• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Português
Посол України в Бразилії відвідав Федерацію торгівлі Парани
Опубліковано 30 серпня 2019 року о 22:44

Найбільша країна, яка повністю знаходиться на європейському континенті, Україна має міцні зв’язки з Параною. У штаті проживає приблизно 80% населення понад мільйона іммігрантів, які почали прибувати в 1891 році. Перші родини оселилися в колонії Ріо-Кларо, де був створений муніципалітет Малле. Але саме Прудентополіс отримав найбільшу кількість іммігрантів, і сьогодні там мешкає близько 38 000 українців та їхніх нащадків. У Куритібі проживає близько 33 000 українців та їхніх нащадків.

Прагнучи до подальшого зміцнення цих зв'язків, Президент Федерації торгівлі Парани (Фекомерсіо), заступник Губернатора Парани Дарсі Піана вранці 26 липня 2019 р. в штаб-квартирі Федерації прийняв Посла України в Бразилії Ростислава Троненка. Посол виступив з доповіддю "Можливості бізнесу між Бразилією та Україною". У заході також взяли участь Почесний консул України в Куритібі Маріано Чайковський, Директор з міжнародних зв'язків Фекомерсіо Руі Лемес, Президент Бразильської асоціації туристичних агентств Парани Антоніо Жоао Монтейро де Азеведо, суддя суду Парани Жоао Копитовський, Директор Бразильської асоціації зовнішньої торгівлі Зульфіро Антоніо Босіо, представники профспілок та підприємців різних секторів.

Посол зазначив, що головною метою зустрічі була розмова про бізнес-можливості, які пропонує Україна. Під час своєї презентації Р.Троненко повідомив, що ВВП України зріс на 8,4% з 2016 по 2018 рік, а відсоток іноземних інвестицій збільшився на 8% минулого року. Серед економічних галузей країни він виділив виробництво продуктів харчування та напоїв, фармацевтичну промисловість, інформаційні технології та туризм.

«Ми бачимо Бразилію як стратегічного партнера і як альтернативний ринок російському. Це двостороння дорога: крім представлення товарів та послуг Бразилії, ми також хочемо відкрити український ринок, де діє зона вільної торгівлі з Європейським Союзом, Канадою та країнами Близького Сходу. Ми цінуємо людські зв’язки, які об’єднують штат Парана та мою країну. Є кілька поколінь українців, які приїхали сюди 130 років тому і змінили Південь Бразилії економічно, політично та культурно», - зазначив Р.Троненко.

Україна експортує до Бразилії переважно фармацевтичну продукцію, особливо інсулін, сталь, вугільні електроди, телекомунікаційні пристрої та добрива. І навпаки імпортує з Бразилії каву, тютюн, арахіс, цукор, м'ясо, трактори та інші харчові продукти.

Однією з тем виступу Посла стали туристичні пам'ятки України, де бразильці можуть перебувати без візи протягом 90 днів. Східноєвропейська країна у 2018 році прийняла 14,2 мільйона туристів з усього світу.

Д.Піана зазначив про міцний зв’язок, який має південь Бразилії з Європою. "Однак, все ще існує певний опір проти поїздок до країн Східної Європи через історію втручання колишнього Радянського Союзу. Але його більше не існує, хоча в регіоні і виникають конфлікти. Нам потрібно розвіяти міфи, показати визначні пам'ятки Східної Європи, розпочати нові маршрути та нові шляхи для туризму », - наголосив президент Фекомерсіо.

Перенесення Консульства України

Під час зустрічі Посол Ростислав Троненко передав консульське посвідчення МЗС України Почесному консулу України в Куритібі Маріано Чайковському, здійснивши офіційне перенесення Почесного консульства з Паранагуа до Куритіби.

 

 Текст: Карла Сантін– [email protected]

 

Джерело: https://www.fecomerciopr.com.br/sala-de-imprensa/noticia/embaixador-da-ucrania-no-brasil-visita-fecomercio-pr/

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux