• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Виступ Надзвичайного і Повноважного Посла України в Бразилії Р.В.Троненка на відкритті роуд-шоу Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України
Опубліковано 09 листопада 2012 року о 12:00

Пані та Панове!

Хочу привітати усіх присутніх та висловити упевненість у важливості сьогоднішнього заходу – роуд-шоу “Україна: найкращі можливості для інвестицій”, організованому Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами. Висловлю вдячність бразильським установам, які надали підтримку у підготовці цього заходу, зокрема, Бразильській Агенції Просування Експорту та Інвестицій (Apex-Brasil) та Федерації Промисловості Штату Сан-Паулу (FIESP).

Це роуд-шоу, маршрут якого включає також “Сіліконову долину” та Вашингтон у США, а також м.Торонто у Канаді, є першим заходом із просування інвестиційних можливостей в Україні, який спрямований на бразильських підприємців. Дуже символічно, що цей маршрут починається у Сан-Паулу – фінансовій та промисловій столиці Латинської Америки.

Наша сьогоднішня зустріч є практичною реалізацією домовленостей, досягнутих Президентом України В.Ф.Януковичем та Президентом Бразилії Д.Руссеф у жовтні 2011 р., у ході Державного візиту глави української держави до Бразилії. Завдання, яке було поставлене вищим керівництвом наших держав урядам та великим підприємствам – поглибити стратегічне партнерство між Україною та Бразилією, наповнивши його конкретними проектами та ініціативами.

Ми вважаємо це роуд-шоу також підготовкою до підприємницької частини майбутнього Державного візиту Президента Бразилії Д.Руссефф в Україну, який планується провести на початку 2013 року. Хотів би зазначити, що цей візит також покладе початок новому інструменту двостороннього співробітництва у торговельно-економічній сфері – постійно діючий діловий форум, який об’єднає великі українські та бразильські підприємства з метою подальшого зміцнення співпраці між Україною та Бразилією у взаємовигідних проектах.

Бразилія є основним політичним та торговельно-економічним партнером України в Латинській Америці. Двостороння торгівля в останні роки є стабільною, її обсяги сягають близько 1 млрд. дол. США. У нас вже є кілька успішних економічних проектів – двосторонній проект у космічній сфері “Циклон-4 - Алкантара”, а також співробітництво у фармацевтичній галузі між українським підприємством “Індар” бразильською Фундацією Освалдо Круза ("Фіокруз"), який включає передачу українських технологій, що дадуть змогу Бразилії виробляти власний інсулін.

Маємо визнати, що обсяги бразильських інвестицій в Україну, так само як і українських інвестицій в Бразилію, ще залишаються низькими та не відповідають потужностям наших економік і динаміці наших стосунків. На жаль міжнародна фінансова криза не дозволила подолати це відставання за останні роки.

Утім хотів би підкреслити, що час для проведення сьогоднішнього роуд-шоу був обраний не випадково. Україна зараз перебуває на важливому етапі розвитку, здійснюючи системну модернізацію країни шляхом впровадження Програми економічних реформ. Серед основних напрямків Програми - поліпшення ділового та інвестиційного клімату.

Ми поставили собі амбітну мету - забезпечити стале зростання економіки за рахунок структурної перебудови, її переходу на інноваційно-інвестиційну модель розвитку.

Нині дуже слушний момент для того, щоб бразильські підприємства скористалися можливостями інвестувати в Україну за допомогою Державного агентстві з інвестицій та управління національними проектами України, яке займається супроводженням інвестиційних проектів у режимі "єдиного вікна". Додам також, що Національні Проекти в Україні, які відкриті для іноземних інвесторів, насправді є еквівалентом Програми Прискореного Зростання Бразилії. Впровадження цих ініціатив матиме максимальну підтримку з боку уряду.

Також хотів би звернути вашу увагу на той факт, що Україна має зону вільної торгівлі з колишніми радянськими республіками. Крім того, незабаром має бути підписана угода про асоціацію між Україною та ЄС. Уже ближчим часом продукція, вироблена в нашій державі, буде мати доступ на величезний ринок від Атлантики до Тихого океану.

Ще раз хочу привітати організаторів та учасників роуд-шоу, а також висловити впевненість що сьогоднішній захід буде плідним та сприятиме розвитку співробітництва між Україною та Бразилією.

Дякую за увагу!

, Rostyslav Tronenko, Embaixador da Ucrânia no Brasil

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux