• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Коментар Департаменту інформаційної політики МЗС України щодо справи утримуваних у Москві громадян України, у т.ч. Олега Сенцова (укр./рос.)
Опубліковано 11 червня 2014 року о 15:42

МЗС України та Посольство України в Російській Федерації продовжують вживати всебічних заходів щодо консульського забезпечення прав та інтересів Олега Сенцова та інших громадян України, які за безпідставними звинуваченнями утримуються у слідчому ізоляторі в м. Москва.  

Водночас проведення роботи з надання консульсько-правової допомоги та захисту наших громадян ускладнюється позицією російської сторони, яка відверто ігнорує положення чинних міжнародно-правових документів у цій сфері.  Незважаючи на численні звернення української сторони, місцевими компетентними органами досі не надано дозволу на відвідання затриманих у місці тримання, що є грубим порушенням прав як наших співвітчизників, так і консульських посадових осіб України на безперешкодні зносини на території іноземної країни та фактичним блокуванням можливості здійснення функції захисту стосовно своїх громадян.

Така поведінка російської сторони руйнує та спотворює існуючий універсальний режим консульських зносин між державами, визначений Віденською конвенцією про консульські зносини від 1963 р., що має стати предметом особливої уваги міжнародного співтовариства з метою надання відповідної оцінки, у т.ч. й щодо дискримінаційного застосування вказаного документа щодо громадян України.

МЗС України вкотре вимагає від російської сторони невідкладного звільнення та повернення на Батьківщину громадян України, припинення практики порушення їх прав і свобод, безумовного дотримання взятих на себе міжнародних зобов’язань у консульсько-правовій сфері.

***

Комментарий Департамента информационной политики МИД Украины по делу удерживаемых в Москве граждан Украины, в т.ч. Олега Сенцова

МИД Украины и Посольство Украины в Российской Федерации продолжают предпринимать  всесторонние меры по консульскому обеспечению прав и интересов Олега Сенцова и других граждан Украины, которые по ложным обвинениям содержатся в следственном изоляторе в г. Москва.

В то же время проведение работы по оказанию консульско-правовой помощи и защите наших граждан осложняется позицией российской стороны, которая откровенно игнорирует положения действующих международно-правовых документов в этой сфере. Несмотря на многочисленные обращения украинской стороны, местными компетентными органами до сих пор не предоставлено разрешение на посещение задержанных в месте содержания, что является грубым нарушением прав как наших соотечественников, так и консульских должностных лиц Украины на беспрепятственные отношения на территории иностранного государства и фактическим блокированием возможности осуществления функции защиты в отношении своих граждан.

Такое поведение российской стороны разрушает и искажает существующий универсальный режим консульских отношений между государствами, определенный Венской конвенцией о консульских отношениях от 1963 г., который должен стать предметом особого внимания международного сообщества с целью предоставления соответствующей оценки, в т.ч. и по дискриминационному применению указанного документа в отношении граждан Украины.

МИД Украины в очередной раз требует от российской стороны безотлагательного освобождения и возвращения на Родину граждан Украины, прекращения практики нарушения их прав и свобод, безусловного соблюдения взятых на себя международных обязательств в консульско-правовой сфере.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux