Нові шляхи України
Парламент був оновлений на 80,4%, його склад значно помолодшав
Ростислав Троненко - «О Глобо» - 23 серпня 2019 року
https://oglobo.globo.com/opiniao/artigo-novos-caminhos-na-ucrania-23896218
У суботу 24 серпня Україна відзначає свій День Незалежності.
Ми підходимо до цієї дати з новими планами і оптимізмом. У 2019 році в Україні на демократичній основі та прозоро були проведені президентські і парламентські вибори, які підтвердили зрілість громадянського суспільства і української Держави.
Політичні процеси розпочаті в листопаді 2013 року, які стали відомі в усьому світі як Євромайдан, отримали своє продовження в президентській кампанії та на виборах до Верховної Ради. 21 квітня Володимир Зеленський, актор і підприємець, провівши виборчу кампанію, зосереджену на боротьбі з корупцією та модернізації системи, виграв президентські вибори, отримавши більш ніж 73% голосів.
Три місяці потому партія Слуга народу, Президента Володимира Зеленського, виграла вибори до парламенту, що відбулися в неділю, 21 липня, здобувши 43,16% голосів. Таким чином, ця політична сила матиме в парламенті 254 депутатських місць, що дозволить її лідерові сформувати єдиний уряд без необхідності створення у Верховній Раді (Парламенті) коаліції і безперешкодно реалізувати свої проекти реформ.
Новий парламент був оновлений на 80,4%, його склад буде молодшим за віком, в середньому на 7 років. Кількість народних депутатів у віці від 21 до 45 років збільшилась на 26%. У Верховній Раді тепер ми матимемо 86 жінок-депутатів, що становить 20% складу, раніше в парламенті було 53 жінки-депутата або 12,5%.
Цілі, оголошені обраним Президентом і Парламентом такі: принести мир в Україну; захищати її суверенітет і відновити територіальну цілісність; реалізувати системні реформи; зміцнювати обороноздатність країни.
Повноцінне членство у Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного Договору (НАТО) як і раніше залишається пріоритетом зовнішньої політики України, закріпленим у діючій Конституції.
Новий Уряд України підтверджує зацікавленість у продовженні проведення прозорих, відкритих і демократичних реформ, що забезпечуватимуть розвиток України, зростання кількості робочих місць і процвітання її народу:
- Реформа органів прокуратури й безпеки: після початку нової сесії парламенту, Президент України Володимир Зеленський планує представити низку законопроектів, спрямованих на реформування Служби безпеки України та сектора національної оборони.
- Енергетична галузь: забезпечення транзиту газу через Україну, їх накопичення в українських газових сховищах – це гарантія енергетичної безпеки як України, так і Європи. Йдеться про механізм забезпечення європейського ринку газу, надійного і справедливого.
- Створення привабливого інвестиційного клімату, захист бізнесу: з липня 2019 року були скасовані більше 160 застарілих правил, що створювали перешкоди для бізнесу.
- Широка приватизація, що дозволить Україні використати своїх непрофільні активи. Приватизації підлягатимуть, наприклад, Укрзалізниця та Укрпошта, а також установи банківської сфери, в тому числі низка державних банків.
- Лібералізацію земельного ринку України планується поступово розпочати до кінця 2019 року.
Серед основних умов для проведення цих реформ є припинення російської агресії на Донбасі і окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Президент України після вступу на посаду неодноразово підтверджував свою готовність до діалогу, провів переговори з європейськими лідерами і з Президентом Російської Федерації. За п'ять років цієї війни загальна кількість жертв перевищила 13 тисяч загиблих, понад 30 тисяч осіб були серйозно поранені. Число вимушених переселенців з територій, окупованих і зруйнованих Росією досягло 1 мільйона 800 тисяч осіб. 409 км кордону між Україною та Російською Федерацією не контролюються українським Урядом. В результаті військової агресії Україна втратила понад 20% свого ВВП.
З початку російської агресії, Україна закликає світову спільноту застосувати всі законні засоби для протидії злочинній політиці. У ситуації відкритого нехтування Росією основними принципами міжнародного права, становище в регіоні продовжує погіршуватися.
Але Україна, її Президент і новий парламент об'єднані в прагненні миру, спільно з міжнародним співтовариством докладаючи зусиль для проведення глибоких реформ в усіх сферах життя Країни, щоб зробити Україну сучасною європейською державою.
Ростислав Троненко
Посол України в Бразилії