• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
"Як в Бразилії долають кризу" - стаття Посла України в Бразилії Р.В.Троненка в українському виданні “Народний депутат”
Опубліковано 30 листопада 2012 року о 21:53

Державний візит до Бразилії Президента України В.Ф.Януковича у жовтні 2011 р. підтвердив стратегічний характер українсько-бразильських відносин та зацікавленість обох сторін щодо їх наповнення конкретним, насамперед, економічним змістом. Цей візит надав суттєвого імпульсу для активізації та поглиблення двосторонніх відносин в усіх сферах. Зокрема, протягом цього року суттєво підвищився рівень та інтенсивність контактів на високому рівні.

Як ви знаєте, за результатами 2011 р. Бразилія стала шостою (восьмою за іншими оцінками) економікою світу. Досягнута економічна стабільність та сприятлива кон’юнктура експорту, особливо до Китаю, дозволили Бразилії доволі безболісно пережити світову фінансову кризу 2008 року. Водночас, нинішній виток кризи вже почав негативно вливати на бразильську економіку, у наслідок чого відбувається суттєве падіння промислового та сільськогосподарського виробництва.

У цьому зв’язку, офіційну Бразиліа турбує посилення глобальної економічної рецесії. На думку бразильської сторони, вибір країн ЄС та США на користь ортодоксальної фіскальної політики лише погіршує ситуацію, призводячи до штучного зміцнення національної валюти розвиваючихся країн та, як наслідок, втрати ринків через здороження товарів експорту. Крім того, Бразилію хвилює відсутність координації фіскальної політики між країнами та багатосторонніми міжнародними інституціями, такими як «Велика двадцятка», МВФ та Світовий банк.

Бразильський рецепт подолання кризи полягає у поєднанні жорсткого контролю за використанням державних коштів із паралельними інвестиціями в розвиток інфраструктури, освіти та інших галузей, а також у збільшенні внутрішнього споживання. Керівництво Бразилії задоволене, що такий підхід поділяє й Україна. При цьому, український досвід з розвитку великих інфраструктурних проектів, виконання яких дозволило на високому рівні провести Євро-2012, дуже цікавить Бразилію у контексті проведення в цій країні масштабних міжнародних заходів, таких як Дні молоді, включно з візитом Папи Римського, Кубок Конфедерацій ФІФА у 2013 р., Чемпіонат світу з футболу 2014 р. та Літніх Олімпійських та Параолімпійських ігор 2016 р. у м. Ріо-де-Жанейро. Нині сторонами опрацьовується можлива форма такої взаємодії. Тобто, можна говорити про те, що Україна отримала ще один експортний продукт, який, переконаний, матиме попит як в Бразилії, так і в інших країнах світу.

Безумовно, головним проектом між Україною та Бразилією є спільний комічний проект «Циклон-4 – Алкáнтара», який увійшов у активну фазу реалізації. Проект є знаковим. Від успішності його реалізації залежатиме започаткування нових високотехнологічних проектів не лише в Бразилії, а й в інших країнах Південної Америки. Водночас, намітилися нові перспективні напрями співробітництва у цій галузі, зокрема у спільній розробці та будівництві ракетних двигунів та супутників, метеорологічних ракетних комплексів та радарних установок, підготовці бразильських спеціалістів.

Бразилія зацікавлена в отриманні бразильськими студентами освіти в українських ВНС, насамперед, за технологічними спеціальностями, в рамках багатомільйонної урядової бюджетної програми «Наука без кордонів». На сьогодні сторонами опрацьовується проект відповідного двостороннього документа, який передбачає як здійснення навчання, так і проведення спільних наукових досліджень.

Крім того, намітилася перспективи у розвитку співробітництва в галузі мирного використання ядерної енергії. Йдеться про проекти, пов’язані з виробництвом цирконію, шахтний видобуток уранової руди, відновлення урану та уранової руди низького вмісту, вторинну переробку відвалів уранових руд на відпрацьованих кар’єрах, також співпрацю у сфері зварювання з Інститутом електрозварювання ім. Академіка Патона.

На "фінішну пряму" вийшов спільний проект з будівництва в Бразилії заводу з виробництва інсуліну за українськими технологіями.

Приємно відзначити, що провідні вітчизняні підприємства вже краще відчувають специфіку роботи з бразильськими партнерами, насамперед необхідність постійної присутності в цій латиноамериканській країні. У цьому році в столиці Бразилії відкрилось представництво ВАТ "Мотор-Січ", яке вже розпочало переговори по конкретним проектам з провідними бразильськими компаніями. Миколаївське підприємство "Зоря-Машпроект" має непогані шанси вже в наступному році стати постачальником турбогенераторних установок для бразильського нафтогазовидобувного гіганта "Петробраз".

Візит ДК "Укрспецекспорт" до Бразилії засвідчив перспективність просування на бразильський ринок вітчизняних продуктів та технологій подвійного призначення, які можуть бути застосовані у цивільних сферах – сільському господарстві, транспорті, при організації великих спортивних змагань та вирішенні питань охорони навколишнього середовища.

Всі перелічені проекти та перспективні напрями двосторонньої співпраці стосуються вітчизняних високих технологій, адже саме вони є ключем України до ринку Бразилії та інших країн Латинської Америки.

Ми маємо продовжити докладати максимальні зусилля для повернення України в Латинську Америку та розширення присутності вітчизняних товарів на ринках країн цього регіону. Впевнений, що саме Бразилія може стати плацдармом для закріплення українського бізнесу на Латиноамериканському континенті, просування вітчизняних товарів, технологій, досягнень науки та освіти, в яких зацікавлені наші партнери.

Журнал «Народный Депутат» №7 від листопада 2012, Ростислав Троненко, Посол України в Бразилії

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux