• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Делегація Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова відвідала штат Паранá
Опубліковано 27 листопада 2012 року о 23:06

З 27 листопада по 3 грудня ц.р. у штаті Парана з візитом перебувала делегація Національного педагогічного університету ім.М.Драгоманова у складі Першого проректора Володимира Беха та проректора Анатолія Кудіна. Метою візиту делегації є налагодження співпраці між Національним педагогічним університетом ім.М.Драгоманова (м.Київ) та Університетом “UNICENTRO” штату Парана (м.Іраті) шляхом підписання відповідної угоди та додатку до неї.

Основним предметом угоди є організація вивчення української мови за дистанційною формою навчання для громадян Бразилії українського походження. Також угодою передбачено надання допомоги українським педагогічним університетом в реалізації університетом “UNICENTRO” проекту вищого навчального курсу української мови і літератури, спільне проведення досліджень та видань, сприяння формуванню бібліографічного фонду українською мовою в “UNICENTRO”. Важливим є положення угоди про здійснення сторонами спільних заходів з визнання в Бразилії документів про освіту, що будуть видаватися слухачам по завершенню ними навчання в локальних центрах дистанційного навчання.

Церемонія підписання Угоди про співпрацю між українським та бразильським університетами, скріпленої підписами Ректора Національного педагогічного університету ім.М.Драгоманова Віктором Андрущенко (Victor Andrushscenko) і Ректор Університету “UNICENTRO” Алдо Нелсон Бона (Aldo Nelson Bona), відбулася 29 листопада ц.р. в місті Іраті. Підписанню угоди передувала зустріч делегації НПУ з професорсько-викладацьким складом “UNICENTRO”, в ході якої відбулася презентація українською делегацією механізму дистанційного навчання, за підсумками якої сторони обговорили практичні шляхи організації дистанційного викладання української мови, зокрема створення локального центру на базі “UNICENTRO”, розширення переліку освітніх послуг.

В рамках візиту делегація Національного педагогічного університету ім.М.Драгоманова відвідала місто Прудентополіс, 80% якого становлять етнічні українці. Делегація відвідала студентський центр „UNICENTRO”, а також провела зустріч з представниками української громади. Основна увага в ході зустрічі була приділена питанню збереження української мови, надання допомоги нашою державою у справі налагодження вивчення української мови в Бразилії на належному рівні. Важливою з цього погляду стала бесіда делегації НПУ з Головою Асоціації викладачів української мови Магдаленою Лозовий, під час якої сторони обговорили практичні шляхи подолання труднощів, з якими стикаються викладачі, задоволення мовних потреб громади. У цьому контексті українська делегація запропонувала підготовлену НПУ Програму освітньої діяльності курсів підвищення кваліфікації вчителів української мови та літератури Бразилії, яка, зокрема сприятиме впровадженню фахівцями в практику інноваційних методів та прийомів.

Під час перебування в столиці штату Парана місті Курітіба Перший проректор В.Бех та проректор А.Кудін відвідали Українське товариство Бразилії, де відбулася зустріч делегації з активістами місцевої української громади. Делегація представила присутнім процес організації дистанційного викладання НПУ української мови, ознайомила з освітньою діяльністю Національного педагогічного університету ім.М.Драгоманова, відповіла на запитання представників громади. Окрім того, делегація мала цікаву бесіду з професорами Федерального університету штату Парана Ольгою Калько і Оксаною Борушенко про особливості викладання української мови в університеті, що сприяло обміну досвідом між українськими та бразильськими фахівцями.

Налагодження співпраці між Національним педагогічним університетом ім.М.Драгоманова та Університетом “UNICENTRO” штату Парана з метою організації вивчення української мови за дистанційною формою навчання для громадян Бразилії українського походження виконується згідно з дорученням Президента України у відповідь на звернення української громади Бразилії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux