День Незалежності України
Опубліковано 24 серпня 2020 року о 05:22

24 серпня  український народ святкує надзвичайно важливу дату: День незалежності нашої країни. У цей день у 1991 році Верховна Рада (Парламент) тогочасної Української Радянської Соціалістичної Республіки ухвалила Декларацію про незалежність України, яка започаткувала відновлення сучасної Української держави.

Проголошенням незалежності завершилася більш ніж трьохстолітня боротьба за те, щоб українці знову мали свою державу і могли вільно розвивати національну культуру, ставши членами міжнародного співтовариства.

Національна Незалежність надала людям особисті права і свободи, покладаючи кінець радянській тоталітарній пригнічуючій системі. Створення нової суверенної України проходило одночасно зі зміцненням демократії і побудовою соціально-орієнтованої ринкової економіки.

Україна здійснила значний внесок у зміцнення миру і міжнародної безпеки, будучи першою країною в світі, яка добровільно відмовилася від потужного ядерного арсеналу, успадкованого від Радянського Союзу. Протягом трьох десятиліть, ми були активними учасниками практично усіх основних міжнародних миротворчих місій.

Конституція України проголошує її стратегічною  метою вступ до Європейського Союзу(ЄС) та НАТО в якості повноправного члена. Ця мета визначає як зовнішньополітичні зусилля, так і внутрішні реформи і соціально-економічну політику, вже запроваджену в країні. Великим досягненням в процесі європейської інтеграції стала Угода про асоціацію України з ЄС – яка, серед іншого, започаткувала функціонування Зони вільної торгівлі. Нещодавно, Рада НАТО визнала Україну своїм спеціальним партнером із розширеними можливостями, що максимально наближає нашу країну до євроатлантичної мети. 

На жаль, на даний момент Україна змушена відкласти свої мрії про забезпечення економічного зростання та розвитку через терористичну агресію сусідньої країни, яка заперечує реалізацію цієї мрії. Через свої неоімперіалістичні зазіхання, вона хоче позбавити український народ його свободи, суверенітету і права вибору.

З початку російської агресії Україна звернулася до світового співтовариства вжити всі правові механізми для припинення цієї злочинної політики. Ігнорування Росією основних принципів міжнародного права призводить до того, що ситуація в регіоні продовжує погіршуватися.

На щастя, Україна має багатомільйонне співтовариство українських патріотів у світі, які завжди активно просувають співпрацю між своєї історичною батьківщиною і країнами їхнього нинішнього проживання. Нащадки українців в Бразилії, які на даний час налічують більше мільйона  осіб - більшість з яких проживають в Парані – цього ж дня, 24 серпня, святкують Національний день української громади Бразилії. Українська громада за 129 років з дня свого прибуття до Бразилії, зробила важливий внесок у культуру, традиції і бразильський економічний розвиток, вшановуючи та підносячи повагу до нашої країни. Одним з прикладів цього є те, що українська писанка стала символом гордості Парани і успішної інтеграції цієї громади до бразильського суспільства.


Ростислав Троненко, Посол України в Бразилії

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux