Україна відзначає 25-у річницю своєї Конституції
Опубліковано 27 червня 2021 року о 09:00

8 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла першу Конституцію новітньої української держави.

З прийняттям Конституції було закріплено правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Конституція врахувала історичний досвід українського народу і кращі світові традиції.

Важливим етапом державотворчого процесу стало прийняття Центральною Радою 29 квітня 1918 року Основного Закону Української Народної Республіки під назвою „Статут про державний устрій, права і вільності УНР”, а також схвалення Західноукраїнською Республікою 13 листопада того ж року Тимчасового Основного Закону. Однак, трагічні події тодішньої епохи завадили втіленню в життя цих документів.

Конституція України 1996 року, крім закріплення ключових принципів державності, демократії та основних прав і свобод людини, визначає зовнішньополітичну діяльність України як таку, що спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства на основі загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Україна продовжує вдосконалювати свій Основний закон з метою приведення його у відповідність до сучасних викликів. Трьома пріоритетами змін до Конституції є децентралізація, вдосконалення конституційних принципів правосуддя, вдосконалення конституційного регулювання прав, свобод, обов’язків людини і громадянина.

Конституційна реформа є об’єктивною необхідністю, покликаною гарантувати подальший розвиток нашої країни, консолідувати суспільство, підвищити рівень довіри до влади, а також сприяти зміцненню авторитету України на міжнародній арені, її повноцінну інтеграцію до Європейського Союзу та НАТО.

30 березня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ №128/2021 про відзначення 25-ї річниці Конституції України. Організаційний комітет з підготовки та проведення святкових заходів очолять прем'єр Денис Шмигаль та керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Цього року урочистості за участю представників центральної та місцевої влади, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій та громадськості будуть відбуватися з урахуванням епідемічної ситуації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux