День пам’яті та примирення
Опубліковано 08 травня 2020 року о 16:48

8 травня країни світу відзначають День пам’яті та примирення. 75 роки тому антигітлерівська коаліція перемогла у Другій Світовій війні в Європі - найбільшому збройному конфлікті ХХ століття.

Друга Світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року нападом нацистської Німеччини на Польщу, проте підґрунтя для цього було закладено підписанням між Німеччиною і колишнім СРСР Пакту Молотова-Ріббентропа про ненапад. Вже 17 вересня Радянський Союз також окупував частину Польщі та серед інших територій, також і Західну Україну.

З перших днів війни Українці билися з нацистськими окупантами в арміях Польщі, Франції, Великої Британії, США, Чеської Республіки, колишнього СРСР, Бразилії та інших країн.

Тільки в лавах Червоної армії билися близько 7 мільйонів українців, що становило 23% загальної кількості солдат Радянського Союзу. 2,5 млн. українців були нагороджені орденами та медалями СРСР, 2070 – отримали найвищу нагороду Героя Радянського Союзу.

Український народ зробив значний внесок у перемогу у Другій Світовій війні, проте зазнав великих втрат, які не можемо забути. 2,5 млн. загиблих, що становило 22% кількості військових втрат Радянського Союзу та перевищує сукупні втрати США, Великої Британії та Польщі. В Україні майже кожна родина мала серед своїх близьких тих, хто поклав життя заради перемоги.

Історики вважають, що Україна також втратила загиблими 5,5 млн. військовополонених і цивільних осіб у концентраційних таборах. По відношенню до загальних втрат колишнього СРСР серед військових і цивільних це становить 40-44 %. У роки війни загинуло близько 20% населення України і вижили тільки 3% українців, які були призвані влітку 1941 року.

Український народ заплатив за мир у всьому світі величезну ціну, не тільки людськими жертвами, але й економічними і матеріальними збитками. Було зруйновано близько 700 міст (40% всіх міст колишнього СРСР, зруйнованих під час війни) і 28000 сіл. Матеріальні збитки України, за оцінками істориків, перевищують 40% загальних втрат колишнього СРСР.

Визнанням внеску України в перемогу над фашизмом стало її включення в групу держав - засновників ООН в 1946 році.

Сьогодні Російська Федерація намагається монополізувати перемогу у Другій світовій війні, не згадуючи внесок у неї народів, які входили до Радянського Союзу, та допомогу союзників Антигітлерівської коаліції. Розвінчання міфів російської пропаганди і донесення справжньої історії цієї величезної трагедії минулого століття є нашим обов’язком, так само як збереження пам’яті за загиблими у цій війні.

Український народ засвоїв урок з трагедії війни і шанує своїх героїв. Тому Українська держава спрямовує свої зусилля, щоб такі жахливі події ніколи не повторилися. Ми всі в боргу перед тими, хто загинув за свою Батьківщину і за мир. Ми ніколи не забудемо героїзм тих, хто брав участь у війні проти фашизму.

Вічна пам'ять тим, хто загинув, вічна слава героям!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux