату Санта-Катаріна, містах Каноас і Порту-Алегре штату Ріу-Гранде-ду-Сул і в Сан-Каетано штату Сан-Паулу.
Протягом більш ніж століття українська громада продовжує збагачувати бразильську культуру та здійснює свій внесок у розвиток економіки Бразилії. Українці принесли до Бразилії традиції своїх писанок і кольорових вишиванок, які зараз стали символами штату Парана. Збагатили бразильську культурну спадщину архітектурою своїх церков, а також зробили важливий внесок у розвиток кооперативного руху у сільському господарстві Бразилії. Серед знаменитостей українського походження - письменниця Кларіссе Ліспектор, поетеса Олена Колодій, архітектор-модерніст Григорій Варшавчик та художник Мігель Бакун.
Цей зв'язок між людьми створює основу для співробітництва, підґрунтя для стратегічного партнерства, яке було оформлене у 2009 році. Протягом цього періоду були створені міжурядові механізм для визначення шляхів для діалогу і реалізації виявлених перспектив, у тому числі протягом п'яти візитів, які відбулися на рівні президентів наших країн.
Україна відкрита для зміцнення цього партнерства у всіх сферах, що становлять взаємний інтерес.
До річниці своєї незалежності Україна приходить єдина у прагненні остаточно приєднатися до сім’ї європейських народів, які зосереджують свої зусилля на досягненні сталого економічного розвитку на основі демократичних цінностей і поваги до прав людини.
Сьогодні Україна знову переживає важливий період своєї історії. Щоб пройти складне випробування у боротьбі проти зовнішньої агресії Росії та у захисті своєї територіальної цілісності, суспільство прагне зміцнення єдності політичних еліт і всього народу. Україна, її Президент і Уряд - єдині в бажанні миру, об'єднують свої зусилля для проведення глибоких реформи в усіх сферах життя країни, для того щоб Україна стала по-справжньому сучасною європейською державою.