• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Міністр закордонних справ України, Діючий голова ОБСЄ Л.О.Кожара виступив на засіданні Постійної ради ОБСЄ та представив програмний документ Українського головування в ОБСЄ
Опубліковано 18 січня 2013 року о 23:59

16-17 січня ц.р. Міністр закордонних справ України, Діючий голова ОБСЄ Л.О.Кожара здійснив візит до Відня для участі у заходах з нагоди початку головування України в ОБСЄ.

Ключовою подією візиту стала участь Міністра закордонних справ України у засіданні Постійної ради ОБСЄ 17 січня ц.р., під час якого він представив пріоритети Українського головування в ОБСЄ у військово-політичному, економіко-довкільному та людському вимірах діяльності Організації, а також основні заходи, які плануються Україною з метою реалізації запланованих пріоритетів.

Серед ключових пріоритетів Українського головування Міністр закордонних справ України у своєму виступі відзначив сприяння розв’язанню тривалих конфліктів у рамках визначених форматів, протидію торгівлі людьми та просування свободи ЗМІ.

Міністр підкреслив налаштованість Українського головування на швидке започаткування діалогу між 57 державами-учасницями в рамках процесу «Гельсінкі +40» на основі рішення Міністерської ради ОБСЄ, ухваленого у м.Дублін у грудні 2012 року. У цьому зв’язку Л.О.Кожара поінформував про рішення Українського головування створити неформальну робочу групу з питань «Гельсінкі+40» та провести її перше засідання на початку лютого ц.р. Україна розвиватиме цю ініціативу, спрямовану на визначення практичних кроків на шляху до створення на просторі ОБСЄ Євроатлантичного та Євразійського безпекового співтовариства, на основі принципів спільної власності та відповідальності всіх держав-учасниць.

Міністром було відзначено доцільність започаткування в рамках Форуму ОБСЄ з питань співробітництва у галузі безпеки діалогу щодо ролі режиму контролю над звичайними озброєннями в архітектурі європейської безпеки. Крім того, було підкреслено важливість завершення процесу оновлення Керівних принципів ОБСЄ з нерозповсюдження 1994 року.

Як підкреслив Міністр, сприяння сторонам конфліктів у пошуку в рамках визначених форматів політичного вирішення має бути найвищим пріоритетом для ОБСЄ. Головування спрямовуватиме особливі зусилля на досягнення прогресу у процесі придністровського врегулювання у форматі «5+2». У цьому зв’язку Міністр повідомив про наміри здійснити свій перший візит у якості Діючого голови ОБСЄ до Молдови (відбудеться 21-22 січня ц.р.).

Українське головування підтримуватиме діяльність співголів Мінської групи, спрямовану на посилення переговорного процесу щодо нагірно-карабаського врегулювання.

Женевські дискусії, як було наголошено Міністром, залишаються важливим інструментом покращення безпекової та гуманітарної ситуації на територіях, що були охоплені конфліктом у Грузії.

Діючий голова ОБСЄ назвав боротьбу з транснаціональними загрозами, такими як тероризм, організована злочинність, торгівля людьми, наркотрафік та незаконний обіг зброї, ще одним пріоритетом діяльності Українського головування. Україна спрямовуватиме зусилля на імплементацію рішення Дублінського засідання Міністерської ради ОБСЄ, яке встановлює рамкові засади для посилення співробітництва держав-учасниць на цьому напрямі. Планується проведення тематичних заходів з питань боротьби з тероризмом та з наркотрафіком.

Україна бачить перспективи для поглиблення діалогу в рамках економіко-довкільного виміру діяльності ОБСЄ з метою пошуку адекватних відповідей на економічні та екологічні виклики сучасності. У цьому зв’язку Економіко-довкільний форум ОБСЄ у 2013 році буде присвячено питанням впливу на навколишнє середовище енергетичної діяльності, стимулювання енергоефективності та відновлювальних джерел енергії.

У людському вимірі діяльності ОБСЄ Україна зосередиться на посиленні імплементації існуючих зобов’язань, протидії торгівлі людьми, удосконаленні законодавчого забезпечення свободи слова, а також питаннях освіти молоді з питань прав людини.

Діючий голова ОБСЄ наголосив на підтримці Україною діяльності інституцій ОБСЄ: Бюро з демократичних інституцій і прав людини, Верховного представника з національних меншин та Представника з питань свободи ЗМІ.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux