• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Português
Арсеній Яценюк: “Мета Росії — стерти Україну зі світової мапи”
Опубліковано 24 липня 2014 року о 18:33

Арсеній Яценюк очолив український уряд у дуже непростий для держави період. Непопулярні реформи, децентралізація, взаємини з Москвою, дочасні парламентські вибори — про все це у відвертій і щирій розмові Яценюка з кореспондентом euronews.

 

Серджіо Кантоне, euronews:

На Вашу думку, чи погодиться Росія після запровадження нових санкцій на припинення вогню і початок перемовин?

 

Арсеній Яценюк:

Можливості існують. Двері для перемовин відчинені. Водночас український уряд підтримує проведення перемовин лише у женевському форматі: Сполучені Штати Америки, Європейський Союз, Україна та Росія. Отже, двері все ще відчинені. Однак нам також потрібна камера, тюремна камера, для тих, хто вчинив міжнародні злочини.

 

Серджіо Кантоне, euronews:

Що чекаєте у наступні тижні? Чи не вважаєте, що країна, про яку Ви щойно згадали, посилить тиск на Україну?

 

Арсеній Яценюк:

Багато що залежить від кінцевих цілей президента Путіна та його найближчого оточення, прибічників режиму. Ми, як і раніше, вважаємо, що кінцева мета Російської Федерації — позбутися України, стерти її зі світової мапи, не дозволити Україні стати членом великої європейської родини, не дозволити їй бути незалежною і вільною державою. Ми боремося за нашу волю, за нашу свободу. Погляньте, ми боремося за нашу землю, за нашу країну, за наше майбутнє. І у цій ситуації ті, хто бореться проти нас, перебувають на темному боці.

 

Серджіо Кантоне, euronews:

З огляду на надзвичайно складну ситуацію в Україні, чи не вважаєте Ви, що настав час, з внутрішньополітичної, національної точки зору, для розпуску парламенту і якнайшвидшого проведення дочасних виборів?

 

Арсеній Яценюк:

Маємо дві опції: бути чи не бути. З одного боку, нам потрібно впроваджувати заходи заощадження та здійснювати реформи. А це неможливо робити без стабільного парламенту, без парламентської більшості. З іншого боку, ми повинні прислухатися до побажань українського народу. А він виступає за перезавантаження парламенту, отримання нового складу. Більшість українців підтримує проведення дочасних парламентських виборів. Можливе компромісне рішення як, скажімо, проведення дочасних парламентських виборів після відновлення миру і стабільності на сході України.

 

Серджіо Кантоне, euronews:

Чи не вважаєте, що в країні існує нагальна потреба у наданні політичної відповіді мешканцям сходу України, тим людям, які зараз страждають через війну? З політичної точки зору, зараз відчувається брак їхньої представницької ролі. Що Ви можете сказати цим людям щодо можливості дочасних парламентських виборів?

 

Арсеній Яценюк:

По-перше, дозвольте мені висловитися чітко, адже, можливо, Ви не знаєте реальності, того, що насправді відбувається в Україні. Більшість українських президентів, прем‘єр-міністрів та членів українських урядів походили зі східної України.

 

Серджіо Кантоне, euronews:

Не те, щоб я не знав реальності країни, але просто так кажуть, тому я повинен…

 

Арсеній Яценюк:

Однак потрібно говорити про реальні факти! По-друге, схід України широко представлений у парламенті. Під їхнім цілковитим контролем перебувають місцеві адміністрації, місцеві ради. По-третє, ви цілком маєте рацію: ми повинні знайти політичне рішення. Однак спочатку потрібно з‘ясувати, які в цих людей політичні вимоги. Наприклад, якщо йдеться про російську мову, то я буду першим, хто нагадає про те, що досі чинний закон про особливий статус російської мови.

 

Серджіо Кантоне, euronews:

Я не кажу про російську мову. Я кажу про їхні потреби. Вони кажуть, що не довіряють Києву.

 

Арсеній Яценюк:

Я був у Слов‘янську кілька днів тому. Це місто — колишній оплот підтримуваних Росією бойовиків. Так, дійсно, можливо, десь 30% корінного населення Сходу не довіряє Києву. І це — цілком нормально. Проте я бачив очі та обличчя тих, кого звільнила українська армія. Можливо, ми їм не подобаємося, однак, цілком очевидно, що вони ненавидять підтримуваних Росією бойовиків.

 

Серджіо Кантоне, euronews:

Останнє запитання. Чи Ви їм дасте можливість обирати свого губернатора, як частину децентралізації влади?

 

Арсеній Яценюк:

Наша ідея полягає у так званій програмі децентралізації…

 

Серджіо Кантоне, euronews: …не федералізації…

 

Арсеній Яценюк:

Її передбачала російська програма з метою знищити Україну, перетворити її на федеративну державу і купити її шматками.

 

Серджіо Кантоне, euronews:

Ось чому я згадав саме про децентралізацію.

 

Арсеній Яценюк:

Що Ви маєте на увазі, коли кажете про децентралізацію? На сьогодні президент призначає губернаторів. Ми хочемо скасувати цю інституцію і дозволити місцевим громадам прямо обирати своїх губернаторів через місцеві ради. Ми готові це зробити. Президент вже представив на розгляд парламенту відповідні поправки до Конституції.

 

Copyright © 2014 euronews

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux