День народження найвидатнішого українського поета
Опубліковано 09 березня 2021 року о 09:00

9 березня в Україні та у всьому світі вшановують ім’я видатного українського поета, художника та національного героя – Тараса Шевченка.
Твори поета зробили значний внесок у розвиток естетичної, соціальної і національної свідомості українського народу. Його поезія стала етапом розвитку української літературної мови.
Виразно помітним є також вплив творчості Шевченка на літератури слов'янських народів (болгарського, чеського, польського та ін.).
Тарас Шевченко у XIX столітті пробудив культурне відродження українського народу, оспівуючи волю і незалежність України. В його поезіях висвітлена ідея вільної незалежної української людини. Тарас Шевченко для кожного свідомого українця – не просто народний поет, талановитий митець, а й національний пророк, провидець, великий патріот та один з найбільших революціонерів нашого народу. Починаючи з найперших творів, Тарас Шевченко показав себе патріотом України, адже справді майже кожна сторінка  видатного «Кобзаря» – це палкий заклик любити свій народ і край, заклик до боротьби за правду і справедливість. І хоч цими днями минуло 207 років від дня його появи на світ, а важливість цієї постаті та його слів абсолютно не зменшилася. Поезія Шевченка змусила світ не лише почути красу української народної пісні, але й пройнятись повагою до справжнього українського літературного слова та жанру. 
Уже понад два століття великі праці українського пророка підкорюють і світ, як великі мегаполіси так і маленькі містечка, сусідні країни та далекі континенти. Так, сила Тарасового слова  підкорила і Бразилію, де шанують і передають з покоління в покоління мудрість і науку Тараса Григоровича Шевченка.
Українці за кордоном активно підтримують живу пам’ять про Поета, про що свідчить встановлення більше 130 пам’ятників Шевченку по всьому світу. В Бразилії монументи Великому Кобзарю встановлені на площах України в трьох містах: Куритіба (29/10/1967), Прудентополіс (3/12/1989), Уніао-да-Віторіа (29/03/2015).
Це ще раз свідчить про те, що Тарас Шевченко – батько національної української культури, про що ми з гордістю розповідаємо усьому світу та гордо несемо настанови Шевченка любити свою Батьківщину та завжди залишатись людьми. 


Посиланняна веб-ресурси Інтернет-проєкту «Музейний портал», де у 3D форматі можна переглянути музеї, пов’язані з життєдіяльністю Тараса Шевченка:
«Батьківщина Тараса Шевченка» – село Шевченкове (Кирилівка): https://museumportal.com/.../taras-shevchenko-homeland... 
Будинок на Василієвському острові, де жив Т.Шевченко: https://museumportal.com/.../t-g-shevchenko-home-on... 
Орський музей Т.Шевченка: https://museum-portal.com/.../orsk-museum-of-tg-shevchenko 
Меморіальний музей-гауптвахта Т.Шевченка: https://museumportal.com/.../memorial-museum-guardhouse... 
Музей та меморіальний комплекс Т.Шевченка у Казахстані: https://museumportal.com/.../museum-and-memorial-complex... 
Остання квартира Т.Шевченка: https://museum-portal.com/.../the-lastapartment-of-t-g... 
Церква святої великомучениці Катерини (відома як місце, де 160 років тому відспівували Т.Шевченка): https://museum-portal.com/ua/museum/church-of-st-catherine
Аудіовізуальні матеріали про життя і творчість Кобзаря, зокрема відеозаписи виконання пісень на його вірші та копії картин Шевченка-художника, рідкісні фото та зображення Тараса Шевченка розміщені також на інтернет-ресурсі: http://taras-shevchenko.in.ua
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux