• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
У рамках інформаційної кампанії з нагоди відзначення 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Федеративною Республікою Бразилія
Опубліковано 15 лютого 2012 року о 14:13

У рамках інформаційної кампанії з нагоди відзначення 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Федеративною Республікою Бразилія Посол України в Бразилії І.О.Грушко провів прес-конференцію для представників бразильських друкованих та електронних ЗМІ.

Керівник дипустанови детально розповів про історію встановлення дипломатичних відносин між обома країнами, а також актуальний стан та перспективи розвитку українсько-бразильської співпраці.

І.О.Грушко відзначив, що Бразилія стала однією із перших іноземних держав, що визнали незалежність України та встановили з нею дипломатичні відносини. Посол також привернув увагу, що першу високу урядову делегацію нашої держави, очолювану тодішнім Прем’єр-міністром України В.Фокіним, ця латиноамериканська країна прийняла ще до офіційного встановлення дипвідносин – у жовтні 1991 р.

Керівник дипломатичної місії наголосив, що протягом цих двох десятиліть політичний діалог між обома державами розвивався активно та динамічно, чому сприяли взаємні візити високих посадових осіб та зустрічі керівництва обох держав в рамках міжнародних форумів. Важливим результатом таких регулярних політичних контактів стала домовленість про підняття двосторонніх відносин до рівня стратегічного партнерства, досягнута під час державного візиту Президента Бразилії Л.І.Лули да Сілва в Україну у грудні 2009 р. Посол підкреслив, що відданість стратегічному партнерству була також підтверджена сторонами під час нещодавніх державного візиту Президента України В.Ф.Януковича та офіційного візиту Міністра закордонних справ К.І.Грищенка до Бразилії.

Було згадано, що упродовж цього періоду Україна та Бразилія демонстрували традиційно високий рівень взаєморозуміння у рамках співпраці в міжнародних організаціях, зокрема стосовно взаємної підтримки кандидатур та ініціатив, створили ефективні міжурядові інструменти двостороннього співробітництва та розвинули широку договірно-правову базу. В якості конкретного прикладу такої взаємодії було названо нещодавнє набрання чинності міжурядовою угодою про часткову відмову від віз, завдяки якій були відкриті додаткові можливості для налагодження співпраці між діловими колами обох країн та значно спрощено туристичний обмін, що особливо актуально у контексті проведення цього року фінальної частини ЄВРО-2012 в Україні.

Посол відзначив, що нині Україна та Бразилія є важливими торговими партнерами, які успішно реалізують низку стратегічних двосторонніх проектів у високотехнологічних галузях.

І.О.Грушко особливо наголосив, що неоціненну роль під час встановлення дипломатичних відносин та подальшого розвитку двостороннього співробітництва між обома державами відіграла численна українська діаспора Бразилії, яка нещодавно відсвяткувала ювілей – 120-ту річницю початку імміграції до Бразилії. Було відзначено, що українська сторона високо цінує той факт, що бразильське керівництво на державному рівні визнало внесок українців у соціально-економічний розвиток цієї країни, про що свідчить прийнятий у 2010 р. закон, який проголосив 24 серпня в Бразилії Національними днем української громади. Крім того, на важливості внеску української діаспори в розвиток країни та збагачення багатонаціональної бразильської культури було також наголошено лідерами обох країн у спільній заяві за підсумками згаданого державного візиту Президента України до Бразилії. Керівник української дипломатичної місії висловив вдячність українській громаді та її лідерам за допомогу, яку вони постійно надавали та продовжують надавати у справі зміцнення дружніх зв’язків між Україною та Бразилією.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux