• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Português
У Федеральному Сенаті Бразилії відбулися слухання щодо України: сенатори закликали уряд до жорсткого засудження дій Росії
Опубліковано 13 березня 2025 року о 17:15

У Федеральному Сенаті Бразилії за ініціативи Посла України в Бразилії пана Андрія Мельника 11 березня відбулися слухання, присвячені ухваленню Сенатом Резолюції солідарності з Україною у лютому 2025 року. Цей історичний документ, який підтримала абсолютна більшість Сенату з 43 підписами сенаторів, був одноголосно схвалений на пленарному засіданні та демонструє підтримку українського народу з боку представників бразильського народу. Ініціатива стала можливою завдяки підтримці президента Парламентської групи Бразилія-Україна, сенатора Флавіо Арнса, сенаторки Дамарес Алвес, сенатора Сержіу Моро, сенатора Гамілтона Мурау, сенатора Оріовісто Гімарайнша та сенатора Магно Малти, які є співавторами тексту Резолюції Солідарності.

У документі підтверджується підтримка територіальної цілісності та суверенітету України, уряд Бразилії закликають підтримати переговори щодо угоди сталого миру в країні, а також сприяти поверненню 20 тисяч українських дітей, вивезених до Росії під час конфлікту.

Радник Посольства України Андрій Бороденков, який представляв Посла України Андрія Мельника на засіданні парламентської групи Бразилія-Україна, наголосив, що рішення Сенату надсилає світові чіткий сигнал про те, що Бразилія захищає міжнародне право та підтримує тих, хто бореться за свободу. Він зазначив, що цей жест є дуже символічним і значущим, тим більше, що його підтримала абсолютна більшість бразильських сенаторів. Президента Сенату Даві Алколумбре учасники слухань відзначили за демонстрацію глибокого розуміння справедливості та відповідальності за майбутнє.

З української сторони у слуханнях взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Олександр Мережко та заступник голови міжфракційного депутатського об′єднання "Україна – держави Латинської Америки і Карибського басейну" Олексій Жмеренецький. Також був присутній посол Бразилії в Україні пан Рафаел Відал, який підтвердив готовність Бразилії сприяти мирним переговорам і підтвердив повагу до територіальної цілісності України.

Федеральний Сенат Бразилії обговорив позицію Бразилії щодо війни між Росією та Україною. На тлі переговорів про можливу мирну угоду сенатори вимагають, щоб бразильський уряд зайняв більш чітку позицію щодо війни. У лютому, на треті роковини повномасштабного вторгнення, Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка підтвердила підтримку територіальної цілісності України, проте Бразилія утрималася від голосування.

Сенатор Флавіо Арнс розкритикував це утримання, підкресливши, що в попередні роки Бразилія завжди голосувала за подібні резолюції. Сенатор Сержіу Моро та інші конгресмени також не схвалили позицію бразильського уряду, захищаючи жорсткіше засудження російського вторгнення.

Варто зазначити, що у зустрічі взяли участь 30 представників з 20 посольств Європи, Африки та Південної Америки: Бельгії, Гайани, Польщі, Представництва ЄС, Хорватії, Австрії, Італії, Словенії, Швеції, Данії, Парагваю, Португалії, Франції, Великої Британії, Італії, Данії, Ботсвани, Іспанії, Нідерландів, Фінляндії, Норвегії. Позицію Сенату високо оцінили посол ЄС пані Маріан Шуграф і посол Великої Британії пані Стефані Аль-Как.

Посол Європейського Союзу в Бразилії пані Маріан Шуеграф відзначила, що війна в Україні – це не просто регіональний конфлікт, а фундаментальне питання для міжнародного порядку.

"На карту поставлені норми міжнародного порядку, ті самі принципи, які дозволяли підтримувати мир і безпеку протягом десятиліть. Це такі цінності, як суверенітет, територіальна цілісність і заборона застосування сили не лише в Європі, але й у всьому світі. Те, як ми відповімо на цю агресію сьогодні, сформує міжнародну систему та колективну безпеку в майбутньому", — попередила пані Шуеграф, також підкресливши підтримку України з боку Європейської Ради.

У відео, представленому паном Тоні Кеєм, керівником відділу бізнесу Посольства Великої Британії в Бразилії, посол Великої Британії пані Стефані Аль-Как заявила, що Велика Британія «повністю підтримує» Україну. Вона нагадала, що попередні домовленості з Росією були порушені, тому "слабка мирна угода" не може бути прийнята.

У зустрічі загалом взяли участь 30 представників з дипломатичних представництв Бельгії, Гайани, Польщі, Представництва ЄС, Хорватії, Австрії, Італії, Словенії, Швеції, Данії, Парагваю, Португалії, Франції, Великої Британії, Італії, Данії, Ботсвани, Іспанії, Нідерландів, Фінляндії, Норвегії. Позицію Сенату високо оцінили посол ЄС пані Маріан Шуграф і посол Великої Британії пані Стефані Аль-Как.

Важливо пам’ятати, що агресія Росії проти України – це не лише європейське питання. Міжнародна солідарність і підтримка необхідні для забезпечення глобальної безпеки та процвітання.

Фото: Marcos Oliveira/Senate Agency

Посилання на відео засідання: https://www.youtube.com/watch?v=2a-6cmj-0zU

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux