• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Рішення про приєднання Криму до Росії приймалося під збройним тиском, говорить Посол України в Бразилії
Опубліковано 08 березня 2014 року о 23:51

Інтерв'ю Посла України в Бразилії інформагенції "УОЛ"

Посол України в Бразилії Ростислав Троненко заявив у п’ятницю (7 березня), що рішення регіонального парламенту Криму щодо входження цієї території до складу Росії приймалося за умов збройної погрози та є нелегітимним.

«Парламент Криму знаходиться під повним  контролем військових збройних сил Російської Федерації. Рішення щодо приєднання Криму до Росії та щодо референдуму стосовно цього питання, були прийняті депутатами парламенту Криму в умовах загрози з боку озброєних осіб та є нелегітимними», сказав Посол.

У своєму інтерв’ю агенції УОЛ Посол пояснює, що відповідно до статті 73 Конституції України питання щодо кордонів та зміни території країни можуть визначатися лишена загальнонаціональному референдумі.

На думку Р.Троненка, криза повинна бути вирішена дипломатичними методами. Він також сказав, що очікує, що Бразилія підтримає український уряд у конфлікті.

«Ми сподіваємося, що Бразилія також підтримає прагнення українського народу до мирного вирішення конфлікту», заявив він.

Посол також зазначив, що зміна уряду сприяла зменшенню напруги в Україні. За його ловами, російське вторгнення в країну є головною причиною кризи.

 «Хочу підкреслити, що після відсторонення Віктора Януковича (колишнього президента, 22 лютого) соціально-політична напруга в країні почала спадати. Єдина причина нинішньої кризи в Україні – це зовнішнє втручання іноземної країні у внутрішні справи нашої держави», сказав Р.Троненко.

Видання спробувало також взяти інтерв’ю у Посла Росії в Бразилії з метою отримання коментаря стосовно кризи. Після двох днів спроб співробітник Посольства по телефону повідомив, що відповідальний за зв’язки з пресою розгляне прохання наступного вівторка (11 лютого).

Читайте повний текст інтерв’ю з українським Послом:

УОЛ: На Вашу думку, яке шляхи можуть бути знайдені для розв’язання кризи, яку нині переживає Україна?

Ростислав Троненко: Ми прагнемо мирного вирішення конфлікту, збереження суверенітету  та територіальної  цілісності України, а також необхідність спільних зусиль для уникнення нового витку ескалації конфлікту, який загрожує миру та безпеці у Європі та може спричинити соціально-політичну та економічну кризу в регіоні.

Я переконаний, що політика зовнішнього невтручання у суверенні рішення країн, мирного вирішення конфліктів та утримання від інтервенції мають превалювати.

Які очікування Уряду України стосовно залучення Європейського Союзу та Сполучених Штатів у напружену ситуацію, що переживає ваша країна? Уряд сподівається на прогрес у переговорах дипломатичними каналами із залученням ООН?

Міжнародна спільнота активно діє, допомагаючи України захистити свій суверенітет та територіальну цілісність. Сьогодні високі представники ООН, Організації Безпеки та Співробітництва в Європі та Ради Європи відвідують Україну, щоб зібрати інформацію про події в Автономній Республіці Крим.

Державний секретар США Джон Керрі та Державний секретар із закордонних справ Великої Британії Вільям Хейг відвідали Україну з візитами на цьому тижні, підтвердивши підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої країни.

Прем’єр-Міністр України Арсеній Яценюк також відвідав Брюссель та провів зустрічі з керівництвом Європейського Союзу. Ми вдячні нашим партнерам за їх тверду позицію.

Ситуація у Криму також обговорювалася Радою Безпеки та Радою з прав людини ООН. Під час засідань цих органів більшість країн-членів ООН висловили свою незаперечну підтримку територіальній цілісності та суверенітету України.

На Вашу думку, який інтерес мають росіяни в Україні?

 Будь-яка країна відстоює свої інтереси у відносинах з іншими країнами. Інтереси політичні, економічні, культурні та інші. Утім їх досягнення не може порушувати незалежність, суверенітет та територіальну цілісність іншої країни, як це закріплено Статутом ООН, двосторонніми угодами та чинними нормами міжнародного права.

Влада Криму заявила, що віднині цей регіон входить до складу Росії. Як Ви це оцінюєте?

Згідно з Конституцією України, територія України є єдиною, неподільною, недоторканою та цілісною. Відповідно до Конституції, не допускаються будь-які зміни території України та її національних кордонів. Питання зміни території України може вирішуватися виключно на загальнонаціональному референдумі, а не на регіональному.

Відтак, рішення парламенту Автономної Республіки Крим є неконституційним. Нині судова вада України, за поданням Генеральної Прокуратури України, зупинила зазначене рішення.

Важливо розуміти, що Парламент Криму знаходиться під повним  контролем військових збройних сил Російської Федерації. Рішення щодо приєднання Криму до Росії та щодо референдуму стосовно цього питання прийняті депутатами парламенту Криму в умовах загрози з боку озброєних осіб та є нелегітимними. Відповідно до статті 73 Конституції України, питання пов’язані з кордонами та зміною території України можуть розглядатися лише на загальнонаціональному референдумі.

Як саме Уряд України може завадити відділенню Криму або його приєднанню до Росії?

Те, що сьогодні відбувається в Криму – блокування адміністративних установ, об’єктів інфраструктури, військових частин Збройних Сил України – все це має ознаки акту агресії з боку Російської Федерації, як це визначено Резолюцією генеральної Асамблеї ООН №3314 (ХХІХ) від 14.12.1974. Відповідно до параграфу 3 статті 5 Додатку до цієї Резолюції, жодні територіальні надбання або спеціальні переваги, отримані в результаті акту агресії, не можуть бути визнані як легітимні.

Україна наполягає на вирішенні кризи виключно в рамках чинної законодавчої бази та мирним шляхом, відповідно до норм міжнародного права. Ми хочемо подякувати усій міжнародній спільноті за підтримку миру, суверенітету та територіальної цілісності України, висловлену як на двосторонньому рівні так і в рамках таких міжнародних форумів, як Рада Європи, ОБСЄ та ООН.

Ми сподіваємося, що Бразилія також підтримає прагнення українського народу до мирного вирішення конфлікту.

Уряд України побоюється що напруга у стосунках між вашою країною та Росією вплине на постачання газу у регіоні?

Постачання газу завжди було потужним інструментом російського тиску на Україну та інші європейські держави. У тому, що залежить від нашої країни, хочу наголосити, що Україна гарантує та гарантуватиме безперервний транзит російського газу до Європи.

Міністр  енергетики та вугільної промисловості України, під час брифінгу в українському Парламенті минулого понеділка (3 березня) заявив, що ситуація у Криму не впливатиме на транзит газу.

Ця криза частково спричинена внутрішнім поділом країни у питанні зовнішньополітичних орієнтирів. Як вирішити цю проблему у короткостроковій перспективі?

Твердження про внутрішній поділ України є штучно створеним міфом. Упродовж більш ніж 20 років  незалежності нашої країни різні політичні сили використовували особливості регіонів щоб посилити свою електоральну базу, спекулюючи на таких темах як мова, культура, оцінка різних історичних подій.

Подібні регіональні особливості існують у кожній країні, навіть у менших ніж Україна  державах. Очевидно, що періоди передвиборчих кампаній та політичних потрясінь є дуже благодатними часами для створення таких міфів.

Те, що нещодавно відбулося в столиці України, м.Києві, і те, що відбувається зараз по всій території країни навпаки демонструє, що твердження про поділ країни не відповідає дійсності.

Протестний рух, який спочатку був спричинений рішенням попереднього уряду відмовитися від проєвропейського курсу, перетворився згодом у протести проти корупції, репресій та порушення прав людини, що об’єднало усі регіони країни.

Мітинги на підтримку територіальної цілісності України, які цими днями відбуваються у Донецькій, Дніпропетровській, Одеській, Харківській областях, виявилися більш численними, ніж мітинги проросійські. Це є найбільш переконливим доказом того, що український народ не поділений.

Хочу підкреслити, що після відсторонення Віктора Януковича (колишнього президента, 22 лютого) соціально-політична напруга в країні почала спадати. Єдина причина нинішньої кризи в Україні – це зовнішнє втручання іноземної країні у внутрішні справи нашої держави.

Як ставиться Уряд до тих українських протестувальників, які виступають за зближення з Європейським Союзом? Чи непокоїть Уряд велика кількість загиблих та поранених маніфестантів?

Події, які призвели до значної кількості загиблих та поранених – це велика трагедія. Історія нашої держави має багато сумних сторінок. Український народ упродовж століть боровся за свою незалежність та свободу.

Утім в історії сучасної незалежної України події останніх місяців виявилися найбільш жорстокими та кривавими. Ми усі молимося за душі загиблих та висловлюємо співчуття рідним і близьким жертв з обох сторін протистояння.

Щодо зближення з європейським Союзом, хочу повідомити, що новий уряд України вже заявив про відновлення роботи з підготовки до підписання Угоди про Асоціацію з ЄС

УОЛ, Бруна Боржес

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux